Ryczów logo

ryczów - herbik

web stats

Ryczów

Archiwum

ryczowski

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 |

ryczowski.:: NEWS - archiwum ::.7 grudnia 2018

Na ul. Oświęcimskiej (DK44) w Ryczowie na nowym przejściu dla pieszych bedzie bezpieczniej - zamontowano dzisiaj oświetlenie!


6 grudnia 2018

Na naszym profilu facebookowym mamy już 1000 polubień! Dziękujemy to świetny prezent na Mikołajki!


30 listopada 2018

Już dzisiaj możesz nadać i odebrać paczkę w nowym PACZKOMACIE INPOST ul.Oświęcimska 7 w Ryczowie na parkingu sklepu Groszek.


7 listopada 2018

Ruch wahadłowy w Ryczowie niedaleko kościoła na drodze powiatowej w kierunku Łączan (ul. Jana III Sobieskiego). Frezowanie asfaltu.


6 listopada 2018

Półwieś - wybuch butli z gazem w budynku gospodarczym. Ogniem objęty jest cały budynek. Na miejsce dysponowane są liczne siły straży pożarnej. Na chwilę obecną brak informacji o osobach poszkodowanych.


1 listopada 2018

W 2018 r. 12 października zmarł ks. kanonik Eugeniusz Łudzik (1925-2018), charyzmatyczny kapłan, budowniczy kościołów. Na przestrzeni lat był proboszczem m.in. w parafiach w: Kościelisku, Głębowicach, Marcyporębie, Brzeźnicy. Rozbudował kościół w Marcyporębie, wybudował kościół w Brzeźnicy i zapoczątkował parafię, rozpoczął budowę kościoła w Stanisławiu Górnym.


22 października 2018

Mariusz Krystian, wójt Spytkowic od ośmiu lat, zapewnił sobie w niedzielę ponowną wygraną. Wynik, który uzyskał, robi rzeczywiście wrażenie. W tych wyborach wójt Mariusz Krystian, odmiennie niż cztery lata temu, miał konkurenta. Był nim Grzegorz Knapik (48 l.). W niedzielnych wyborach 3597 osób (76,92 %) poparło obecnego wójta, z kolei 1029 osób głosowało na Grzegorza Knapika (23,08 %).


21 września 2018

W Ryczowie pachnie świeżym asfaltem. Ulica Nadwiślańska - nowa nawierzchnia już położona, obecnie wykonywane są pobocza i pogłębiane rowy. Nowy asfalt pojawił się niedawno również na Skotnicy i końca dobiega przebudowa drogi DK44 w okolicy krzyża na Kądziołach.


9 września 2018

Uwaga wypadek! Całkowicie zablokowana Droga Krajowa nr 44 w miejscowości Ryczów po zderzeniu motocykla z wozem konnym. Poszkodowany motocyklista został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.


26 sierpnia 2018

Dożynki Gminne w Spytkowicach i koncert zespołu Formacja Nieżywych Schabuff.


7 sierpnia 2018

Po gruntownym remoncie Prom "Drogowiec" wznowił dziś kursowanie.


18 lipca 2018

Utrudnienia na drodze nr 44 w rejonie skrzyżowania z ul. Starowiejską - frezowanie nawierzchni pod nową nawierzchnię.


13 lipca 2018

Zmieniamy sposób oznakowania ulic - poinformował Wójt. Czas na uporządkowanie tej kwestii. Testowo na jesień zeszłego roku nowe tablice zamontowaliśmy w sołectwie Lipowa. W tym roku wymieniliśmy tablice w Spytkowicach i Miejscu. Temat zakończymy w przyszłym roku.


11 lipca 2018

Trwa nabór pracowników do nowo otwartej na granicy Ryczowa i Półwsi restauracji "Resto".


8 lipca 2018

Piknik charytatywny dla Filipa Tomskiego. Miejsce stadion w Spytkowicach. Odbędzie się mecz oraz koncerty gwiazd. Zapraszamy!


6 lipca 2018

Już niebawem do Ryczowa dotrze Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Nadjadą od Kossowej i skręcą koło kościoła w kierunku Łaczan. Etap wystartował przed 13 w Nowym Sączu a zakończy się w Jaworznie.


1 lipca 2018

2 miejsce Naszych seniorów na piłkarskim turnieju o Puchar Wójta gminy Spytkowice z okazji 100-lecia Odzyskania niepodległości.


30 czerwca 2018

Stypendia od Gminy Spytkowice dla uczniów z Ryczowa rozdane!
Franciszek Słowiak – średnia ocen 5,36 - klasa IVb Szkoły Podstawowej
Dagmara Bałys – średnia ocen 6,0 - klasa Vb Szkoły Podstawowej
Rafał Bryła – średnia ocen 5,36 - klasa Vb Szkoły Podstawowej
Zofia Słowiak – średnia ocen 5,36 - klasa VI Szkoły Podstawowej
Gabriela Borgiasz – średnia ocen 5,36 - klasa VIIbSzkoły Podstawowej
Amelia Kozioł – średnia ocen 5,21- klasa VIIb Szkoły Podstawowej
Julia Karaś – średnia ocen 5,25 - klasa IIIb Gimnazjum


18 czerwca 2018

Około godziny 11:30 OSP Ryczów zostało zadysponowane do wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Zygodowice przy granicy z Ryczowem. Po dojeździe na miejsce okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi i zawisł na mostku. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.


17 czerwca 2018

Wypadek drogowy w Ryczowie obok kościoła. Kierowca wjechał w ogrodzenie. Na miejsce wezwano LPR.

***

V Festiwal Orkiestr Dętych Gmin Doliny Karpia, a zarazem Jubileusz 90-lecia Gminnej Orkiestry Dętej z Ryczowa.


3 czerwca 2018

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka TPRIP przygotowało spektakl dla najmłodszych (dla trochę starszych też...)??W tym roku przedstawiliśmy "Legendy Polskie" wszak mamy Jubileusz 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.


4 czerwca 2018

Z przekazanych nam przez czytelników informacji wynika, że wyjące syreny pojazdów uprzywilejowanych miały związek z płonącym pojazdem na prywatnej posesji w Ryczowie górnym. Zdarzenie miało miejsce na ul. Jana Pawła II, spłonął Opel i część garażu, nadpalony został Fiat. Karetka pogotowia wezwana została do starszego domownika, który źle się poczuł.


30 maja 2018

Gmina Spytkowice otrzymała 110 tys. zł. promesy w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych na remont drogi gminnej ul. Dębowa w Ryczowie.


26 maja 2018

Dzisiejsze wspomnienia z motopikniku zorganizowanego na stadionie Orła Ryczów z okazji Dnia Dziecka znajdziemy na stronie facebookowej SPRiP. W imieniu Grey Wolves dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz wszystkim którzy wsparli świętowanie, szczególne podziękowania składamy dla OSP Ryczów.


25 maja 2018

Pan Prezydent Andrzej Duda odznaczył Wójta Mariusz Krystiana Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w pracy samorządowej!


22 maja 2018

Od dziś Paszport Ekomuzeum Doliny Karpia można odebrać w biurze Stowarzyszenia Dolina Karpia lub Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 19 w Zatorze.


21 maja 2018

Uwaga! Trwa remont na moście przy krzyżu na Kądziołach w Ryczowie na DK44.


19 maja 2018

Plotka o wyciętych organach rozniosła się lotem błyskawicy. Poniżej prezentujemy informacje przekazane przez Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakowie dla portalu infoskawina.pl 7 maja 2018r.: "Dzień dobry, Odpowiadając na Pana mail, informuję, że Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Dominika W. w okresie od nieustalonego dnia, nie później niż 2 maja br. w Ryczowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 2 maja br. ujawnione zostały zwłoki Dominika W. który był poszukiwany jako zaginiony przez Policję. Zwłoki ujawniono w odległości około 1 kilometra od drogi asfaltowej w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Ryczów. Według lekarza, który był na miejscu ujawnienia zwłok, zgon nastąpił najprawdopodobniej kilka dni wcześniej, wstępnie wykluczył on udział osób trzecich. Celem określenia bezpośredniej przyczyny zgonu Dominika W. zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok, a na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. W sprawie są prowadzone badania zabezpieczonych śladów i dowodów oraz przesłuchiwani są świadkowie. -Rzecznik Prasowy PPO Janusz Hnatko"


17 maja 2018

Uwaga! Jak poinformowała nas czytelniczka na łuku drogi przy znaku "Ryczow" od strony Spytkowic miało miejsce zdarzenie drogowe. Służby są juz na miejscu. Tworzy sie spory korek na DK44 - zalecamy objazd przez Przewóz. Edycja: wg informacji od świadków na miejscu wylądował śmigłowiec medyczny. Jak się dowiedzieliśmy, na łuku drogi naczepa zespołu pojazdów kierowanego przez obcokrajowca straciła przyczepność i uderzyła w prawidłowo jadących motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu.


10 maja 2018

Strona internetowa naszej gminy ukazała się w nowej szacie graficznej!


22 kwietnia 2018

Kajakarze sprzątali dzisiaj Wisłę, m.in w Ryczowie. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej a kajakami i logistyką zajęła się firma Kajaki na Skawie. Na uczestników czekały pamiątkowe koszulki i ciepły posiłek.


19 kwietnia 2018

Bardzo miła niespodzianka od Gminy Spytkowice. Mieszkańcy dostają flagi w związku ze 100leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jako mieszkaniec Dziękuję!


13 kwietnia 2018

Koniec tygodnia przynosi znakomite wiadomości! Z budżetu państwa otrzymaliśmy blisko 800 tysięcy złotych na remont dróg zniszczonych przez powódź. W ramach tych środków wyremontowane zostaną ulice: Brzestowa i Nad Kanałem w Spytkowicach oraz Słoneczna i Nadwiślańska w Ryczowie.


9 kwietnia 2018

Przeprowadzono ekshumację szczątków żołnierzy wermachtu pochowanych w zbiorowej mogile w Ryczowie przy ul. Starowiejskiej niedaleko od przejazdu kolejowego.


8 kwietnia 2018

O godzinie 19:30 pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru traw w miejscowości Ryczów (Chałupki). O ogromie pożaru najlepiej świadczy fakt że 5 zastępów strażaków walczyło z nim blisko 1,5 godziny.


6 kwietnia 2018

W stronach internetowych stacjacji telewizyjnych i na YouTube pojawił się słynny filmik z karetką, która wystrzliła w powietrze na nierównym przejeździe kolejowym w Ryczowie na ul. Starowiejskiej.


28 marca 2018

Kilkunastu policjantów zatrzymało kilkudziesięciu pseudokibiców na stadionie w Ryczowie w czasie rundy jesiennej. Skończyło się na zakazach stadionowych i karach grzywny po 1000zl.


24 marca 2018

Odbyła sie kolejna edycja "Tradycji Wielkanocnej" w Domu Kultury w Ryczowie.


11 marca 2018

Nowym zawodnikiem Orła Ryczów został 24- letni Senegalczyk Ousseynou Fall. Jesienią reprezentował zespół Pcimianki, która również występuje w IV lidze.


28 lutego 2018

Wspólnie z Wójtami Brzeźnicy i Przeciszowa oraz Burmistrzem Zatora Mariusz Krystian podpisał porozumienie dotyczące realizacji planu mobilności transportowej. To dokument, który określi rzeczywiste potrzeby oraz przedstawi formułę organizacyjną transportu publicznego na naszym terenie. Dokument ten jest niezbędny do realizacji ostatecznego celu, jakim jest uruchomienie na linii kolejowej 94 od Skawiny, aż po Oświęcim Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.


14 lutego 2018

Remonty Szkół idą pełną parą. Najbardziej zaawansowany stan jest na szkole w Bachowicach. postęp prac jest także już mocno widoczny na szkole w Spytkowicach. W Ryczowie, po uporaniu się z wodami gruntowymi, prace ruszyły ostro do przodu! Efekty - jak na zdjęciach


15 stycznia 2018

W tym roku również byliśmy z WOŚP. Dzięki Waszej ofiarności w gminie Spytkowice udało się zebrać 17.008,82 zł. Na ulicach kwestowało 18 wolontariuszy z ZSP w Bachowicach, ZSP w Ryczowie oraz ZSP w Spytkowicach, którzy w swoich miejscowościach zebrali kwoty w wysokości: 3.342,080 zł (Bachowice), 5.002,49 zł, (Ryczów), 8.664,25 zł (Spytkowice).


14 stycznia 2018

Dzieci i młodzież z parafii Ryczów serdecznie zapraszają na jasełka, które odbędą się 21. stycznia w sali teatralnej w Domu Parafialnym w Ryczowie o godzinie 14.30 oraz 17.15. Do udziału zapraszamy szczególnie Babcie, gdyż to właśnie Im z okazji Ich święta, dedykowane jest to przedstawienie. Zebrane z okazji jasełek datki zostaną przeznaczone na pomoc dla chorego mieszkańca Ryczowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich!


6 stycznia 2018

W sobotę o godzinie 14:30 w kościele parafialnym w Ryczowie odbył się koncert świąteczno-noworoczny. Wszystkie datki zebrane przy tej okazji zostały przekazane na leczenie Jacka Maślony z Ryczowa, chorego na glejaka mózgu. Podczas koncertu wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Ryczowa wraz z tutejszą scholą parafialną "Wiolinki". Gościem specjalnym wydarzenia była Angelika Kot, uczestniczka czwartej edycji programu The Voice of Poland.


30 listopada 2017

Uwaga utrudnienia na drodze 44, zablokowany pas w kierunku Skawiny w miejscowości Półwieś , korek sięga kościoła w Ryczowie. Drogę w tym miejscu blokuja tiry nie mogące podjechać pod wzniesienie w związku z obfitymi opadami śniegu.


28 listopada 2017

Dzisiaj bezpłatne spotkanie informacyjne na temat domowego systemu fotowoltaicznego produkującego prąd ze słońca. Wiejski Dom Kultury. Ryczów ul. Szkolna, godz. 18.00.


27 listopada 2017

Półfinał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej:
Orzeł Ryczów – Soła Oświęcim 1:2 (1:1).

***

Samochód w rowie przy lesie Bachowiec. Ruch wahadlowy.


23 listopada 2017

W Miejscu miało miejsce przekazanie przez Wójta Gminy Spytkowice zakupionego sprzętu ze środków własnych i dotacji w ramach konkursu "Bezpieczna Małopolska2017". OSP Ryczów otrzymała 2 aparaty powietrzne "FENZY" oraz zestaw PSP R-1 z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną. OSP Półwieś otrzymała 2 aparaty powietrzne "FENZY", drabinę strażacką aluminiową DNW -3080/3 z atestem.


21 listopada 2017

Gminna Orkiestra Dęta ogłasza nabór. Zapraszają wszystkich chętnych od 10 roku życia, którzy potrafią grać jak i tych, którzy chcielby podjąć naukę gry. Zajęcia prowadzone przez zawodowych muzyków odbywają się w Ryczowie w każdy czwartek w budynku dawnego ośrodka zdrowia.


19 listopada 2017

Jak poinformowała grupa Grey Wolves, w tym roku 10.12.2017r. Motomikołaje przejda nowa trasa a mianowicie odwiedza Spytkowice. Serdecznie zapraszamy chetnych do wziecia udzialu w paradzie. Zbieramy sie przy stadionie Orzel w Ryczowie o 10.20 skąd ruszamy do Spytkowic. Postój przy kosciele sw. Katarzyny. Nastepnie jedziemy do Wadowic , gdzie na rynku bedzie final akcji.


15 listopada 2017

IV liga - wyniki ostatnich spotkań:

Orzeł Ryczów – KS Olkusz 3:1 (1:0)
Hutnik Kraków - Orzeł Ryczów (1:2)
Iskra Klecza Dolna - Orzeł Ryczów (1:4)
Po zwycięstwie w Krakowie nad liderem tabeli i w zaległym meczu z Kleczą Orzeł zajął 7. miejsce w rundzie jesiennej.


2 listopada 2017

Trwa remont ulicy Sportowej, która została zdewastowana podczas budowy Centrum Sportu i Rekreacji w Ryczowie.


31 pażdziernika 2017

Uroczyste otwarcie wyremontowanj drogi powiatowej nr 1772K Ryczów - Wyźrał.


29 października 2017

Mecz Orzeł kontra Iskra (IV liga) zostł przełożony z uwagi na skutki kolejnego już Orkanu Grzegorz - całokwicie zalane boisko w Kleczy.


28 października 2017

IV liga wyniki ostatnich spotkań:

Orzeł Ryczów 2-3 Beskid Andrychów
TS Węgrzce 1-2 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 7-2 Sosnowianka Stanisław Dolny
Orzeł Ryczów 1-3 Pcimianka Pcim
Orzeł Ryczów 1-2 Wiślanka Grabie
Orzeł Ryczów 1-1 Unia Oświęcim
Michałowianka Michałowice 1-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-0 Jutrzenka Giebułtów
Orzeł zajmuje obecnie 10 miejsce (na 16). Ma jeden mecz zaległy. Na meczu z Beskidem doszło do zamieszek. Policja prowadzi czynności zmierzające do ukarania winnych zakłócania porządku.


22 października 2017

B klasa, wyniki ostatnich spotkań:

Czarni Koziniec 4-1 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 0-7 Sokół Chrząstowice
Skawa Witanowice 6-1 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 1-11 Halniak Targanice
Skawa Jaroszowice 3-0 Victoria Półwieś
Gród Grodzisko 3-0 Victoria Półwieś
Sokół Frydrychowice 2-2 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 1-1 Amator Babica
Wisła Łączany 5-0 Victoria Półwieś
Victoria zajmuje obecnie ostanie miejsce w tabeli.


11 października 2017

Puchar Polski, ciąg dalszy:

V runda: Żarek Barwałd Górny 2-7 Orzeł Ryczów
Półfinał: Orzeł Ryczów 7-0 Sosnowianka Stanisław Dolny
Finał: Błyskawica Marcówka 1-2 Orzeł Ryczów
Tym oto sposobem Orzeł zdobył Puchar Polski 17/18!


6 pażdziernika 2017

Uroczyste otwarcie wyremontowanego promu na Wiśle w Przewozie.


5 pażdziernika 2017

Groźny Orkan Ksawery spowodował, że nie ma prądu w Ryczowie oraz okolicznych wioskach. Na szczęście mecz Polska Armenia odbył się chwilę przed awarią.


9 września 2017

Około godziny 15.00 doszło do kolizji przy stacji paliw w Ryczowie. Pasażerowie skody oraz sprawca czyli kierujący motorowerem cali i zdrowi. Pojazdy z drobnymi zarysowaniami a cała sprawa zakończona przez policję najprawdopodobniej mandatem karnym.


1 września 2017

Dobra wiadomość dla użytkowników drogi powiatowej nr 1774K na trasie Spytkowice - Poręba Żegoty, prom Drogowiec już zwodowany. Wyremontowała go firma z Czernichowa.


28 sierpnia 2017

Rozpoczął się kolejny etap remontu drogi powiatowej nr 1772K. Droga jest już niemal gotowa w całości od skrzyżowania na Wożniki aż do Wyźrału. Teraz sfrezowano odcinek wzdłuż lasu Bachowiec w kierunku Ryczowa. Postęp prac jest niebywały, na dniach spodziewamy się nowego asfaltu gdyż zdaża się, że prace prowadzone są również nocami!


26 sierpnia 2017

Zastanawiacie się jak Ryczów radzi sobie w IV lidze? Oto wyniki po pierwszych czterech meczach:

Orzeł Ryczów 0-3 Górnik Wieliczka
Dalin Myślenice 3-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-0 Orzeł Piaski Wielkie
Clepardia Kraków 3-3 Orzeł Ryczów
Orzeł zajmuje obecnie 9 miejsce (na 16). Z meczu na mecz zawodnicy odnajdują się coraz lepiej w nowej rzeczywistości.


24 sierpnia 2017

Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. Nie żyje Gabriela Warzecha z Ryczowa. 20 - latka od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą, a wielu mieszkańców naszego powiatu zorganizowało się bezinteresownie w poszukiwanie dawcy szpiku, by mogła walczyć chorobą. Mimo odnalezienia zgodnego dawcy, choroba nie dała szans na przeszczep.


23 sierpnia 2017

W IV rundzie Pucharu Polski do gry przystępują zespoły z IV ligi.
Borowik Bachowice 1-5 Orzeł Ryczów
Dzięki zwycięstwu Orzeł przechodzi do V rundy gdzie zmierzy się z idącym jak burza beniaminkiem niższej ligi Żarkiem Barwałd Górny.


20 sierpnia 2017

Na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Spytkowicami kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jedna osoba została poszkodowana


14 sierpnia 2017

Tragedia w Łączanach. 27-latek wjechał cinquecento do kanału Wisły i się utopił.


13 sierpnia 2017

Uwaga! Trwają właśnie prace na drodze krajowej nr 44 - usuwane jest przejscie dla pieszych na Kądziołach, obok sklepiku Biks.


11 sierpnia 2017

Trwają przygotowania Orła do startu w IV lidze, rozegrano kilka sparingów:

Wisła Kraków 0-2 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-1 Pogoń Imielin
Kmita Zabierzów 1-7 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 6-1 Sokół Przytkowice
Orzeł Ryczów 5-1 Astra Spytkowice


29 lipca 2017

Tour de Pologne w Ryczowie! Przez naszą miejscowość przejedzie I etap wyścigu. Będzie to możliwość do zobaczenia w akcji najlepszych kolarzy świata, w tym naszego Rafała Majkę. Wjazd kolarzy od Strony Spytkowic spodziewany jest około godz. 15:20 ul. Oświęcimską a następnie Jana III Sobieskiego.


17 lipca 2017

Nasze "Orzełki" rozegrały gościnnie turniej z okazji 70-lecia klubu LKS Wisła Łączany i zajęły 4 miejsce.


10 lipca 2017

Na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Półwieś kierowca fiata punto potrącił sarnę. Jazdę skończył w rowie, pojazd został mocno uszkodzony.


5 lipca 2017

Rozpoczął się chyba najbardziej wyczekiwany remont w powiecie drogi Ryczów - Wyźrał (1772K). Pod frez poszła pierwsza cześć drogi od Domu Kultury na Wyźrale do pomnika lotników amerykańskich.


19 czerwca 2017

Wyremontowano ulicę Słoneczną, być może w niedalekiej przyszłości doczekamy się asflatu. Na razie musi wystarczyć to co jest - ważne, że dziury już nie straszą...


18 czerwca 2017

Zakończył się ostatni mecz rundy wiosennej ligi okręgowej, Orzeł Ryczów nie miał sobie równych, dosłownie miażdżył każdego przeciwnika. Zaowocowało to legendarnycm, historycznym awansem do IV LIGI! GRATULUJEMY!!!


17 czerwca 2017

Wyniki rundy wiosennej ligi okręgowej:

Orzeł Ryczów 3-0 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
Orzeł Ryczów 2-0 Halniak Maków Podhalański
Orzeł Ryczów 3-0 Brzezina Osiek
Orzeł Ryczów 3-0 LKS Żarki
Cedron Brody 2-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 2-1 Zagórzanka Zagórze
Tempo Białka 2-6 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-2 LKS Jawiszowice
Victoria Zalas 0-8 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-0 Dąb Paszkówka
Górnik Libiąż 1-0 Orzeł Ryczów
Niwa Nowa Wieś 2-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 2-2 Nadwiślanin Gromiec
Garbarz Zembrzyce 1-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 1-1 KS Chełmek


12 czerwca 2017

Niedawno rozpoczęła się przebudowa mostu na Kądziołach a już mamy informację, że jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia przebudowy mostu w Łęgu.


11 czerwca 2017

Uroczyste otwarcie Muzeum Regionalnego w Bachowicach.


10 czerwca 2017

Uwaga! Wypadek w Ryczowie, pojazd dachował. Po opadach deszczu jest bardzo ślisko.


4 czerwca 2017

Odbyły się w Ryczowie uroczystości związane ze Świętem Rodziny.


28 maja 2017

W WDK w Ryczowie odbyło się przedstawienie przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi oraz KGW pt. "Calineczka".


26 maja 2017

Uwaga! GDDKiA frezuje i naprawia ubytki w asfalcie drogi DK44 w rejonie kościoła w Ryczowie. Pamiętaj, nie rozjeżdżamy pomarańczowych ludzików a po frezie jeździmy wolno aby nie uszkodzić zawieszenia.


25 maja 2017

Od zmiany nawierzchni na łuku drogi DK44 przy krzyżu - spokój, teraz "dziwne" rzeczy dzieją się na łuku nieopodal stacji PKP, przy znaku "RYCZÓW", ktoś uszkodził bariery ochronne, prawdopodobnie TIR i oddalił się z miejsca. Drogowcy wstępnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia.


14 maja 2017

Prawdopodobnie wypadek na wylocie z Ryczowa w kierunku Spytkowic na DK44, łuk drogi niedaleko stacji pkp. Zachowaj ostrożność! Na miejscu policja i karetka pogotowia.


2 maja 2017

Z okazji obchodów święta Flagi, na uroczystościach w Ryczowie swoją obecnością zaszczyciła nas premier Beata Szydło. Prawdopodobnie z tej okazji okolica WDK Ryczów wzbogaciła się o nową nawierzchnię.


30 kwietnia 2017

W niedzielę możliwe utrudnienia na drodze krajowej od Brzeźnicy w kierunku Oświęcimia przejedzie przez Ryczów Kapacki Wyścig Kurierów.


29 kwietnia 2017

Pierwsze warstwy nowego asfaltu już są. W Łęgu wyremontowano niewielki odcinek drogi powiatowej od torów do mostu na potoku Grabarz.


19 kwietnia 2017

Urząd gminy chyba zapomniał o tej ulicy... XXI wiek a wygląda jak w średniowieczu chociaż wtedy zdarzały się w lepszym stanie. Mowa o ulicy Słonecznej w Ryczowie, zapanował tu dziurassik park...bez terenowego samochodu można uszkodzić sobie kręgi szyjne, mieszkańcy są bezsilni.


18 kwietnia 2017

Wg danych na stronie gminnej w roku 2016 zwiększenie liczby mieszkańców odnotowało sołectwo Półwieś - o +7 osób, ale w tej miejscowości decydujący wpływ na zmianę liczebności wioski miała migracja pomiędzy sołectwami i zameldowania nowych osób. Jeden z większych ubytków w liczbie mieszkańców zanotował Ryczów: -9.


13 kwietnia 2017

Podpalacza udało się niedawno zatrzymać, a tymczasem w czwartek wieczorem w Łączanach spłonęła kolejna stodoła.


8 kwietnia 2017

Szukuje się największy remont od lat szkoły w Ryczowie, gmina uzyskała ogromne dofinansowanie.


7 kwietnia 2017

W Półwsiu na ul. Zatorskiej blisko Tłuczani około godz. 16:30, mieszkaniec Krakowa, 31 letni kierujący Citroenem Xsara z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, zmarł wskutek poniesionych obrażeń.


6 kwietnia 2017

Przejazd kolejowy na ulicy Starowiejskiej nieczynny z uwagi na remont torowiska. Najbliższy przejazd przez tory możliwy w łęgu.


3 kwietnia 2017

Dzisiaj, jak donoszą świadkowie w godzinach popołudniowych miał miejsce kolejny pożar traw w Ryczowie niedaleko od lasu Bachowiec. Na miejsce jako pierwszy dotarł najprawdopodobniej patrol wadowickiej drogówki. Funkcjonariusze ugasili nieduży pożar, który mógł zamienić się w prawdziwe piekło i doprowadzić do pożaru lasu.


26 marca 2017

Dzisiaj miał miejsce kolejny pożar traw. Tym razem duża akcja straży pożarnej między Chałupkami a cmentarzem w Łączanach. Niestety za kosztowe akcje zapłacimy wszyscy w podatkach. Podpalacze i piromani nadal drwią z obowiązujących przepisów i grożących kar finansowych.


22 marca 2017

Wygląda na to, że mieszkańcy naszych okolic mogą spać spokojnie sprawca podpaleń został schwytany po drobiazgowym śledztwie policji z Wadowic. Przestępcą okazał się być... 14 latek z Rusocic.


14 marca 2017

Niedawno zawieszone zostały wszystkie połączenia PKP prowadzące przez Ryczów, podobno miało to związek z budową łącznicy Kraków Zabłocie - Krzemionki (zakończenie przewidywane po wakacjach b.r.). W ostatnich dniach w Ryczowie zauważono dużą aktywność w okolicy przejazdu kolejowego (ul. Starowiejska) - widać tu pełno maszyn i pracowników PKP...grunt, że coś się dzieje. Z plotek wynika, że powstanie tu szybka kolej aglomeracyjna...oby bo przejazd busem do Krakowa i z powrotem trwa 3godz.! (dla ciekawego porównania autobus z Krakowa do Wrocławia to także 3godz.)


13 marca 2017

Victoria również w trakcie przerwy nie próżnowała, oto wyniki przykładowych spotkań:

Victoria Półwieś 6:2 Sokół Frydrychowice
Victoria Półwieś 4:7 Borek Szlachecki


12 marca 2017

Zakończyły się sparingi mające podtrzymać formę piłkarzy Orła w trakcie przerwy między rundą jesienną a wiosenną, oto wyniki 5 z 8 meczów:

Orzeł Ryczów - Start Kamień (A) 7:1
Orzeł Ryczów - Victoria Jaworzno (A) 3:1
Orzeł Ryczów - MKS Alwernia (A) 2:1
Orzeł Ryczów - Podgórze Kraków (V) 7:1
Orzeł Ryczów - Szczakowianka Jaworzno (IV)


26 lutego 2017

Wielka akcja, happening - "Szpik potrzebny w mig" dla ciężko chorej Gabrysi Warzechy, zorganizowane przez lokalne organizacje i wolontariuszy. Ludzie dopisali - udało się zwiększyć bazę dawców o 500 osób! Dodatkowo odbyły się liczne charytatywne koncerty, pokazy i mecze.


18 lutego 2017

Dziś w KWP Straży Pożarnej w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania samochodów bojowych dla jednostek OSP, zakupionych dzięki dotacji Ministerstwa. OSP Półwieś otrzymała nowego Peugeota Boxera.


12 lutego 2017

Ptasia grypa u naszych bram. Od pewnego czasu znaki z ostrzeżeniem można zobaczyć jadąc przez Ryczów drogą krajową nr 44. Niedawno zarażone ptaki odkryto w Porębie Żegoty w związku z tym rozszerzono obszar zagrożony. Z informacji medialnych wiemy, że choroba nie jest groźna dla ludzi.


21 stycznia 2017

Dzisiaj po południu doszło do pożaru sadzy w kominie w domu na Chałupkach. Z pożarami zmagają się także Łączany - tutaj prawdopodobnie grasuje podpalacz pożary strawiły już 4 budynki!


12 stycznia 2017

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa sprawdzający wiedzę pierwszoklasistów na temat bezpiecznych zachowań w trudnych sytuacjach - Ryczów w pierwszej trójce na 40 miejscowości w naszym powiecie! Gratulacje!


8 stycznia 2017

W niedzielę w miejscowości Półwieś policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Scanię wraz naczepą, którym kierował 60-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Podczas kontroli okazało się, że kierujący posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.


6 stycznia 2017

Dzisiaj w kościele parafialnym odbędzie się Koncert Świąteczno Noworoczny - Polecamy!


2 stycznia 2017

W południe wystąpiły intensywne opady śniegu w ciągu chwili droga z czarnej zrobiła się biała i tiry w Półwsi zaczęły mieć problem z podjazdem pod "Bydonia" co znacznie zmniejszyło drożność drogi DK44.


30 grudnia 2016

W piątek ok. 23:00 strażacy, zespół ratownictwa medycznego interweniowali w miejscowości Półwieś, gdzie doszło do zatrucia czadem. „Winny" jest piecyk gazowy w łazience. Na miejscu pomocy medycznej udzielono 6 osobom – jedna z objawami zatrucia czadem została przewieziona do szpitala


23 grudnia 2016

Świąteczny prezent dla strażaków z OSP Półwieś - nowiutki radiowóz Peugeot Boxer. Tym samym do historii przechodzi ostatni "dinozaur" naszych straży czyli samochód marki "Żuk" będący na wyposażeniu druhów z Półwsi


21 grudnia 2016

Od niedawna na ulicy Oswiecimskiej mamy nowy chodnik po lewej stronie w kierunku parku, prawdopodobnie powstanie też nowe przejście dla pieszych w bezpieczniejszym miejscu.


18 grudnia 2016

Wymień stary piec na nowy! Walcz ze smogiem. Informacje pod poniższym linkiem na stronie gminy Spytkowice!
<-kliknij->


13 grudnia 2016

Niestety z powodu remontów i spowodowanych tym ciągłych zmian w organizacji ruchu, a tym samym bardzo małego zainteresowania pasażerów zostało zawieszone połączenie pasażerskie Kraków – Oświęcim przez Spytkowice. Tym samym po roku powtarza się sytuacja z lat poprzednich, kiedy to mieszkańcy Sm.in. Ryczowa pozbawieni zostali tej formy transportu. Jest mała szansa, że po oddaniu łącznicy kolejowej w Krakowie połączenia powrócą.


12 grudnia 2016

Informacje nieco spóźnione...Dnia 28 maja święcenia kapłańskie w Katedrze na Wawelu z rąk Kardynała Dziwisza otrzymał ks. Dariusz Biernat. W tym samym dniu otrzymał aplikatę do posługi duszpasterskiej w swojej pierwszej parafii - Ryczowie. Urodził się w 1991r a pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny i św. Andrzeja Apostoła w Zalasie oddalonej 21km od Ryczowa. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie witamy i z przykrością żegnamy poprzedniego wikarego Wojciecha Wylegałę, który był z nami 5 lat.


11 grudnia 2016

Rozdanie nagród podczas wystawy gołębi pocztowych okręgu Bielsko-Biała. W sali WDK Ryczów Wójt Mariusz Krystian wręczał nagrody najlepszym hodowcom.


10 grudnia 2016

Dzisiaj odbyło się otwarcie nowego sklepu wizan w Ryczowie Łęgu, sklep popularnie nazywany "U Ryby".


12 listopada 2016

Liga okręgowa:
KS Chełmek 3-3 Orzeł Ryczów
Po ostatnim meczu rundy jesiennej Orzeł LIDEREM! 9 punktów przewagi nad drugim zespołem! Gratulacje dla Klubu!

***

Kolizja w Ryczowie - kierująca Oplem, zderzyła się z ciężarowym Mercedesem.


11 listopada 2016

Gminne Święto Niepodległości! Tym razem uroczystość odbyła się Ryczowie.


7 listopada 2016

Wczesnym rankiem doszło do groźnie wyglądającego wypadku na drodze krajowej nr 44 w Ryczowie. Wg wstępnych ustaleń, na łuku drogi, zderzyły się ze sobą dwa pojazdy. Kierująca Skodą straciła panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzyła czołowo w ciężarówkę MAN, zabrano ją do szpitala w Wadowicach.


5 listopada 2016

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów 3-1 Garbarz Zembrzyce
Nadwiślanin Gromiec 1-1 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 4-2 Niwa Nowa Wieś
Orzeł Ryczów 7-0 Górnik Libiąż


***

B klasa:
Płomień Sosnowice 7-2 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 2-5 Borowik Bachowice
Przełęcz Kossowa 3-0 Victoria Półwieś
Victoria kończy rundę jesienną na 11 miejscu.


4 listopada 2016

Zachowaj ostrożność na drodze krajowej 44 w rejonie Kądziołów, trwa przebudowa pobocza niedaleko przejścia dla pieszych oraz budowa chodnika lewą stroną krajówki w kierunku parku.


1 listopada 2016

Tegoroczne datki z kwesty na cmentarzach, organizowanej przez Stowrzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi, będą przeznaczone na remont nagrobka nauczycielki Jadwigi Bandoły. Nagrobek ten znajduje się w sąsiedztwie już wyremontowanego nagrobka ks. Biedrończyka.


28 października 2016

Wywalczono dofinansowanie z Unii Europejskiej na remont ul.Sportowej w Ryczowie (obok Centrum Sportu i Rekreacji). Całość prac zostanie przeprowadzona w 2017 roku


22 października 2016

Ul. Okrężna w Ryczowie (Łęg) ma nową nawierzchnię od ul. Sobieskiego aż do boiska w Łączanach! Za kwotę ponad 114 tys.zł wykonano 620m.b. drogi.


17 października 2016

W gminie Spytkowice problemem stały wałęsające się psy, które narażają na niebezpieczeństwo kierowców, mieszkańców a także dzieci. Psy te najczęściej mają swoich właścicieli. Pamiętajmy, że w przypadku pogryzienia czy kolizji, właściciela można pozwać do sądu o odszkodowanie.


10 października 2016

W Brzeźnicy i Chrząstowicach na wale wiślanym powstaje nawierzchnia asfaltowa w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej. Ma ona mieć ok. 1300 kilometrów i połączyć Beskidy z Bałtykiem. Będzie najdłuższym szlakiem rowerowym w kraju.Firma Skanska realizuje jej fragment długości 84 km od Brzeszcz do Skawiny. Znaczna część tej trasy ma przebiegać po wałach.


10 października 2016

W Brzeźnicy i Chrząstowicach na wale wiślanym powstaje nawierzchnia asfaltowa w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej. Ma ona mieć ok. 1300 kilometrów i połączyć Beskidy z Bałtykiem. Będzie najdłuższym szlakiem rowerowym w kraju.Firma Skanska realizuje jej fragment długości 84 km od Brzeszcz do Skawiny. Znaczna część tej trasy ma przebiegać po wałach.


9 października 2016

Liga okręgowa, wyniki ostatnich kolejek:
Dąb Paszkówka 1-7 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 5-2 Victoria Zalas
LKS Jawiszowice 2-2 Orzeł Ryczów

***

B klasa:
Victoria Półwieś 4-1 Nadwiślanka Brzeźnica
Amator Babica 3-1 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 0-5 Dąb Tomice


8 października 2016

Jak poinformował nas czytelnik około 1 w nocy miał miejsce pożar pustostanu na ul. Jana Pawła II w Ryczowie. Filmik do zobaczenia na naszym profilu facebookowym.


4 października 2016

W Ryczowie doszło do kolizji- kierujący Seatem uderzył w tył Skody.


24 września 2016

W Ryczowie kierujący Oplem Astra najechał na tył BMW. Nikomu nic się nie stało.


17 września 2016

Liga okręgowa, wyniki ostatnich kolejek:
Orzeł Ryczów 3-2 Tempo Białka
Zagórzanka Zagórze 1-2 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 1-0 Cedron Brody
LKS Żarki 0-0 Orzeł Ryczów
Brzezina Osiek 0-2 Orzeł Ryczów
Halniak Maków P. 1-3 Orzeł Ryczów
Kalwarianka Kalwaria Z. 0-4 Orzeł Ryczów


***

B klasa:
Victoria nie dotarła na spotkanie z Wikliniarzem.
Victoria Półwieś 2-7 Żarek Barwałd Górny
Wisła Łączany 5-0 Victoria Półwieś
Victoria Półwieś 3-2 Skawa Jaroszowice
Gród Grodzisko 7-3 Victoria Półwieś


11 września 2016

Odpust parafialny w Ryczowie :-) Kierowcy proszeni o ostrożność na krajówce.


9 września 2016

Wykonano nowa nawierzchnię z frezu bitumicznego na drodze prowadzącej do pól. Trasa wiedzie na długości nieco 900 metrów bieżących wśród okolicznych pól i łączy Spytkowice z Ryczowem.


1 września 2016

Lądowanie śmigłowca medycznego na stadionie w Ryczowie, poważny wypadek na budowie w Łęgu.


28 sierpnia 2016

Zatrzymany w Ryczowie Spytkowianin kierujący Suzuki, miał 0,8 promila alk. w wydychanym powietrzu

***

Dzisiaj zabawa Dożynkowa w Ryczowie - gość specjalny Zespół BACIARY!! Zapraszamy również do udziału w biegu dożynkowym!


27 sierpnia 2016

Dnia 28 maja święcenia kapłańskie w Katedrze na Wawelu z rąk Kardynała Dziwisza otrzymał ks. Dariusz Biernat. W tym samym dniu otrzymał aplikatę do posługi duszpasterskiej w swojej pierwszej parafii - Ryczowie. Urodził się w 1991r a pochodzi z Zalasu oddalonego 21km od Ryczowa. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie witamy i z przykrością żegnamy poprzedniego wikarego Wojciecha Wylęgałę, który był z nami 5 lat.


17 sierpnia 2016

III runda Pucharu Polski:
Orzeł Ryczów 2-2 Sosnowianka Stanisław Dolny
(karne 5-2)


11 sierpnia 2016

Kolejni złapani na gorącym uczynku mieszkańcy Ryczowa, jeden nietrzeźwy na rowerze - 2,2 promila a drugi w stanie po użyciu - 0,4 promila.


10 sierpnia 2016

Nietrzeźwy mieszkaniec Ryczowa, kierował rowerem mając w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu.


8 sierpnia 2016

Na ponad miesiąc zamknięta zostanie przeprawa promowa "Drogowiec" na rzece Wiśle na drodze powiatowej nr 1774K Spytkowice – Poręba Żegoty w Spytkowicach. Jednostka przejdzie przegląd oraz remont.


6 sierpnia 2016

Kierujący BMW skręcając w lewo nie upewnił się, że jest wyprzedzany - doprowadził do kolizji z Oplem


4 sierpnia 2016

50 latek zatrzymany w Ryczowie za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości - 1,3promila.


30 lipca 2016

II runda Pucharu Polski:
Wisła Łączany 1-4 Orzeł Ryczów


29 lipca 2016

Pani Premier i Rada Ministrów podjęła decyzję o przyłączeniu przysiółka Wiśnicz(147 hektarów) do naszej Gminy.


26 lipca 2016

Na terenie naszej gminy są już goście z zagranicy w związku z ŚDM! W Ryczowie gościmy obywateli Rosji i Mołdawii (250 osób). Łącznie na terenie całego powiatu zamieszkało około 10.000 osób biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży!


23 lipca 2016

26 latek z Ryczowa w stanie nietrzeźwym wjechał samochodem do przydrożnego rowu.


14 lipca 2016

Ciężarówka w rowie. Półwieś droga nr 44 przy Tłuczani. Możliwe utrudnienia w ruchu.


1 lipca 2016

Pojawiła się nowa publikacja pt. "ks. Stanisław Kocańda". Polecamy!


29 czerwca 2016

Dobra wiadomość dla Ryczowian jeżdżących do Krakowa przez Łączany - będzie nowy asfalt na drodze powiatowej między zaporą a mostem. Stary asfalt jest już sfrezowany. Jest to droga 1772K czyli biegnąca od Wyźrału przez Ryczów aż do Rusocic. Po remoncie w Łączanach, zostaną do zrobienia już tylko najgorsze odcinki tj., od kościoła w Ryczowie do przejazdu kolejowego w Łęgu oraz odcinek koło Bachowca.


24 czerwca 2016

Dzisiaj mija równe 60 lecie Kapłaństwa ks. Stanisława Kocańdy. Msza została odprawiona przez jubilatów w Myślenicach.

***

Sołtys Ryczowa informuje, że dzisiaj o godz. 13:00 przy Domu Kultury mieszkańcy Ryczowa będą mieli możliwość bezpłatnie odebrać jabłka w opakowaniach po 20 kilogramów.


22 czerwca 2016

Od niedawna w naszej miejscowości funkcjonuje nowy sklep odzieżowy: "Helenka" ul. Sportowa.


19 czerwca 2016

Liga okręgowa, wyniki ostatnich kolejek:
Orzeł Ryczów 3-2 Soła II Oświęcim
Nadwiślanin Gromiec 4-5 Orzeł Ryczów
Dąb Paszkówka 5-4 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 1-0 LKS Bobrek
LKS Żarki 3-2 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 1-0 Tempo Białka
Orzeł Ryczów zajmuje historyczne miejsce 3 w lidze okręgowej!

***

C klasa:
Orzeł II Ryczów 1-4 Victoria Półwieś
Sokół Chrząstowice 3-3 Orzeł II Ryczów
Victoria Półwieś 4-2 Zaskawianka Wadowice
Orzeł II Ryczów 1-1 Skawa Witanowice
Victoria Półwieś 2-0 Sokół Chrząstowice
Dąb II Paszkówka 1-1 Orzeł II Ryczów
Skawa Witanowice 0-3 Victoria Półwieś
Orzeł II Ryczów 2-7 Czarni Koziniec
Victoria Półwieś 2-0 Dąb II Paszkówka
Victoria zdoobywa historyczny awans do B - klasy! Gratulacje!


12 czerwca 2016

Wyniki gminnych zawodów pożarniczych:
1 Miejsce - OSP SPYTKOWICE,
2 Miejsce - OSP MIEJSCE,
3 Miejsce - OSP RYCZÓW,
4 Miejsce - OSP Półwieś,
5 Miejsce - OSP Bachowice.


***

Grono Pedagogiczne, Pracownicy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie zapraszają na Święto Rodziny. Otwarcie imprezy na boisku szkolnym o godz. 13:30. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji i udaną zabawę.


5 czerwca 2016

Stowrzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zaprasza na przedstawienie "Jaś i Małgosia" w WDK o godz 17:30 oraz 19:30.


4 czerwca 2016

Zamnknięty oddział Poczty Polskiej w Ryczowie wyremontowano i oddano na wykorzystanie Biblioteki Publicznej.


24 maja 2016

Po godzinie 7:00 na DK44, tuż przy granicy z miejscowością Półwieś zderzyły się dwa samochody: dostawcze renault oraz ford pickup. W wyniku zderzenia ford wjechał w słup energetyczny. Nieoficjalnie wiadomo że jeden z kierowców najprawdopodobniej zasnął za kierownicą


23 maja 2016

Kolejna strona z informacjami o pałacu z Ryczowa:


22 maja 2016

Koncert akustyczny artysty z Ryczowa Adriana Bryły. "Don Chichote, czyli Bohaterowie są zmęczeni". Kraków ul. Krakowska 5 godz 20:30, wstęp free!


20 maja 2016

W sobotę 21.05 o godz. 18.00 NOC Muzeów w Ryczowie!!! Pałac w Ryczowie ul. Szkolna 30. Zapraszamy! Informacje na plakacie na naszym fanpage na facebook.


15 maja 2016

Liga okręgowa, wyniki ostatnich kolejek:
Zagórzanka Zagórze 1-4 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 4-1 Skawa Wadowice
Soła Łęki 0-6 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 3-0 Jałowiec Stryszawa
Sokół Przytkowice 1-0 Orzeł Ryczów
Orzeł Ryczów 1-1 KS Chełmek
Brzezina Osiek 2-1 Orzeł Ryczów

***

C klasa:
Orzeł Radocza 3-3 Orzeł II Ryczów
Czarni Koziniec 2-3 Victoria Półwieś
Orzeł II Ryczów 1-3 Gród Grodzisko
Victoria Półwieś 1-0 Orzeł Radocza
Gronie Zagórnik 1-1 Orzeł II Ryczów
Gród Grodzisko 2-1 Victoria Półwieś
Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) 1-2 Orzeł II Ryczów
Victoria Półwieś 1-2 Gronie Zagórnik


27 kwietnia 2016

Niewiele, bo 5 tysięcy złotych, ale pomoże w remoncie kapliczki św Jana Nepomucena w Ryczowie. Mowa o przyznanym dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

***

Jest już decyzja w sprawie rejestracji stowarzyszenia, które chce ochronić mieszkańców przed skutkami budowy dużej żwirowni w Ryczowie. Inicjatywa Społeczna "Bezpieczne Powiśle" zarejestrowała się w Starostwie Powiatowym w Wadowicach.


26 kwietnia 2016

Z poślizgiem ale rozpoczęło się łatanie dziur na Słonecznej.


25 kwietnia 2016

Temat żwirowni, która ma powstać w Ryczowie budzi kontrowersje, jedni są za inni przeciw. Pierwsi liczą na miejsca pracy, rozwój gminy oraz piękne jezioro za kilka lat a Ci drudzy obawiają się tirów, pyłu i zniszczonych dróg.


24 kwietnia 2016

Feralne miejsce w Ryczowie kolejny raz o sobie przypomniało. Znowu miała miejsce kolizja "koło krzyża" na drodze DK44 niedaleko stacji PKP, tzw. Kądzioły. Na miejscu jest Policja i Straż Pożarna.


18 kwietnia 2016

Mała rewolucja w naszej parafii...jak poinformował ks. Proboszcz, w związku z tym, że propozycja zmiany godziny odprawiania ostatniej Mszy św. w niedzielę spotkała się ze znaczącym poparciem, dlatego też od pierwszej niedzieli maja będzie odprawiana o godz. 16.00!

***

W przyszłą niedzielę, tj. 24.IV, zapraszamy w imieniu młodych aktorów, na sztukę teatralną o Bożym Miłosierdziu. Będą dwa przedstawienia o godz. 15:00 oraz o 18:45.


17 kwietnia 2016

W tym roku przypada 60 rocznica święceń kapłańskich księdza kanonika Stanisława Kocańdy. Wśród parafian powstał pomysł, aby w czasie tegorocznych nabożeństw fatimskich, które odbywają się u nas po raz 30-ty, szczególnie modlić się za Niego. Ofiary pieniężne złożone z tej okazji zostną przeznaczone na intencje mszalne, a także dla Sióstr opiekujących się ks. Stanisławem. Już od 13 maja zapraszamy do tej comiesięcznej modlitwy.


10 kwietnia 2016

Sparing: Victoria Półwieś 3:3 Filkówka Barwałd.

***

W przyszłą niedzielę odbędą się zebrania wiejskie w Ryczowie o 14.00 w Domu Kultury poświęcone m. in. planom uruchomienia żwirowni na terenie Ryczowa, a w Półwsi o 17.00 w Domu Strażaka.


8 kwietnia 2016

W piątek rano, około godz. 7.00 na łuku drogi krajowej nr 44 na wjeździe do Ryczowa od strony Spytkowic kierujący osobowym volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze wskutek czego wpadł do rowu i uszkodził znak drogowy. Mieszkaniec Spytkowic był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.


7 kwietnia 2016

Wójt Gminy Spytkowice oraz Sołtysi sołectw zapraszają Mieszkańców Gminy do udziału w BADANIU ANKIETOWYM będącym częścią procesu powstawania Planów Odnowy Miejscowości na lata 2016 - 2022. Info na stronie gminy.


6 kwietnia 2016

PKP SA likwidują niepotrzebne obiekty, które nie służą już obsłudze ruchu kolejowego. Lista obejmuje też kilkadziesiąt budynków dworców w tym dwa w powiecie wadowickim: w Przytkowicach i Półwsi.


3 kwietnia 2016

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów 3-0 Niwa Nowa Wieś
Zajmujemy miejsce 2.

***

C klasa, sparing:
Victoria Półwieś 2:2 Przełęcz Kossowa


30 marca 2016

Rozpoczęło się utwardzanie nawierzchni na ul. Brzozowej, która na razie powinna nazywać się bagienna. Do dwóch tygodni wystartują również prace mające na celu usunięcie tragicznych dziur na ul. Słonecznej - asfaltu niestety w tym roku nie będzie...


29 marca 2016

Bezmyślny akt wandalizmu w Ryczowie. Prawdopodobnie podczas tzw. "Dziadów" ktoś zniszczył znaki drogowe mające wpływ na bezpieczeństwo oraz przerysował karoserię trzech zaparkowanych pojazdów na ul. Kwaiatowej.


28 marca 2016

Liga okręgowa:
Unia Oświęcim - Orzeł Ryczów 2:1
Zajmujemy miejsce 3.


21 marca 2016

20tys. zł dotacji na remont zabytków od Województwa Małopolskiego, dokładnie na remont stolarki okiennej i drzwi w pałacu w Ryczowie.


21 marca 2016

Tyle ostatnio mówi się o akcjach policji związanych z alkoholem a jak się okazuje mieszkańcy Ryczowa także nie są święci...
07.12.2015 - 27 latek zatrzymany na rowerze w stanie po użyciu 0,14mg/l
13.01.2016 - 53 latek kierujący rowerem, wynik 0,92mg/l
19.01.2016 - 28 latek kierował Skodą Fabią, wynik 0,43mg/l, zatrzymany w Ryczowie - nie wiemy czy mieszkaniec


20 marca 2016

Piłka nożna - C klasa:
Victoria Półwieś 3:1 Nadwiślanka Brzeźnica


19 marca 2016

Wczoraj, wzdłuż drogi powiatowej 1772K między Ryczowem a Zygodowicami wykonywane były prace - prawdopodobnie instalowano światłowód do bardzo szybkiego internetu.


3 marca 2016

Ukraiński napastnik Roman Poltavets nowym zawodnikiem Orła! Już w pierwszym jego sparingu(z Górnikiem Libiąż) strzelił 5 bramek i dwukrotnie asystował. 32-latek ma za sobą występy w ukraińskiej ekstraklasie i I lidze.


2 marca 2016

Utrudnienia na drodze powiatowej w Ryczowie. Kierowca ciężarówki wiozącej okna wjechał do rowu. Trwa wyładunek towar i próba wyciągnięcia pojazdu. Ruch odbywa się wahadłowo.


25 lutego 2016

Uwaga, duże utrudnienia w ruchu na DK44 w Ryczowie koło przystanku "Wróblówki". Zderzenie busa i osobówki.


23 lutego 2016

Na drodze krajowej w Ryczowie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Jak informuje zarządca drogi, aż trzy osoby zostały ranne. Na czas działań służb ratunkowych droga została całkowicie zablokowana.


17 lutego 2016

Aspirant sztabowy Mirosław Rzońca został nowym Kierownikiem Posterunku Policji w Spytkowicach. dotychczasowy przeszedł na emeryturę. Przy okazji informujemy, że na naszym terenie mamy dzielnicowego: asp. sztab. Robert Pomietlak, tel. 668 012 258.


15 lutego 2016

Stowarzyszenie Ryczowa i Półwsi informuje, że dochód z zabawy karnawałowej w kwocie 14.213 zł. został przekazany na leczenie Pauliny Tomskiej. Członkowie Stowarzyszenia i Paulina dziękują wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel.


14 lutego 2016

W parafii Ryczów rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Trwać będą od 14 do 17 lutego 2016 r. Prowadzi ks. Mateusz Kierczak z diecezji bielsko żywieckiej.


11 lutego 2016

Kolizja drogowa w Ryczowie. Kierujący pojazdem marki Skoda Felicia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słupek ogrodzeniowy.


10 lutego 2016

Orzeł Ryczów serwuje kolejną bombę transferową, sprowadzając 28-krotnego reprezentanta Polski, który ma na koncie 378 meczów w ekstraklasie oraz występy i gola w fazie grupowej Ligi Mistrzów - Ryszarda Czerwca.


9 lutego 2016

W dniu 9 lutego 2016 o godzinie 19:10 w Zatorze na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie u stalili policjanci 50-letni mieszkaniec Ryczowa, kierując samochodem marki Fiat, na przejściu dla pieszych potrącił 56-letniego mieszkańca Zatora.


8 lutego 2016

W programie "Dzień Dobry TVN" wystąpiła Malwina Kusior pochodząca z Ryczowa.


6 lutego 2016

W realizacji jest chodnik przy drodze DK44 w Półwsi. Wielokrotnie dochodziło tam do potrąceń kończących się tragicznie. Długość 466 mb. Standardowo szerokość chodnika to 2 mb. W ramach inwestycji wykonano również nasyp o długości 1400 mb, wzmocniono skarpy poprzez ułożenie płyt ażurowych, wykonano, elementami betonowymi odwodnienie drogi, zamontowano łącznie 22 studzienki ściekowe i odwodnieniowe oraz przebudowano łącznie 6 zjazdów. Poszerzono również jezdnię o ok 50 cm. Wartość inwestycji to kwota 654 tys. zł.


3 lutego 2016

Piłka nożna - sparingi:
Orzeł Ryczów 2-2 Soła Oświęcim LKS Jawiszowice 0-4 Orzeł Ryczów Beskid Andrychów 1-2 Orzeł Ryczów Orzeł Ryczów 9-2 Górnik Libiąż Orzeł Ryczów 0-2 Sosnowianka Stanisław Dolny Orzeł Ryczów 7-2 Podgórze Kraków Orzeł Ryczów 3-0 Piast Wołowice Orzeł Ryczów 3-1 Orzeł Wieprz Garbarnia ll Kraków 4-2 Orzeł Ryczów


1 lutego 2016

Apel do mieszkańców Ryczowa i Półwsi o zmianę adresów na nowe. Od wprowadzenia ulic minęło już dużo czasu a niektórzy dalej otrzymują przesyłki na stare adresy. Proszę wszystkich o uaktualnienie danych adresowych we wszystkich instytucjach, urzędach a także wśród rodziny. Przesyłki adresowane po staremu będą zwracane z adnotacją adresat nieznany brak dokładnego adresu


31 stycznia 2016

Przed godziną 18 otrzymaliśmy informację o groźnie wyglądającym zdarzeniu przed pasami w miejscowości Ryczów. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w głębokim rowie. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Pas w stronę Spytkowic zablokowany.


27 stycznia 2016

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zaprasza na charytatywny BAL KARNAWAŁOWY na rzecz Pauliny Tomskiej, który odbędzie siędnia 6 lutego 2016 w WDK Ryczów o godz. 19.00. Bilet 70zł, informacje tel. 502-149-704.

Kliknij na obrazku aby zobaczyć plakat >>


19 stycznia 2016

Mały Ryczowski lifehack.... nowy rozkład PKP dla niektórych jest nieco skomplikowany więc polecamy aplikację na smartfony "jak dojadę".... i wszystko jasne


17 stycznia 2016

Zapraszamy na przedstawienia jasełkowe godz. 15:00 i 18:45 w Domu Parafialnym.


16 stycznia 2016

Taka ciekawostka, kiedyś wpisując adres naszej strony przez "ó" wyskakiwał błąd - dzisiaj po wpisaniu ryczów.pl traficie w odpowiednie miejsce. Spróbujcie też "ryczowonline.eu"" ;>


14 stycznia 2016

Niedawno zakończono remont kolejnych dróg gminnych. Nową nawierzchnię bitumiczną i utwardzone pobocza zyskały: ul. Wierzbowa i Spokojna w Ryczowie.


12 stycznia 2016

Co nie udało się na początku rundy teraz stało się faktem! Król strzelców ubiegłego sezonu (35 bramek)został zawodnikiem Orła. Klemens Drobniak - w poprzedniej rundzie reprezentował barwy Skawy Wadowice gdzie zdołał strzelić 9 bramek.


10 stycznia 2016

Dzisiaj pod kościołem parafialnym w Ryczowie kwestowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach 24 finału! Łącznie wolontariusze zebrali w naszej gminie w 2016r. - 15.458,58 zł. (Spytkowice - 7.682,55 zł, Bachowice 3.207,53 zł). W Ryczowie zebrano 4.568,50zł!!! Dla porównania w 2015r. zebrano 3.659,69zł a w 2014r zebrano 3.653,57zł.

***

W WDK w Spytkowicach odbył się Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz Pauliny Tomskiej. Zebrano 3.495,95zł.


9 stycznia 2016

W V Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach nasza schola dziecięca Wiolinki zdobyła główną nagrodę - Grand Prix. Gratulujemy!


6 stycznia 2016

Gminna Orkiestra Dęta, Schola i Soliści zagrali w Koncercie Kolędowo - Noworocznym w kościele w Ryczowie. Zebrano dla Pauliny 7.709 złotych.


2 stycznia 2016

News nie najnowszy ale ważny dla tych co lubią czytać...głównie na tabletach, komputerach,smartfonach etc., Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach wykupiła dostęp online 24/7, do publikacji IBUK Libra. (PWN) Każdy z nas może uzyskać darmowy dostęp i wypożyczać bez wychodzenia z domu.


31 grudnia 2015

Filmik ukazujący niebo nad Ryczowem o północy w Sylwestra dostępny na naszym fanpage na facebooku.
<-filmik->


26 grudnia 2015

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Członkowie OAZY kolędują w naszych domach! Otwórzmy drzwi i nasze serca! W tym roku nie tylko przynoszą Dobrą Nowinę lecz także wspierają w leczeniu Paulinę!


21 grudnia 2015

Przyjęto uchwałę budżetową gminy Spytkowice na rok 2016. Ze spraw, które nas dotyczą można wymienić środki, które będą przeznaczone na: kompleksową modernizację budynków użyteczności publicznej m.in. szkoły w Ryczowie, opracowanie dokumentacji na przebudowę mostu wzdłuż drogi gminnej ul. Rzeczna w Półwsi, opracowanie dokumentacji projektowej na remont pomieszczeń KGW w budynku WDK Ryczów i utrzymanie i bieżące remonty dróg gminnych. W budżecie zabezpieczono również w formie rezerwy celowej środki finansowe na potrzeby wszystkich sołectw. Od roku czasu rezerwa ta została zwiększona do 200 tys. zł.


13 grudnia 2015

Po kilkuletniej przerwie na tory wróciły pociągi osobowe na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim.

***

W Ryczowie (Miasteczko Stare), w jednym z domów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.


2 grudnia 2015

2 miesiące po rozpoczęciu prac 1,5km odcinek ul. Jana Pawła II (1772K) jest już gotowy. Nowa droga robi wrażenie.


1 grudnia 2015

Działacze LKS Orzeł Ryczów zagoszczą w naszych domach oferując kalendarze na rok 2016 - datki zasilą konto dynamicznie rozwijającego się klubu piłkarskiego.


15 listopada 2015

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów - Dąb Paszkówka (4:1)
Orzeł Ryczów - Nadwiślanin Gromiec (0:0)
Soła II Oświęcim - Orzeł Ryczów (2:3)
Na zakończenie rundy jesiennej zajmujemy drugie miejsce w tabeli z identyczną ilością punktów (28pkt) jak lider czyli Unia Oświęcim.


14 listopada 2015

Bezpłatne warsztaty ceramiki w Ryczowie w Izbie Regionalnej od godz. 14.00 z inicijatywy Stowarszyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi. Zapraszamy!


10 listopada 2015

Półwieś. Budowa chodników i nawierzchni na DK44 idzie pełną parą mimo niesprzyjających okoliczności przyrody. Będzie to znacząca poprawa bezpieczeństwa pieszych - to miejsce pochłonęło już kilka ofiar.


1 listopada 2015

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi dziękuje wszystkim, którzy wsparli kwestę na cmentarzu. Zebrano 4.475,71zł i 1euro 4 centy. Koszt renowacji pomnika ks. Biedrończyka wyniósł 16 tys. zł.


30 października 2015

O nowym punkcie pocztowym po zamknięciu placówki Poczty Polskiej na razie nie słychać. W międzyczasie konkurencja nie śpi. Funkcjonuje już w Ryczowie punkt "Inpost" i tutaj jest nadzieja na rozwój, Poczta Polska wybrała naprawdę dziwny sposób na restrukturyzację... bo komu będzie się chciało jechać do Spytkowic jak tuż za płotem będzie taniej. INPOST - ul. Szkolna 2A.


26 października 2015

Liga okręgowa:
LKS Bobrek 3-1 Orzeł Ryczów


19 października 2015

C- klasa:
Victoria Półwieś 6-0 Orzeł II Ryczów
Półwieś jest obecnie wiceliderem w tabeli, zebrała łącznie 19pkt i ma 4pkty straty do lidera Grodu Grodzisko.

***

19 października 2015

Wyremontowano drogę o długości 1270m łączącą Wróblówki z ul. Parkową. Chodzą tędy najczęściej dzieci z Wróblówek zapisane do szkoły w Ryczowie. Wykonana inwestycja kosztowałą 98 107 zł.


18 października 2015

Wyniki C klasa:
ZASKAWIANKA – VICTORIA PÓŁWIEŚ 0:2
ORZEŁ II RYCZÓW – SOKÓŁ CHRZĄSTOWICE 1:2

***

Liga Okręgowa:
Orzeł Ryczów 2-1 LKS Żarki

***

W dniu dzisiejszym w WDK Ryczów odbywa się Dzień Seniora, rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 11:00 O błogosławieństwo Boże dla wszystkich seniorów z naszej parafii.


16 października 2015

W piątek (16.10) około godz. 5:00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Parkowej w Ryczowie Przyczyną była prawdopodobnie tzw. farelka do podgrzewania mieszkania. Sytuację szybko opanowano, strat jeszcze nie oszacowano. Nikomu nic się nie stało. W akcji brali udział strażacy z JRG Wadowice, OSP Ryczów, OSP Spytkowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.


13 października 2015

C klasa:
Victoria Półwieś 2:0 Zaskawianka Wadowice


4 października 2015

Piękny widok, miejsce 1 w tabeli
Orzeł Ryczów - Zagórzanka Zagórze 4:1
Walczymy o IV ligę...


***

C klasa:
Victoria Półwieś 6:1 Sokół Chrząstowice


1 października 2015

Rozpoczął się remont 1,5 kilometrowego odcinka drogi powiatowej 1772K w Ryczowie. Odcienek zaczyna się przy ul. Sadowej a kończy niedaleko Domu Nauczyciela.


28 września 2015

Droga do Wadowic przez Wyźrał otwarta! Zakończono remont.


26 września 2015

Liga okręgowa:
Skawa Wadowice - Orzeł Ryczów 2:3


25 września 2015

W nowy sezon zawodnicy Wiejskiego Klubu Sportowego Viktoria Półwieś wystartowali z nowym zapleczem sportowym o powierzchnia użytkowej 71 m2. Na inwestycję uzyskano prawie 158 tysięcy złotych unijnego dofinansowania.


24 września 2015

Poczta od pewnego czasu jest zamknięta, sprzęty dawno wywiezione. Pojawiają się jednak coraz to nowsze plotki o tym, że w planach jest otwarcie punktu pocztowego gdzieś w Ryczowie...oby to była prawda. Na razie konkurencja uruchomiła punkt Inpostu na ulicy Szkolnej 2A w sklepie p. Czechowicza.


23 września 2015

Wójt Pan Mariusz Krystian startuje do Sejmu RP! Połowa gminy od razu stwierdziła, że na niego zagłosuje a druga, że jest za dobry, żeby wysyłać go na Wiejską ;) Może łatwiej by mu poszło gdyby wskazał godnego zastępce ;)


22 września 2015

Od dłuższego czasu trwają prace na przejeździe kolejowym na ul. Starowiejskiej. Droga jest co pewien czas blokowana, przejazd możliwy przez Łęg. Taki stan zdarza się co kilka dni, niestety nie otrzymujemy żadnych informacji, którego dnia czy o której godzinie. Musimy liczyć na szczęście ;)


21 września 2015

Zapraszamy na facebookową stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi: <-link->


20 września 2015

Wreszcie pewne informacje na remontowanąlinię 94 powrócą pociągi jużw grudniu 2015r!


19 września 2015

Na ul. Oświęcimskiej około godz. 12 doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Sprawca poruszający się skodą od strony Kościoła, zagapił sie na Centrum Sportu i Rekreacji wskutek czego zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z mieszkańcem Ryczowa poruszającym się pojazdem marki audi. Sprawca zdarzenia doznał złamania kości śródręcza. Miejsce zdarzenia jako pierwsi zabezpieczyli strażacy OSP Ryczów. Na zablokowanej drodze wprowadzono objazdy.

***

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów - Soła Łęki 3:0


14 września 2015

Wójt Gminy Spytkowice informuje, że został uruchomiony portal mapowy z ewidencją gruntó do którego jest dostęp z głównej strony internetowej gminy poprzez zakładkę " E - mapa Gminy Spytkowice ".


13 września 2015

Dzisiaj Odpust Parafialny.

***

Liga okręgowa:
Jałowiec Stryszawa - Orzeł Ryczów (2:3)

***

13 września 2015 uczniowie ze szkoły w Ryczowie uczcili lotników amerykańskich, którzy polegli 71 lat temu w Zygodowicach w czasie II Wojny Światowej. Obchody zorganizował Zygmunt Kraus właściciel prywatnego muzeum polsko amerykańskiego Hells Angel. 13 września 1944r. niemiecka artyleria przeciwlotnicza zestrzeliła jednego z amerykańskich bombowców Liberator B-24 - "Hells Angel", którego celem były obiekty przemysłowe w rejonie Oświęcimia i Trzebini. Siedmiu członków załogi zginęło a pięciu wzięto do niewoli. W 1991r. powstał pomnik upamiętniający to wydarzenie.


12 września 2015

Największa atrakcja w tej częśći Europy już działa! W Energylandii otwarto ekstremalny rollercoaster!


11 września 2015

Przypominamy, że na drodze przez Wyźrał nadal obowiązuje całkowity zakaz ruchu pojazdów (nie dotyczy mieszkańców i komunikacji publicznej). Drogowcy bojąc się o życie i zdrowie kolejny raz proszą policję o pomoc w egzekwowaniu przepisów. Posypały się mandaty. Kierowcy nierzadko testują nowy asfalt z maksymalnymi prędkościami, "ocierając" się lusterkami o robotników malujących linie. Rekordzista otrzymał 500zł mandat, minął radiowóz, zlekceważył na oczach policjantów znak "zakaz ruchu w obu kierunkach" i niczym Hołowczyc na rajdzie pognał po remontowanej drodze.


9 września 2015

Kolejny pożar łąk w okolicy kanału R, tzw. "Erki" między chałupkami a miasteczkiem. Na miejscu była policja i straż pożarna. Na szczęście sytuację opanowano zanim ogień zbliżył się do zabudowań. Przyczyna to najprawdopodobniej podpalenie, czy w Ryczowie grasuje groźny piroman?


8 września 2015

Puchar Polski 1/4 finału:
Orzeł Ryczów 1-1 Sosnowianka Stanisław Dolny (1:1)
(karne 4-5)
Niestety po wyrównanej walce z IV ligowym zespołem Ryczów odpadł z rozgrywek o Puchar Polski.

***

C klasa:
Victoria Półwieś 5:1 Orzeł Radocza


6 września 2015

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów - Sokół Przytkowice (2:3)


30 sierpnia 2015

Gminne Dożynki - tym razem w Spytkowicach! Stadion LKS Astra Spytkowice.


29 sierpnia 2015

Liga okręgowa:
KS Chełmek - Orzeł Ryczów (0:2)


27 sierpnia 2015

Powiat zabiera się za modernizację kolejnej ważnej drogi powiatowej. Starostwo otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa na przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi w Ryczowie. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.


26 sierpnia 2015

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów - Brzezina Osiek (1:1)


25 sierpnia 2015

Kolizja na zakrecie przy granicy Ryczowa i Spytkowic. Forda Focusa zdeżył się z Mercedesem Actros (kierowca obywatel Rumunii). Ruch w tym miejscu odbywa sie wahadłowo. Na miejscu policja oraz strażacy ze Spytkowic i Ryczowa. Uważajcie droga w tym miejscu jeat bardzo śliska! Utrudnienia potrwają do godziny 19.00


22 sierpnia 2015

Liga okręgowa:
Niwa Nowa Wieś - Orzeł Ryczów (3:3)


20 sierpnia 2015

Przypominamy o pociągu kursującym z Krakowa do Zatora przez stację Ryczów. Rozkład dostęny w zakładce "komunikacja". Pociąg jeździ przy wsparciu parku rozrywki Energylandia.


19 sierpnia 2015

Puchar Polski IV runda:
Victoria Półwieś - Orzeł Ryczów 1:3


18 sierpnia 2015

Zmiany w rozkładach busów "Kurek" w związku z korektą trasy (jedzie przez Miasteczko). Rozkład dostęny w zakładce "komunikacja".


16 sierpnia 2015

Liga okręgowa:
Orzeł Ryczów - Unia Oświęcim (1:1)
Historyczny pierwszy mecz w lidze okręgowej!


14 sierpnia 2015

Rozpoczął sieremont przejazdu kolejowego na ul. Starowiejskiej. Przejazd jest możliwy ale końca prac nie widać. (Edycja 15 września - końca prac nie widać )


12 sierpnia 2015

Na przejeździe na ul. Sobieskiego w Łęgu usunięto znak Stop i zamontowano oświetlenie, półzapory oraz monitoring w postaci 4 kamer.


9 sierpnia 2015

Puchar Polski III runda:
Leskowiec Rzyki - Orzeł Ryczów (2:3)


3 sierpnia 2015

Sparing nr 4:
Orzeł Ryczów - Start Kamień(9:1)

***

Puchar Polski:
Victoria Półwieś - Wisła Łączany (3:2)

***

Nieoficjalnie mówi się, że dzisiejszy pożar ścierniska w Ryczowie mógł być skutkiem nieumyślnego podpalenia.


29 lipca 2015

Sparing nr 3:
Orzeł Ryczów - Podgórze Kraków (3:2)


27 lipca 2015

W dniu dzisiejszym będzie w Ryczowie możliwość przeprowadzenia bezpłatnej mammografii. Mogą to uczynić panie w wieku 50 - 69 lat. Trzeba się jedynie wcześniej zarejestrować. Szczegóły na plakatach w gablotkach przy kościele.


25 lipca 2015

Sparing nr 2:
Orzeł Ryczów - Garbarz Zembrzyce (3:1)


22 lipca 2015

Sparing nr 1:
Orzeł Ryczów - Skawinka Skawina (0:1)


18 lipca 2015

W charytatywnym rajdzie rowerowym zorganizowanym w celu pomocy Paulinie Tomskiej wzięło udział około 200 rowerzystów! Informujemy także, że podczas jednej z niedzielnych zbiórek zebrano dla Pauliny 9.061zł.


10 lipca 2015

Do Wadowic najlepiej jechać przez Woźniki. Dnia dzisiejszego rozpoczęto frezowanie nawierzchni drogi biegnącej przez Wyźrał i Witanowice. Mimo wyznaczonych i dobrze oznaczonych objazdów kierowcy nie stosowali się do znaku B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach". Kierowcy Ci utrudniali prace na drodze i przejazd ciężarówek w tak znacznym stopniu, że została poproszona o pomoc Policja. W niecałą godzinę kierowcy zostali ukarani 8 mandatami (20 do 500zł + 5pkt).


9 lipca 2015

Wczorajszej nocy około godziny 1.00 kilka okolicznych jednostek straży pożarnej zostało wezwanych w okolice Ryczowa przy DK44 gdzie płonął samochód. Z niepotwierdzonych informacji wiemy, że mógł służyć przestępcom, którzy po prostu porzucili i podpalili pojazd aby zatrzeć wszelkie dowody.


8 lipca 2015

Powalone drzewa i zniszczone dachy - to skutki nawałnicy, która przeszła nad Ryczowem. Do zdarzeń doszło m.in. na ul. Kwiatowej gdzie przewróciła się brzoza oraz na ul. Piwnej gdzie wysokie drzewo rosnące przy domu przewróciło się uszkadzając sąsiednie ogrodzenie i blokując wyjazd na ul. Tęczową, okoliczni mieszkańcy pod nieobecność właścicieli posesji na której rosło drzewo własnymi siłami i sprzętem usunęli zator. Potężne drzewo złamało się również przy drodze krajowej nr 44 na wjeździe do Ryczowa od Spytkowic.


7 lipca 2015

Kilka zastępów strażaków gasiło pożar w domu przy ulicy Jana Pawła II. We wtorek wieczorem przebywająca w domu kobieta zauważyła ogień w jednym z pokoi budynku. Zareagowała przytomnie i szybko wezwała pomoc. Nikomu nic się nie stało.


2 lipca 2015

Niestety, od wczoraj listy i paczki można wysyłać już tylko z poczty w Spytkowicach, punkt w Ryczowie został zamknięty.


1 lipca 2015

W dniu 1 lipca 2015r. podczas Sesji Rady Gminy, po raz drugi wręczono stypendium za najlepsze wyniki w nauce, m.in. uczniom naszej szkoły. Do grona stypendystów w roku szkolnym 2014/2015 dołączyli:

Jagoda Ciemiera klasa IVSP - średnia 5,45
Gabriela Borgiasz klasa IV SP - średnia ocen 5,36
Karolina Kot klasa VI SP - średnia 5,36
Antoni Piętak klasa VI SP - średnia 5,36
Aleksandra Brania klasa II G - średnia 5,44


28 czerwca 2015

Otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji w Ryczowie. Jest to nowoczesny kompleks, na którym można trenować różne dyscypliny. Jest boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki, kort tenisowy, siłownia na otwartym powietrzu, plac zabaw. Całość obiektu otacza bieżnia lekkoatletyczna. Nie zapomniano o budynku dla szatni i zaplecza gospodarczego. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł. NA otwarciu przed licznie zgromadzonymi mieszkańcami wystąpił m.in. Krzysztof Golonka Mistrza Świata w Trikach Piłkarskich oraz Zespół Taneczny GOK w Spytkowicach.


22 czerwca 2015

Historyczny awans Orła Ryczów! W tym sezonie nasz klub pokazał, że nie ma sobie równych na A-klasowych boiskach. Na wiosnę nie przegrał żadnego meczu a 12 z 13 wygrał czym udowodnił, że w pełni zasługuje na awans do V ligi. Ostatni mecz w A klasie:
Leńczanka Leńcze - Orzeł Ryczów (3:4)


21 czerwca 2015

O godz. 14.00 odbyły się w Ryczowie Gminne zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy. Wyniki końcowe:

1 Miejsce - OSP SPYTKOWICE,
2 Miejsce - OSP MIEJSCE,
3 Miejsce - OSP BACHOWICE,
4 Miejsce - OSP Półwieś,
5 Miejsce - OSP Ryczów.


20 czerwca 2015

Zapraszamy na 2 dniowy FESTYN, który odbędzie się w Ryczowie na stadionie LKS Orzeł Ryczów dnia 20 czerwca od 18.00 oraz dnia 21 czerwca od 14.00 (zawody strażacko sportowe a później dalsza część festynu). Zagra zespól Kameleon.


19 czerwca 2015

W związku z odnotowanymi na terenie Gminy przypadkami agresji ze strony wałęsających się psów przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Spytkowice” utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do sprawowania nad nimi właściwej opieki, a w szczególności winni oni zapewnić stały i skuteczny nadzór nad tymi zwierzętami oraz zapobiegać niekontrolowanemu wydostaniu się psa poza teren własnej nieruchomości


17 czerwca 2015

W Urzędzie Gminy Spytkowice awans na stopień nauczyciela mianowanego otrzymali nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie: Joanna Jędra i Paweł Kołodziej. Gratulujemy.


10 czerwca 2015

Kolejne porządki w Ryczowie, tym razem oczyszczono "Kanał" przy ul. Starowiejskiej (przedłużenie potoku Wilgoszcz) wpadający do Kanału Małopolskiego na Kępkach


9 czerwca 2015

Łatanie dziur na ul. Słonecznej. Drogowcy zostali zaskoczeni rozmiarem zniszczeń...materiału starczyło na 2/3 długości. Nie dziwne, skoro około miesiąc temu na tej samej drodze były ślady oleju po uszkodzonych misach olejowych ;P Gorzej już być nie mogło.


8 czerwca 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Relaks Wysoka - Orzeł Ryczów 1:3
Tym pięknym zwycięstwem Orzeł zapewnił sobie awans do V LIGI !!! Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek A klasy. Gratulacje! Pozostały jeszcze dwa mecze z zespołami z niższych miejsc w tabeli.


7 czerwca 2015

Noc muzeów - Pałac w Ryczowie od godz. 17.00. Wcześniej na terenie szkolnym odbędą się uroczystości związane ze Świętem Rodziny. (Plakaty dostępne na profilu Facebookowym)

***

Stowarzyszenir Przyjaciół Ryczowia i Półwsi zaprasza na przedstawienie: "Śnieżka i 6 Krasnoludków" w WDK o godz 15.30 oraz 19.45


4 czerwca 2015

Pociąg o nazwie „Energylandia” będzie kursował codziennie od 26 czerwca do 31 sierpnia. Jest już rozkład jazdy. Z Krakowa będzie wyjeżdżał o godz. 8.02, powrót o godz.18.31. Bilet z Krakowa do Zatora - 9 zł, ze Skawiny do Zatora - 5 zł.


2 czerwca 2015

Szkoła w Ryczowie zajęła 185 miejsce (z 1117szkół) - 7459 głosów oraz 12 miejsce w woj. Małopolskim w konkursie Podwórko NIVEA! Nie wygraliśmy ale i tak jest dobrze - dziękujemy za głosy!


29 maja 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Orzeł Wieprz (4:0)


27 maja 2015

Na ul. Oświęcimskiej (DK44) niedaleko parku lądował śmigłowiec medyczny. Mamy nieoficjalne informacje, że poszkodowany został młody motorowerzysta prawdopodobnie z Czernichowa a możliwy sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia (o ile nie była to zwykła wywrotka bez udziału osób trzecich). Rannego śmigłowiec zabrał w stronę Wadowic.


24 maja 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Cedron Brody (1:0) Stanisławianka Stanisław Dolny - Orzeł Ryczów (1:2)


14 maja 2015

Od godziny 8:00 liczne jednostki Straży Pożarnej biorą udział w akcji zabezpieczania i usuwania sporej plamy chemikaliów na Wiśle, która rozciąga się od Oświęcimia aż do Przeciszowa. W Spytkowicach w pobliży promu rozkładana jest zapora wodna. Powyżej na stopniu wodnym w Smolicach również, bardzo możliwe, że już tam uda się ją złapać. Na razie nie znane jest pochodzenie tej plamy. Jest to substancja ropopochodna


14 maja 2015

Prawdopodobnie niegroźna kolizja miała miejsce na Kądziołach "Przy Krzyżu" na DK44, droga jest przejezdna. Mimo prostej sytuacji kierowcy nie doszli do porozumienia i wezwali policję, co najprawdopodobniej zakończy się mandatem do 500zł i 6pkt karnych dla sprawcy.


10 maja 2015

Wczoraj w nocy gdy większość Ryczowian smacznie spała policja zatrzymała dwie osoby, które wykonywały na murkach i wiatach pseudo graffiti. Zatrzymani to najprawdopodobniej mieszkańcy Łączan. Apelujemy do mieszkańców, widzicie akty wandalizmu - informujcie! Za naprawę zniszczeń płacimy wszyscy!


8 maja 2015

Po ostatnim łataniu drogi powiatowej przy ul. Gościniec na granicy Ryczów Zygodowice, tym razem zaczęło się coś dziać na Wyźrale koło pomnika amerykańskich pilotów - remont około 200m odcinka.


7 maja 2015

Most w Skawinie zostanie zamknięty 11 maja o godzinie 8:00. Ponowne jego otwarcie nastąpi 15 września.


4 maja 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Halniak Targanice - Orzeł Ryczów (1:7)
Żarek Stronie - Orzeł Ryczów (0:5)


1 maja 2015

Top Stars Festival w Zatorze - otwierając w Ryczowie okno można było posłuchać Bednarka ;)

28 kwietnia 2015

Wyniki wyborów:

Sołtys wsi Ryczów: Fryc Kazimierz
Rada Sołecka:

1.RYBA Ewa
2.LURIE – CHUDY Irena
3.SENDERA Władysława
4.KLAJA Adrian
5.ŁABUDZIK Zofia
6.GIEREK Bronisława Anna
7.KRYSTIAN Magdalena Izabela
8.WŁOSIAK Piotr Jarosław


27 kwietnia 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Astra Spytkowice - Orzeł Ryczów (1:2)
Orzeł Ryczów - Znicz Sułkowice Bolęcina (1:1)


26 kwietnia 2015

Zapraszamy na przedstawienie "Gość oczekiwany" o 15:00 w Salce Katechetycznej Ryczów.

***

Wybory sołtysów i rad sołeckich. W PÓŁWSI wybory nie odbędą się, zgłoszeni kandydaci automatycznie zostali uznani za wybranych z powodu braku kontrkandydatów. W Ryczowie głosowanie odbędzie się na ul. Szkolnej 18 dzisiaj w godzinach od 8.00 do 14.00


23 kwietnia 2015

Aktualizacja rozkładów jazdy busów BAKO w dziale "Komunikacja". Zamieszczone zostały również nowe rozkłady GZK Zator.


19 kwietnia 2015

Kolizja na Kądziołach koło krzyża. Po długim okresie spokoju znowu doszło na feralnym skrzyżowaniu do zdarzenia drogowego około godz.15.45. Mężczyzna kierujący pojazdem chciał wyprzedzić rowerzystę przez co doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka innym pojazdem osobowym. Na miejsce został wezwany patrol WRD Wadowice. Pozostałości płynów eksploatacyjnych usunięte zostały przez PSP Wadowice. OSP Ryczów zabezpieczała miejsce zdarzenia. Droga jest już przejezdna.

***

W dniu 19 kwietnia spłonęła ambona myśliwska przy stawie Kasztelan w Spytkowicach. Właścicielem jest koło Łowieckie Hubertus z Ryczowa. Wstępne ustalenia wskazują na to, że było to podpalenie.


13 kwietnia 2015

Niewielkie utrudnienia w ruchu na ul. Jana Pawła II w okolicy sklepu Wizan w Ryczowie Górnym - trwa naprawa nawierzchni po okresie zimowym.


12 kwietnia 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów 6-0 Naroże Juszczyn (6:0)


6 kwietnia 2015

W Ryczowie, Brzeźnicy, jak i w innych miejscowościach leżących na trasie Zator - Skawina trwają już od jakiegoś czasu prace remontowe na przejazdach kolejowych. Wszystko to związane jest z przywróceniem transportu pasażerskiego na linii kolejowej nr 94.W najbliższych tygodniach mogą występować w tych miejscach utrudnienia związane z montażem zapór i testowaniem systemów bezpieczeństwa.


1 kwietnia 2015

W Półwsi poryw silnego wiatru zerwał 25 metrów kwadratowych blaszanej połaci dachu - informuje nas Krzysztof Cieciak, oficer prasowy Powiatowej Komendy PSP w Wadowicach.


31 marca 2015

Szkoła w Ryczowie przystąpiła do konkursu NIVEA na uzyskanie placu zabaw dla dzieci. GŁOSUJ CODZIENNIE! Klikaj w banner u góry naszej strony!


30 marca 2015

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Strzelec Budzów (3:0)


28 marca 2015

"Tradycja wielkanocna", 28 marca 2015r., godz. 15:00 sala WDK w Ryczów.


18 marca 2015

Mecz sparingowy:
Start Kamień - Orzeł Ryczów (2:8)


8 marca 2015

Mecz sparingowy:
ORZEŁ RYCZÓW - Wisła Łączany(6:0)


6 marca 2015

Nowa siedziba KGW i OSP Półwieś. W budynku znajdują się świetlica duża i mniejsza, garaże na pojazdy strażackie, pomieszczenia biurowe i kuchenne. Całość kosztowała nieco ponad 640 tysięcy złotych.


5 marca 2015

Mecz sparingowy:
ORZEŁ RYCZÓW - Strumień Polanka Wielka (5:3)


2 marca 2015

Mecz sparingowy:
Puszcza Niepołomice JS - ORZEŁ RYCZÓW (3:2)


28 lutego 2015

Mecz sparingowy:
Orzeł Balin - ORZEŁ RYCZÓW (1:8)


27 lutego 2015

Tym razem w Ryczowie wzdłuż drogi krajowej nr 44 - ulica Oświęcimska, oddano do użytku chodnik o łącznej długości 211 mb i szerokości 2 m. Oprócz chodnika zakres prac obejmował wykonanie kanału technicznego, barierki ochronnych i zatok przystankowych.

***

W Półwsi na drodze krajowej 44 drobne utrudnienia w ruchu w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem pojazdu ciężarowego. Strażacy kierują ruchem i przywracają drogę do odpowiedniego stanu.

***

W V edycji turnieju seniorów pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice wystąpiło 8 zespołów, wśród których najlepszy okazał się IV ligowy zespół z Makowa Podhalańskiego w finale pokonując drużynę Orła z Ryczowa.


26 lutego 2015

Samorząd województwa małopolskiego przeznaczył w tym roku 3,5 mln złotych na remonty i prace konserwacyjne zabytków. W Ryczowie pałac z 1864 roku dostanie izolację przeciwwilgociową. W pierwszym etapie prac przeznaczonych na to będzie 40 tys. zł.


25 lutego 2015

Z powodu prac remontowych na przejeździe kolejowym w Ryczowie na ulicy Sobieskiego (Łęg), pkp wyznaczyło objazd przez ulice kolejno Starowiejską>Tęczową>Stadionową>Jana III Sobieskiego.


23 lutego 2015

Mecz sparingowy:
Cracovia Kraków II - ORZEŁ RYCZÓW (5:2)


20 lutego 2015

Dzisiaj na Ryczowskim niebie bardzo ciekawy widok. Widoczne gołym okiem zbliżenie księżyca Wenus i Marsa


19 lutego 2015

Mecz sparingowy:
ORZEŁ RYCZÓW - Start Kamień (8:4)


17 lutego 2015

Dawno nie widziano takiego pospolitego ruszenia w naszym regionie. Wspaniali, bezinteresowni ludzie rozpoczęli akcję zbiórki datków na leczenie małego Kubusia z Ryczowa. Do akcji włączyły się grupa wolontariuszy Wygrajmy Razem i Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą". Niestety maluszek zmarł.


14 lutego 2015

Charytatywny turniej "Gramy dla Kubusia". Udział weźmie 12 drużyn. Przewidziano liczne konkursy z nagrodami.


11 lutego 2015

Gminy z Małopolski otrzymały promesy na remont dróg uszkodzonych podczas powodzi. Spytkowice za otrzymane 300tys. zł wyremontują m.in. ul. Leśną w Półwsi.


8 lutego 2015

Mecz sparingowy:
Podgórze Kraków - ORZEŁ RYCZÓW (1:2)


1 lutego 2015

Mecz sparingowy:
ORZEŁ RYCZÓW - Pionier Pisarzowice (4:4)


30 stycznia 2015

Nasza strona na Facebook ma już 379 polubień! Liczymy, że w 2015 zdobędziemy kolejne "lajki" ;)


28 stycznia 2015

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Spytkowicach ustalili sprawców, którzy dokonali włamania do sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Ryczów. Okazali się nimi być 13 i 15 latek z gminy Spytkowice.


26 stycznia 2015

Mecz sparingowy: Unia Oświęcim - ORZEŁ RYCZÓW (5:1)


24 stycznia 2015

Grzegorz Pater, gwiazda Wisły Kraków, został właśnie trenerem Orła Ryczów.


20 stycznia 2015

Przekaż 1% podatku dla Kuby z Ryczowa! Jeżeli rozlicza Was pracodawca 1% trafi do kasy Państwa zamiast do potrzebujących. Rozlicz się sam i pomagaj przez to innym!! To naprawdę proste! W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904 W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 25839 WARZECHA JAKUB


17 stycznia 2015

Na hali w Spytkowicach odbył się turniej o Puchar "Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice" gdzie nasza drużyna zajęła 2 miejsce.


13 stycznia 2015

W Ryczowie wolontariusze zebrali dla WOŚP - 3659,69zł i 5 pensów. W 2014r zebrano 3.653,57 - czyli jest wzrost ;)


11 stycznia 2015

Zapraszamy na spektakl bożonarodzeniowy. Dwa przedstawienia na scenie w Domu Parafialnym o 15.00 i 18.45 pt. "Kołyska". Całość została przygotowana przez młodzież z Ryczowa.


10 stycznia 2015

Odbył się IV Gminny przegląd kolęd i pastorałek w Spytkowicach. Schola dziecięca z Ryczowa zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy!


7 stycznia 2015

Grupa wolontariuszy "Wygrajmy Razem" wraz ze Scholą, mieszkańcami z Łączan, oraz muzykami zespołu Dionizos po raz drugi realizuje pomysł Agnieszki Czerwińskiej "Pomaganie przez kolędowanie". W tym roku wspierają 2,5 letniego Kubusia z Ryczowa.


6 stycznia 2015

Koncert Kolędowo Noworoczny w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Ryczowie. Tym razem przed miejscową publicznością wystąpiła: Gminna Orkiestra Dęta z Ryczowa, Dziecięca schola parafii Ryczów, a także duet instrumentalny: Zuzia Krystian i Basia Cich oraz soliści: Adam Godek i Andrzej Gniadek. Zebrano 12.000zł na leczenie chorego Kubusia z Ryczowa.


3 stycznia 2015

Trwają prace niedaleko sklepu meblowego MAX. Powstaje tam "Centrum Sportu i rekreacji".


2 stycznia 2015

Ustalono pensje wójtów i burmistrzów na nowe kadencje. Wójt Spytkowic Mariusz Krystian będzie zarabiał brutto - 11 687 zł


18 grudnia 2014

Na granicy Spytkowic i Ryczowa czołowo zderzyły się dwa auta osobowe - Opel Astra i Citroen C5. Ucierpiały dwie osoby podróżujące samochodami. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. W ostatnim czasie w niedużej odległości od tego miejsca samochód osobowy wypadł z drogi i uszkodził przystanek "na Wróblówkach".


10 grudnia 2014

Coraz więcej ulic w Ryczowie i Półwsi można zobaczyć za pomocą Google Street View jeszcze niedawno były dostępne tylko Droga Krajowa 44 i ul. Starowiejska...


7 grudnia 2014

O godz. 14.00 w WDK Ryczów najmłodsi mieszkańcy spotkali się ze Św. Mikołajem, który przybył na zaproszenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Na spotkanie ze Świętym przybyło siedemdziesięcioro dzieci


29 listopada 2014

Remonty na ten rok nadal trwają, wykonano nową nawierzchnię wokół WDK w Ryczowie a także przeprowadzono drobne prace przy chodniku niedaleko plebanii.


25 listopada 2014

Od kilku dni trwają intensywne prace na DK44 na Kądziołach niedaleko stacji PKP. Powstają nowe zatoki dla busów i chodniki w celu poprawy bezpieczeństwa, możliwe drobne utrudnienia w ruchu.


24 listopada 2014

Na ul. Parkowej doszło do śmiertelnego wypadku, 66-letni mężczyzna kierując ciągnikiem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego ciągnik się wywrócił przygniatając 54-letniego pasażera pojazdu. Kierujący nie udzielił pomocy, oddalił się z miejsca wypadku a w chwili zatrzymania był w stanie nietrzeźwym.


16 listopada 2014

Wybory Samorządowe - zwycięzcą został aktualny wójt Mariusz Krystian zyskując w gminie 3065 głosów stanowi 93% poparcia. Frekwencja w gminie 41,73%. W Ryczowie uprawnionych było 2111 osób, zagłosowało 969osób(45,90%). Półwieś, uprawnionych 431osób, głosowało 160osób (37,12%).


14 listopada 2014

Trwają zaawansowane prace nad rozbudową Domu Strażaka w Półwsi. Niedługo finał inwestycji.


13 listopada 2014

Otwarcie obwodnicy Skawiny. Kolejne odcinki będą oddane do roku 2017 a już teraz można bez trudu ominąć zakorkowane centrum i okolice mostu na Skawince.


12 listopada 2014

W niedzielnej zbiórce na pomoc chrześcijanom w Syrii zebrano 1.987 złotych.


10 listopada 2014

Kolejny Fast Food w Ryczowie - "U Koła", obok salonu meblowego Max.


9 listopada 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów - Leńczanka Leńcze (4:1)
Grom Grzechynia - Orzeł Ryczów (3:6)
Orzeł Ryczów - Relaks Wysoka (0:3)

Orzeł zajmuje obecnie 5 pozycję w tabeli. Na kolejne rozgrywki zapraszamy w rundzie wiosennej.


6 listopada 2014

Niedawno zakończono prace i Stadion Orła Ryczów zaopatrzony jest już w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Dawniej oświetlona była tylko część przyległa do budynku LKSu.


3 listopada 2014

71 mln i 460 tys. zł wojewoda małopolski przyznał na dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Starostwo dostanie fundusze na przebudowę drogi powiatowej w Ryczowie na długości 1,5 km (1,9 mln) oraz remont drogi powiatowej Wyźrał - Witanowice na długości 6 km (3 mln zł).


2 listopada 2014

Otwarto nowy Kebab w Ryczowie na ul. Jana Pawła II. Czynny pn.-czw. 12-20, pt.-nd. 12-21.


1 listopada 2014

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi podczas kwesty na cmentarzu zebrało 4318zł na ratowanie zabytkowych pomników.


30 października 2014

Pojawiła się nowa inicjatywa w regionie strona spytkowice24.pl dostępna na facebook.
<-spytkowice24.pl->


29 października 2014

Wyremontowano Remizę OSP w Ryczowie. Koszt wykonanych robót wyniósł 68041,73 zł z czego w ramach programu "Małopolskie Remizy" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uzyskano dofinansowanie w kwocie 40 tysięcy złotych.


28 października 2014

Niedawno zakończyła się budowa ogrodzenia wokół zespołu parkowo pałacowego w Ryczowie.


27 października 2014

Mail z pogróżkami o bombie i wirusie ebola dotarł dzisiaj rano do wielu instytucji w Polsce a także do Urzędu Gminy w Spytkowicach. Zarządzono ewakuację. Zapowiedź nie sprawdziła się i do żadnych wybuchów nie doszło.


26 października 2014

"UŁANI, UŁANI" W niedziela odbyła się uroczystość w Pałacu w Ryczowie w 60-tą rocznicę śmierci Generała Zygmunta Piaseckiego (1893-1954). Na mszy w asyście reprezentacji wojska polskiego i wielu przedstawicieli organizacji lokalnych uczczono pamięć generała i jego żony Zofii.
<-plakat->


25 października 2014

Nowinki "techniczne" nie omijają Ryczowa, dla "wygodnych" na cmentarzu parafialnym w Ryczowie jakiś czas temu pojawił się "Zniczomat". Oferuje wkłady do zniczy olejowe i parafinowe w cenach 2 i 5 zł.


22 października 2014

Gminna Orkiestra Dęta już może ćwiczyć w nowej sali prób. Został przeprowadzony generalny remont w pomieszczeniach Wiejskiego Domu Kultury za kwotę 61.611,61 zł brutto pochodzących z budżetu gminy. Ponadto GOK Spytkowice pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego w wysokości 5 813,69 zł.


21 października 2014

Aktualizacja rozkładu jazdy "Romanbus" do Wadowic. (Adrian K.)
<-rozkład->


19 października 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Wieprz - Orzeł Ryczów (3:1)


16 października 2014

Pod koniec września, Gazeta Krakowska bazując na rankingu miesięcznika Wspólnota opublikowała informację z której wynika, że spośród gmin wiejskich Małopolski Zachodniej jesteśmy jedną z trzech najmniej zadłużonych gmin.


15 października 2014

Wójt Spytkowic Mariusz Krystian ma doskonałą sytuację. Nie będzie miał kontrkandydata, a jego radni mogą być pewni swoich miejsc w Radzie Gminy. Wybory na radnych odbędą się tylko w 3 okręgach w pozostałych 12 zgłoszono po jednym kandydacie więc automatycznie zostali "zwycięzcami". Wójt 16 listopada musi uzyskać tylko min. 50% głosów na "TAK".


12 października 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów - Stanisławianka Stanisław Dolny (6:1)
Cedron Brody - Orzeł Ryczów (3:2)
Burza Roczyny - Orzeł Ryczów (4:2)
Orzeł Ryczów - Halniak Targanice (4:3)
Znicz Sułkowice-Bolęcina - Orzeł Ryczów (1:4)


21 września 2014

Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczowa przygotowało jak co roku spotkanie Seniorów naszej parafii. Przy tej okazji z seniorami spotkali się młodzi ludzie z Parafialnego Koła Wolontariatu.


14 września 2014

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzisiejszym kaznodzieją i sumistą był ks. Janusz Sołtys, proboszcz z Radoczy.


11 września 2014

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru w barze w Łęgu koło stadionu Orła Ryczów. Około 5 rano na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej.


10 września 2014

Nowy rozkład busów Wadowice - Ryczów: kliknij.
(nadesłał: Adrian)


7 września 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów - Astra Spytkowice (1:0)

***

Na stadionie WKS "VICTORIA" w Półwsi rozegrano gminne zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Spytkowice. Miejsce 1- OSP Spytkowice, m.3 - OSP Półwieś, m.5 - OSP Ryczów


5 września 2014

Zapraszamy na nowo powstałą stronę Pałacu w Ryczowie dofinansowaną ze środków Unijnych
www.palacwryczowie.org


3 września 2014

IV Runda Pucharu Polski:

Orzeł Ryczów - Kalwarianka Kalwaria (2:7)


1 września 2014

Rozgrywki A klasy:
Naroże Juszczyn - Orzeł Ryczów (2:2)


27 sierpnia 2014

Na drodze krajowej nr 44 na granicy Ryczowa i Spytkowic doszło do zderzenia dwóch ciągników siodłowych z naczepami. Kierowcom nic się nie stało. Zdjęcia na FB.
(Gosiek)


24 sierpnia 2014

Plenerowa impreza kulturalna w Bachowicach. Występ zespołu "Skaldowie" godz. 18.00 boisko LKS Borowik.


20 sierpnia 2014

W Ryczowie podczas naprawy kombajn przygniótł 44-letniego mężczyznę. Mimo pomocy ratowników medycznych z karetki a także ze śmigłowca LPR nie udało się mu się uratować życia.


16 sierpnia 2014

W Ryczowie rozpoczęto remont pomieszczeń Wiejskiego Domu Kultury w tym pomieszczeń OSP Ryczów. Ta część robót zostanie dofinansowana środkami z konkursu "Małopolskie Remizy 2014". Przewidziana wartość inwestycji to łącznie 129 tys zł. Niebawem zostanie wykonane także oświetlenie stadionu LKS Orzeł Ryczów.
***
Rajd Pojazdów Zabytkowych - Spytkowice godz. 15.00


15 sierpnia 2014

W sołectwie Półwieś trwa: przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Domu Strażaka. Budynek zostanie przebudowany. Zmieni się jego wygląd, a niektóre pomieszczenia zyskają nowe przeznaczenie. Po zakończeniu remontu oprócz dotychczasowej funkcji w budynku zostanie utworzone centrum dziedzictwa kulturowo - przyrodniczego. Wartość zaplanowanych prac to kwota blisko 440 tys zł.


14 sierpnia 2014

Witamy po dość długiej przerwie. Skontaktowaliśmy się z dostawcami hostingu i udało się przywrócić funkcjonalność strony. Poniżej uzupełniliśmy newsy z ostatnich miesięcy. Informacje te ze zdjęciami znajdziecie także na naszym fanpage na facebooku. Zapraszamy!


13 sierpnia 2014

Puchar Polski:

I. Sokół Chrząstowice - Orzeł Ryczów (1:7)
II. Orzeł Ryczów - Wisła Łączany (3:0)
III. Żarek Barwałd -Orzeł Ryczów (3:0) w
IV. Orzeł Ryczów - Kalwarianka Kalwaria (3.IX.2014 o godzinie 17:00)


11 sierpnia 2014

Mecze sparingowe:
Orzeł Ryczów - Start Kamień (3:3)
Orzeł Ryczów - Victoria Półwieś (2:0)
Orzeł Ryczów - Podgórze Kraków (2:1)


18 lipca 2014

Uczestnicy świetlicy wiejskiej w Ryczowie już po raz drugi podczas tegorocznych wakacji poczuli się kucharzami. Tym razem Panie z KGW w Ryczowie przekazywały im wiedzę jak zrobić pyszną pizze a na deser oponki. W warsztatach wzięło udział 33 dzieci.


14 lipca 2014

Wielkie otwarcia ogromnego parku rozrywki w Zatorze - Energylandii.
***
Na świetlicy w Ryczowie odbyło się spotkanie z listonoszem - Panem Krzysztofem Gierkiem. Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom pracę listonosza, nauczyć prawidłowego wypełniania druków, adresować koperty itp.


11 lipca 2014

Sprawca wypadku na drodze krajowej nr 44 w Ryczowie, który doprowadził do zderzenia naczepy prowadzonego przez siebie renault magnum z peugeotem 206 zgłosił się na policję. O wypadku dowiedział się z radia cb: nie zauważył, że do niego doszło.
***
Dnia 10 lipca w świetlicy w Ryczowie odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci, które poprowadziły przedstawicielki KGW z Ryczowa.


10 lipca 2014

Kolejne zdarzenie z udziałem tira. Renault przewożący buty wypadł z drogi na zakręcie w Ryczowie przy wyjeździe na Spytkowice.


9 lipca 2014

Wypadek na drodze nr 44 na wjeździe do Ryczowa od strony Spytkowic. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, na miejsce przybył śmigłowiec medyczny. 5 osób rannych w tym jedna ciężko. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku.


4 lipca 2014

Dni Zatora: Swięto Karpia 4-6 lipca.


1 lipca 2014

W ciągu kilku ostatnich tygodni w naszej gminie przybyło łącznie 1540 mb nowych nawierzchni dróg gminnych. W Ryczowie były to m.in. ul. Długa - 190 mb, ul. Parkowa - 182 mb, ul. Spadzista 410.


29 czerwca 2014

Rozgrywki A klasy:
Naroże Juszczyn - Orzeł Ryczów (2:3)
Orzeł Ryczów - Lachy Lachowice (5:1)
ORZEŁ RYCZÓW ZAJĄŁ MIEJSCE 2 W TABELI A KLASY.


16 czerwca 2014

Zakończyła się akcja poszukiwawcza 22-letniego mieszkańca Półwsi, który w środę (11.06) wpadł do Skawy w Grodzisku. W akcji udział brali płetwonurkowie, strażacy i policjanci z dwóch powiatów. Ciało zauważył mieszkaniec Trzebieńczyć.


15 czerwca 2014

III Festiwal Orkiestr Dętych Doliny Karpia - plac przy urzędzie gminy w Osieku.


11 czerwca 2014

Na jazie w Grodzisku wpadł do rzeki Skawy 22-letni mieszkaniec Półwsi. Prawdopodobnie wszedł do wody by opłukać się przed powrotem do domu i poślizgnął się. Trwa akcja poszukiwawcza ciała.


8 czerwca 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów - Leskowiec Rzyki (4:2)


4 czerwca 2014

Zapraszam do oglądania galerii zdjęć ze Święta Rodziny oraz Nocy Muzeów w Ryczowie z 18 maja 2014. Zdjęcia przesłane przez Panią Agnieszkę Rybarczyk z Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Ryczowie. Kliknij na zdjęcie aby otworzyć galerię lub link poniżej aby przeczytać sprawozdanie.

<-sprawozdanie->


3 czerwca 2014

Urząd Gminy Spytkowice informuje:
"Przypominamy o obowiązku wykaszania traw i utrzymaniu gruntów w dobrej kulturze. Zachwaszczone grunty stanowią zagrożenie pożarowe i dalszą degradację otoczenia."


2 czerwca 2014

Rozgrywki A klasy:
Leńczanka Leńcze - Orzeł Ryczów (1:1)


1 czerwca 2014

Dzień pełen wrażeń, dzisiejsze atrakcje w Ryczowie:

Dzień Dziecka przy WDK. Początek - Masza Św. o godz. 13.00. 15 i 19 - spektakl "Kopciuszek" w sali WDK. Dla fanów sportu o godz. 17.00 mecz wyjazdowy z Leńczanką Leńcze.


31 maja 2014

Przez pewien czas newsy i wszelkie informacje będą pojawiać się tylko pod poniższym linkiem. Nie trzeba mieć konta aby wejść i przeglądać nasz fan page, gorąco zapraszam:


30 maja 2014

W piątek gościł w naszej parafii Jego Ekscelencja Biskup Roman Pindel, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.


28 maja 2014

Wybory do Europarlamentu. Frekwencja w Ryczowie - 18,82%, Półwieś - 21,65%. Trzecie miejsce w naszych miejscowościach zajął Komitet Z. Ziobry (10%), drugie miejsce PO (16%)a zwyciężył PIS (53%).


27 maja 2014

Kolejny wypadek na drodze krajowej nr 44. Wyprzedzał i uderzył w ciągnik. Traktorzysta w ciężkim stanie.


25 maja 2014

Wyniki spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Stanisławianka Stanisław Dolny (9:5)
Jubilat Izdebnik 2-5 Orzeł Ryczów (2:5)
Orzeł Ryczów 2-0 Burza Roczyny (2:0)
Orzeł Wieprz 0-1 Orzeł Ryczów (0:1)
Orzeł zajmuje obecnie znakomite miejsce drugie!


24 maja 2014

W sobotę 24 maja, w kościele parafialnym w Zatorze Ksiądz Dziekan pobłogosławił do posługi czytania Słowa Bożego 10 Ministrantów z naszej parafii.


19 maja 2014

Wójt Gminy składa serdeczne podziękowania dla Strażaków, Mieszkańców oraz wszystkich tych, którzy włączyli się do działań mających na celu ochronę życia, mienia a także ograniczenia następstw i skutków ulewnych opadów.


18 maja 2014

Noc Muzeów i Święto Rodziny - start godz 15.00


16 maja 2014

Wójt Gminy Spytkowice o godz. 15:00 ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Gminy Spytkowice


9 maja 2014

W piątek 9 maja odbyły się wstępne konsultacje na temat koncepcji przebiegu połączenia drogowego, drogi krajowej nr 48 z drogą krajową nr 79 Zator - Spytkowice - Alwernia - Węzeł Rudno - Wola Filipowska.


1 maja 2014

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów(4m.) - Relaks Wysoka (3:0)


25 kwietnia 2014

Zderzenie dwóch tirów w Półwsi. Jeden kierowca nie życje, ranny rowerzysta. Przy okazji ujawniono przemyt papierosów bez akcyzy na dużą skalę.


20 kwietnia 2014

Rozgrywki A klasy:
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów (2:2)


13 kwietnia 2014

Konkurs parafialny - Niedziela Palmowa. (zdjęcia na naszej stronie facebook)

***

Rozgrywki A klasy:
Orzeł Ryczów (5m.) - Błyskawica Marcówka (3:0)


6 kwietnia 2014

Rozgrywki A klasy:
Strzelec Budzów - Orzeł Ryczów(2:2)
Zajmujemy 6 miejsce w tabeli.


5 kwietnia 2014

Będzie remont remizy strażackiej OSP Ryczów. 40.000zł zostało przyznane w ramach konkursu " MAŁOPOLSKIE REMIZY 2014", w którym uczestniczyło 137 gmin.


2 kwietnia 2014

Kolejny pożar traw. Tym razem spłonęły trawy i krzewy w okolicy stawu "Budka" (Łęg). Koszty akcji poniosą mieszkańcy.


30 marca 2014

Inauguracja rundy wiosennej A klasy:
Orzeł Ryczów - Dąb Paszkówka (0:2)


28 marca 2014

Wynik ostatniego sparingu:
Orzeł Ryczów - Sokół Hecznarowice (7:0)


22 marca 2014

Kolejny pożar traw w Ryczowie. Tym razem niedaleko torów kolejowych.


18 marca 2014

Opublikowano ranking najbogatszych gmin na podstawie dochód z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W Spytkowicach wyniósł on 916,00 zł co dało 57 miejsce w Małopolsce a 5. w powiecie.


11 marca 2014

Wynik kolejnych sparingów:
LKS Palczowice - Orzeł Ryczów (2:4)
Olimpia Chocznia - Orzeł Ryczów (3:0)
Żarek Barwałd - Orzeł Ryczów (2:4)


10 marca 2014

Dzięki staraniom Wójta, Wojewoda Małopolski wręczył promesę na remont ulicy Spadzistej w Ryczowie.


9 marca 2014

W okolicach ulicy Słonecznej nieznany sprawca podpalił trawę. Ogień wymknął się spod kontroli i sytuacja zaczęła wyglądać groźnie. Z szalejącym żywiołem walczyły 4 zastępy straży pożarnej. Policja poszukuje sprawcy podpalenia.


5 marca 2014

Polecamy program "Karta Rodziny +3". Otrzymuje ją każdy członek Rodziny Wielodzietnej, na podstawie złożonego pisemnego wniosku przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka. Uprawnia do wielu zniżek na terenie gminy Spytkowice. W Ryczowie do programu przystąpiło 27 rodzin (łacznie 153 karty)


2 marca 2014

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy Malbusa. Zmiany wchodzą w życie dnia 1 marca. Rozkład do wglądu w zakładce "komunikacja".


27 lutego 2014

Zatrzymano 36letnią mieszkankę Ryczowa, zatrzymana prowadziła VW Passat będąc w stanie nietrzeźwym 1,24mg/l.


24 lutego 2014

Kierujący samochodem Toyota Yaris w trakcie wyprzedzania Opla Corsa doprowadził do zderzenia bocznego obu pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi.


23 lutego 2014

Kierowca czarnego BMW zatankował na stacji paliw w Ryczowie olej napędowy za kwotę 250zł po czym odjechał nie płacąc.


17 lutego 2014

Na wczorajszych wyborach w klubie LKS Orzeł Ryczów wybrano nowy skład zarządu:
Prezes - Józef Jędra
V-ce prezes - Grzegorz Gierek,Maria Włosiak
Skarbnik - Adam Stańczyk
Sekretarz - Krzysztof Littner
Działacz - Jakub Gawęda, Jarosław Maj


16 lutego 2014

Wynik dzisiejszego sparingu:
Orzeł Ryczów - Pionier Pisarzowice (4:2)


15 lutego 2014

Mamy doniesienie o kolejnym wypadku u zbiegu Krajowej 44 z Parkową. Prawdopodobnie zasłabnięcie za kierownicą było przyczyną uderzenia Audi A8 w przydrożne ogrodzenie.


12 lutego 2014

Nieznany sprawca uszkodził szybę w Aptece (straty 200zł).


10 lutego 2014

Podziękowania dla sponsorów i organizatorów Zabawy Karnawałowej.
<-ZOBACZ->


2 lutego 2014

Dzisiaj, na boisku SMS Kraków godz. 17:00 odbył się mecz sparingowy:
KS Podgórze Kraków - Orzeł Ryczów (1 : 0)


25 stycznia 2014

Dziecięca schola naszej parafii wzięła dzisiaj udział w III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach, który odbywał się w sobotę 25 stycznia. Wśród wielu uczestników konkursu i zaciętej rywalizacji nasza schola zajęła II miejsce.


18 stycznia 2014

Dzisiaj seniorzy Orła Ryczów wystąpią w turnieju halowym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice,który zostanie rozegrany na hali sportowej przy szkole w Spytkowicach.
(Edit: Trzecie miejsce dla Orła!)


15 stycznia 2014

Wolontariusze WOŚP zebrali 15.508,38 zł., ze sprzedaży gadżetów zebrano 300,00 zł, co dało ogólną kwotę 15.808,38 zł. Najwięcej pieniędzy zebrali wolontariusze ze Spytkowic - 8.031,36 zł, natomiast z Bachowic 3.823,45 zł, z Ryczowa 3.653,57 zł. (info: GOK Spytkowice).


11 stycznia 2014

Zatrzymano mieszkańca Półwsi kierującego rowerem, będącego w stanie nietrzeźwym - 0,53mg/l


9 stycznia 2014

ZAPRASZAMY na JASEŁKA pt. "Metanoia". Niedziela, godz. 15.00 i 18.45 w salce parafialnej.


8 stycznia 2014

Już w niedzielę zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze będą prowadzić zbiórki na placu kościelnym. Liczy się każda złotówka!
<-WOSP->


7 stycznia 2014

Bezpłatne kursy języka angielskiego! Jeżeli jesteś zainteresowany podnoszeniem własnych kwalifikacji kliknij poniższy link lub odwiedź nasz fan page na facebook!
<-Kursy->


6 stycznia 2014

Zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd - godz. 15.00 - w kościele. Wystąpią: Gminna Orkiestra dęta i artyści naszej parafii.


5 stycznia 2014

Rozpiska wizyty Dzuszpasterskiej na rok 2014.
Aby zobaczyć kliknij w link poniżej:
<-rozpiska->


4 stycznia 2014

Czas na małe roczne podsumowanie. W ostatnim roku odwiedziło nas ponad 10.000 nowych gości. Łącznie od 8 lat zebrało się 63.687 unikalnych odwiedzin. W 2013r. Napisaliśmy 130 newsów - co daje średnio newsa co 3 dni. Na Facebooku mamy już 214 polubień! W rankingu stat24 awansowaliśmy o 430 miejsc! Zajmujemy obecnie 856 pozycję na 241.706 witryn. W swojej kategorii wskoczyliśmy na 5 miejsce z 7!


3 stycznia 2014

Dobre wieści z powiatu. W budżecie na rok 2014 powiat zarezerwował 1,8 mln złotych jako wkład własny do projektu w ramach NPPDL na drogę 1772K w Ryczowie (ul. Jana Pawła II). Jeśli powiat otrzyma dofinansowanie to będzie remontowany odcinek o długości 1,5 km.
(Adrian)


2 stycznia 2014

Pojawiła się w sieci nowa strona Parafii Ryczów. Odnośnik do witryny znajdziecie na stałe w działach: "linki" i "parafia" oraz tutaj:
<-strona parafii->


1 stycznia 2014

Chcecie wiedzieć co nas czeka w nowym roku? Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem inwestycji przygotowanym przez Adriana na podstawie uchwały budżetowej gminy.
<-lista inwestycji->


25 grudnia 2013

Niedawno zakończyły się remont i konserwacja organów. Koszt to około 9.000zł. Odnowienie dużego krzyża na wieży, wymiana mniejszego na nowy oraz nowa instalacja odgromowa - około 18.000zł.


24 grudnia 2013

Wesołych, ciepłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich sympatyków strony ryczow.pl
( życzy admin ;) )


23 grudnia 2013

Kościół ubrany świątecznie. Choinki już stoją i pięknie pachną. Gotowa jest również Szopka, przygotowana przez księdza Wojciecha oraz młodzież "młodszą" i "starszą"

Kliknij na obrazku aby zobaczyć galerię >>


22 grudnia 2013

Jest już dostępny nowy, 7 numer Obserwatora Gminnego. Darmowy kwartalnik to podsumowanie wydarzeń i inwestycji w naszej gminie. Ciekawa lektura - polecamy!


21 grudnia 2013

Uwaga kierowcy! Drogi o poranku są bardzo śliskie! Przekonał się o tym kierowca samochodu osobowego, który dzisiaj wpadł do rowu na ulicy Starowiejskiej.


19 grudnia 2013

Dzisiaj na wieży kościelnej przeprowadzano ostateczne prace remontowe. Krzyż wrócił na miejsce a nowa instalacja odgromowa może już spełniać swoje zadanie. Nie mamy tylko informacji jak przebiega renowacja organów...


18 grudnia 2013

Nowa propozycja dla mieszkańców Ryczowa i Półwsi - w Wadowicach powstało nowe lodowisko. Otwarte cały tydzień. Bilety normalne 8zł, ulgowe 6zł/h. Polecamy!
<-www->


17 grudnia 2013

Rada rodziców oraz Dyrekcja ZSP w Ryczowie zaprasza na Zabawę Karnawałową w dniu 18 stycznia 2014. Promocyjna cena to 70zł/os. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły i w sklepie p. Wiecheć. Więcej informacji na plakacie powyżej lub na naszej facebookowej stronie.


6 grudnia 2013

Orkan Ksawery przechodzi nad Ryczowem. Występują silne porywiste wiatry, wyładowania atmosferyczne oraz opady śniegu i gradu. Bilans w Polsce to pięć ofiar śmiertelnych, 53 osoby poszkodowane, ponad 6 tys. interwencji straży pożarnej w ciągu ostatniej doby, kilkunastokilometrowe korki i ponad 500 tys. odbiorców bez prądu.


18 listopada 2013

Zapraszamy na spektakl! Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi przybędzie do nas Teatr Ludowa Tradycja z Okleśnej.
<-plakat->


17 listopada 2013

Wypadek na ulicy Oświęcimskiej na Kądziołach koło sklepiku Biks. O godzinie 6 rano we mgle, zderzyły się dwa samochody osobowe marki Audi i BMW. 3 osoby (z 6) zostały ranne, jedną wycinano z wraku. Na miejsce przybyło 5 jednostek straży pożarnej, dwie karetki i policja. Zorganizowano objazd - usuwanie skutków i badanie przyczyn zajęło kilka godzin.


16 listopada 2013

Spotkanie z Mikołajem. WDK Ryczów godzina 14.00 - niedziela 1 grudnia. Zapisy w kiosku warzywnym (dawne "stopki"). Koszt paczki 25zł.


12 listopada 2013

Za trzecie dziecko urodzone w gminie Spytkowice od 1 stycznia 2014 r. będzie przysługiwało jednorazowe świadczenie w wysokości 1 tys. zł zł, za bliźnięta - 2 tys. zł, zaś za trojaczki, czworaczki - po 2 tys. zł na każde dziecko.


10 listopada 2013

Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości do WDK Ryczów. Początek 11 listopada godzina 9.30 plac przed Domem Kultury.
<-program->


9 listopada 2013

W godzinach ocnych na stacji PKP Półwieś w gablotach wybito szyby.


8 listopada 2013

W październikowych zawodach szkolnych w piłce nożnej halowej - reprezentacja SP Ryczów zdobyła wicemistrzostwo powiatu! Gratulujemy!


7 listopada 2013

Dzisiaj kolejna możliwość zapisania się do ZIP w Spytkowicach - bez konieczności podróżowania do Krakowa. Koniec o godzinie 16.00. Polecamy!
<-więcej informacji->


6 listopada 2013

Podczas kwesty na ratowanie pomników, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi, udało się zebrać kwotę 3 595zł.


3 listopada 2013

Wyniki 13 kolejki A-klasy:
Zwycięstwo Orła na zakończenie rundy jesienneji i dobre 4 miejsce w tabeli z 8 punktami straty do lidera.
Orzeł Ryczów - Naroże Juszczyn (2:1)


2 listopada 2013

W Półwsi sprawca dokonał kradzieży z ogrodzenia prywatnej posesji 15 słupków stalowych o wartości 50zł.


1 listopada 2013

Dzisiaj obchodzimy Wszystkich Świętych. Galeria "cmentarz nocą" - aby wyświetlić kliknij poniższy link.
<-galeria->


31 października 2013

Aktualizacja rozkładu jazdy busa Globus. Podziękowania dla Krzysztofa B. za przesłanie zdjęć.
<-zobacz->


30 października 2013

Utwardzono nawierzchnię ulicy Piwnej.


29 października 2013

W Ryczowie około południa doszło do zdarzenia, w którym brały udział karetka pogotowia i śmigłowiec medyczny. 5 letnie dziecko straciło przytomność w busie. Pomoc wezwano na przystanek koło kościoła w Ryczowie. W związku z dość poważnym stanem dziecka przybył Śmigłowiec, który mógł bezpiecznie wylądować dopiero w Łęgu.


27 października 2013

Wyniki 12 kolejki A klasy:
LESKOWIEC RZYKI - ORZEŁ RYCZÓW (3:4)


23 października 2013

Dyskusja na temat bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i stanu wałów w naszej gminie z udziałem wójta Mariusza Krystiana.

<-oglądaj->


22 października 2013

Oczyszczono i udrożniono część Wilgoszczy w części przepływającej pod ulicą Starowiejską, zwanej "kanałem".


21 października 2013

Nabór do Orkiestry Dętej Ryczów. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać na przesłuchania w sobotę 26.X. w budynku dawnego ośrodka zdrowia w Ryczowie. Osoby niepełnoletnie powinny zjawić się z opiekunem. Godzina 12.00 - 13.00


20 października 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Leńczanka Leńcze(4:1)


19 października 2013

Głosowanie na najpopularniejszego wójta małopolski. Głosując na Mariusza Krystiana ślemy SMS pod nr 72355 o treści: W.30 (koszt 2,46 z VAT)
<-wyniki->


18 października 2013

Piątek od 11.00 do 16.00 w Gminnej Bibliotece w Spytkowicach spotkanie z ludźmi z NFZ. Możliwość założenia konta ZIP - wystarczy przynieść dowód.


13 października 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Stanisławianka Stanisław Dolny - Orzeł Ryczów (1:1)
Lachy Lachowice - Orzeł Ryczów(1:4)
Orzeł Ryczów - Orzeł Wieprz(2:1)
Burza Roczyny - Orzeł Ryczów (1:1)


10 października 2013

Nowy market Delikatesy Centrum - po początkowych problemach i długim czekaniu, dziś nastąpiło wielkie otwarcie . Klienci dopisali, dzieci częstowano słodyczami a na zewnątrz można było skosztować kiełbasę z grilla - wszystkie produkty oczywiście w promocyjnych cenach.
<-Zdjęcia na facebooku->


9 października 2013

Remonty nie ominęły również Półwsi. Niedawno oddany został do użytku nowy most.
<-Zdjęcia na facebooku->


5 października 2013

Remont drogi w Ryczowie Górnym idzie pełną parą. Chodniki są już niemal gotowe. Nie możemy doczekać się nowego asfaltu (najlepiej aż do Zygodowic:)
<-Zdjęcia na facebooku->


29 września 2013

Na ulicy Starowiejskiej położono nowe warstwy asfaltu. Odnowiona została nawierzchnia na odcinku od krzyża na Kądziołach aż do Chałupek. Chodnik zostanie wykonany prawdopodobnie w przyszłym roku.
<-Zdjęcia na facebooku->


25 września 2013

Na niebezpiecznym zakręcie drogi krajowej nr 44, koło krzyża (Kądzioły), zakończono niedawno pracę nad zmianą nawierzchni na bardziej przyczepną, "chropowatą". Miało tu miejsce wiele wypadków tiry, samochody osobowe ale także z zeznań świadków wynika, że w poślizg wpadło tam wielu motocyklistów a wywrotkę zaliczyło kilku rozpędzonych rowerzystów - było po prostu baaardzo ślisko.


23 września 2013

Wypadek na ulicy Sobieskiego niedaleko przejazdu PKP w łęgu. Nietrzeźwy kierowca (2,5 promila), stracił panowanie nad fiatem seicento, dachował i uderzył w ogrodzenie. Kierujący z Ryczowa Górnego odniósł obrażenia nie zagrażające jego życiu.


16 września 2013

Aktualizacja rozkładów busów na Wadowice.
(Rouz)


15 września 2013

Odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża. Z tej okazji odbędzie się uroczysta Suma odpustowa. Obok kościoła już stoją tradycyjne kramy z zabawkami i słodyczami.
<-Zdjęcia na facebook->

***

Wyniki spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów(10m.) - Jubilat Izdebnik (5:2)


11 września 2013

Jutro otwarcie nowego sklepu w Ryczowie przy ul. Oświęcimskiej w budynku salonu meblowego MAX. Planowane są liczne promocje.


10 września 2013

Początek września okazał się szczęśliwy dla Pani Marii Kubarek. Została wylosowana w konkursie Salonu MAX z Ryczowa i otrzymała nagrodę główną meblościankę. Gratulujemy!


9 września 2013

Przerwa w dostawie prądu w Ryczowie Dolnym w dniu dzisiejszym i jutrzejszym mniej więcej w godzinach 8.00 - 16.00


8 września 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Relaks Wysoka - Orzeł Ryczów(10 miejsce) (0:0)


7 września 2013

Jutro gminne Dożynki w Łączanach (gmina Brzeźnica). Warto zwrócić uwagę na oryginalne dekoracje wzdłuż drogi głównej koło kościoła :)


6 września 2013

Jutro odbędzie się msza św. na której zostanie nadany i poświęcony sztandar dla niedawno reaktywowanej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Półwsi.


1 września 2013

Podczas niedzielnego meczu doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jeden sędzia został opluty, a inny uderzony przez kibica. Zniszczono mu też samochód. Mecz przerwano przy stanie 1:0 dla Orła. Klub czeka na decyzję OZPN w tej sprawie.


30 sierpnia 2013

Nie żyje roczny chłopczyk z Łęgu, który w piątek wieczorem wypił silnie trujący środek do odtłuszczania powierzchni. Lekarze ponad godzinę walczyli o życie dziecka. Niestety, nie udało się go uratować.


26 sierpnia 2013

Dzisiaj Gminne Dożynki, Festiwal Rzemiosł a także koncert zespołu Brathanki w Ryczowie na stadionie LKS-u. Zapraszamy! Zdjęcia i filmiki dostępne na naszym fanpage na facebooku :)


24 sierpnia 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Błyskawica Marcówka - Orzeł Ryczów(2:0)


18 sierpnia 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Strzelec Budzów (0:3)


12 sierpnia 2013

Na naszym niebie obserwować można było w godzinach 20-23 maksimum roju Perseidów. Deszcz meterytów będzie jeszcze widoczny przez najbliższe noce, jednak kolejne maksimum dopiero za rok a już w listopadzie deszcz Leonidów.


11 sierpnia 2013

Wyniki spotkań A klasy:
Dąb Paszkówka - Orzeł Ryczów (3:5)
Po 1 kolejce zajmujemy miejsce pierwsze.


9 sierpnia 2013

Po fali upałów sięgających 38 stopni dzisiaj możemy spodziewać się silnych wyładowań atmosferycznych i intensywnych opadów deszczu.


8 sierpnia 2013

Dzisiaj, pracownicy PKP zafundowali nam spory paraliż komunikacyjny. Zablokowali 3 najbliższe przejazdy kolejowe pozostawiając jeden...na Starowiejskiej gdzie po 100m kierowcy natrafiają na brak mostu. Dziesiątki zdezorientowanych kierowców z dalszych stron i cała masa zdenerwowanych mieszkańców. Sytuacja może się potwtarzać - radzimy to wziąć pod uwagę.


5 sierpnia 2013

Informujemy o zamkniętym mostku nad Kanałem Małopolskim na ulicy Starowiejskiej. Przejazd możliwy jest tylko od strony Łęgu. Zakończenie prac planowane na 17 sierpnia.


4 sierpnia 2013

Wyniki spotkań Pucharu Polski:
LKS Orzeł Ryczów - MKS Skawa Wadowice (0:1)
Tym samym Ryczów odpada z rywalizacji.


1 sierpnia 2013

Rozpoczął się remont ulicy Starowiejskiej a także trwa budowa chodnika przy ul. Jana Pawła II w Ryczowie Górnym.


30 lipca 2013

Pod koniec sierpnia w Ryczowie odbędzie się Festiwal Rzemiosła. Gwiazdą imprezy będzie zespół Brathanki!


28 lipca 2013

Wyniki spotkań Pucharu Polski:
Wikliniarz Woźniki - Orzeł Ryczów (3:8)
Kolejny mecz ze Skawą Wadowice 4 sierpnia.


27 lipca 2013

Serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa oraz wszystkich osób, które ofiarowały swoją pomoc w przygotowaniu poczęstunku i przyjęciu pieszej pielgrzymki z Wadowic do Częstochowy, która w ostanią niedzielę gościła w naszej parafii.


21 lipca 2013

Wyniki spotkań Pucharu Polski:
Przełęcz Kossowa - Orzeł Ryczów (2:5)
Kolejny mecz z Wikliniarzem Woźniki 28 lipca.


18 lipca 2013

4 latek z Łegu połknął prawdopodobnie środek do czyszczenia basenu. Na miejsce przybył śmigłowiec ratowniczy i straż pożarna do zabezpieczenia lądowiska. Chłopczyk był w dobrym stanie a w celu dalszych badań został przewieziony do szpitala karetką gdyż bał się wsiąść na pokład helikoptera.


30 czerwca 2013

W organizowanej pod kościołem tydzień temu kweście udało się zebrać 5400zł na pomoc choremu Marcelowi.


29 czerwca 2013

Mecz Kawalerzy kontra Żonaci zakończył się wynikiem 5:3.


27 czerwca 2013

Pojawiły się ulotki z instrukcją dotyczącą segregacji śmieci i harmonogram odbioru odpadów w Ryczowie i Półwsi.
| Instrukcja | Harmonogram |


24 czerwca 2013

Wczoraj zakończył się sezon piłkarski A klasy. Orzeł Ryczów w ostatnim spotkaniu zremisował 3:3 z Zawadką i zajął 4 miejsce w tabeli. Ostatnie miejsce i spadek do B klasy zaliczyła Wisła Łączany.


23 czerwca 2013

Zapraszamy na Festiwal Orkiestr Dętych Doliny Karpia. Godzina 14.00 - stadion LKS Orzeł Ryczów.
<-zdjęcia->


22 czerwca 2013

FESTYN - stadion LKS Orzeł Ryczów.


17 czerwca 2013

Utrudnienia i zamknięty przejazd kolejowy w łęgu. Zalecany objazd do Łączan przez Kądzioły i ulicę Tęczową.


16 czerwca 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Grom Grzechynia - Orzeł Ryczów(4:2)

***

NA stadionie LKS "ASTRA" w Spytkowicach, odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Spytkowice. Wyniki:
1 Miejsce - OSP SPYTKOWICE,
2 Miejsce - OSP Bachowice,
3 Miejsce - OSP Ryczów,
4 Miejsce - OSP Miejsce,
5 Miejsce - OSP Półwieś.


15 czerwca 2013

Trwają prace rozbiórkowe budynków na stacji PKP Ryczów. Zamknięta kilka lat temu kasa biletowa znajdowała się w niewielkim budynku a który powstał na miejscu zbombardowanej przez Niemców podczas II WŚ.


14 czerwca 2013

W ostatnią środę, w godzinach porannych został obrabowany dom na pograniczu Ryczowa i Półwsi. Apelujemy o zwracanie uwagi na obce osoby w okolicy a szczególnie takie, które dzwonią do drzwi i mają do nas dziwne "prośby" - najprawdopodobniej sprawdzają czy jest ktoś w domu...


13 czerwca 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Relaks Wysoka (0:0)


6 czerwca 2013

Niedawno pojawiły się w internecie nowe strony www jednostek organizacyjnych z naszej gminy. Odnośniki zostały dodane do bazy linków i tam można zawsze je odnaleźć. Strony przydadzą się gdy np. szukamy nr telefonu aby zgłosić awarię wodociągową lub chcemy sprawdzić godziny otwarcia ośrodków zdrowia na terenie gminy.
| GZOZ | GZS | GZUW | GOPS |


3 czerwca 2013

Recenzja oraz filmiki ze spektaklu Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi pt."Czerwony Kapturek szuka księcia".
| <-filmik 1-> | <-filmik 2-> | <-filmik 3-> |

<-czytaj->


2 czerwca 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Naroże Juszczyn - Orzeł Ryczów (1:0)

***

Trwa usuwanie szkód powodziowych na prawym wale rzeki Wisły od miejscowości Lipowa do pompowni melioracyjnej Chałupki. Ze względu na zły stan techniczny korpusu i podłoża wału wykonywane jest jego doszczelnienie, wyrównywanie rzędnej korony wału a także jej utwardzanie.

***

Dzisiaj gminny Dzień Dziecka w Spytkowicach. Początek 13.30 msza święta. Reszta imprezy godz. 14.30 stadion LKS Astra w Spytkowicach.
<-zobacz plakat->


1 czerwca 2013

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi dziękuje wszystkim za liczny udział w przedstawieniu
pt."Czerwony Kapturek szuka księcia".

<-zobacz galerię zdjęć->


31 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Znicz Sułkowice Bolęcina (1:1)


30 maja 2013

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym sprawozdaniem z wydarzeń, które miały miejsce w Ryczowie dnia 19 maja 2013. Specjalne podziękowania za przygotowanie tekstu dla Pani Doroty Fryc-Piętak.

<-czytaj->


29 maja 2013

Zapraszam do oglądania galerii zdjęć ze Święta Rodziny oraz Nocy Muzeów w Ryczowie z 19 maja 2013. Zdjęcia przesłane przez Panią Agnieszkę Rybarczyk z Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Ryczowie. Kliknij poniżej aby otworzyć odpowiednią galeię.

| <-Noc muzeów -> | <-Święto Rodziny-> |


28 maja 2013

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia dlaczego jego TV nie odbiera żadnych programów...przypominamy, że Ryczów i Półwieś są już od kilku dni w nowej erze, w erze cyfryzacji. Telewizja analogowa została definitywnie wyłączona. Pamiętajcie! Stary TV + dekoder (około 100zł) + stara antena = darmowa naziemna tv cyfrowa. W przypadku nowych TV (lcd, led, plazma) wystarczy odpowiednio zainstalować nowe kanały i już cieszymy się z 19 programów (w tym dwóch w HD).


27 maja 2013

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi ma zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci małe i duże na bajkę pt: „Czerwony kapturek szuka księcia” przedstawienia odbędą się w Domu Parafialnym w Ryczowie 31 maja (piątek) 2013 roku o godz. 16.00 i 19.30

<-zobacz szczegóły->


26 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
W dzisiejszych "derbach" Orzeł Ryczów pokonał 4:1 Wisłę Łączany. Obecnie zajmujemy 4 miejsce ze stratą 2 pkt-ów do wicelidera.


25 maja 2013

27 maja (poniedziałek) możliwa przerwa w dostawie prądu w okolicach ulicy Tęczowej mniej więcej w godzinach 8 - 12. Związane jest to z pracami prowadzonymi przez GZUW.


20 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Orzeł Wieprz (1:0)


19 maja 2013

Dzisiaj zapraszamy na Święto Rodziny, które połączone jest z Nocą Muzeów - imprezą współorganizowaną z Fundacją Pałac w Ryczowie. Początek o godz. 13.30 na boisku przy ZSP w Ryczowie, zakończenie ok. godz. 20.00 przed Pałacem.


13 maja 2013

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi informują, że został wykonany pomnik śp. Władysława Kisińskiego. Koszt to 3.800,00 zł., w trakcie kwesty zebrano kwotę 3.769,00 zł.


12 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Dąb Paszkówka - Orzeł Ryczów (0:1)Więcej informacji na naszej stronie na Facebooku, polub nas!
<-zobacz->


6 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów (8m.) - Sosnowianka Stanisław(lider) (0:1)


5 maja 2013

Uroczystość komunii świętej w parafii Ryczów.


3 maja 2013

Odpust parafialny i święto patronki naszej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


1 maja 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Błyskawica Marcówka (2:0)
Strzelec Budzów - Orzeł Ryczów (0:0)


26 kwietnia 2013

Uwaga! Możliwe utrudnienia na ul. Oświęcimskiej (DK44) od salonu meblowego Max aż do krzyża na Kądziołach. Zmieniana jest nawierzchnia drogi.


21 kwietnia 2013

Ubiegłej niedzieli w naszej parafii zebrano ponad 5.000zł na wsparcie budowy kościoła w Woli Zachariaszowskiej. Zapraszamy także wszystkich po każdej Mszy Św. na zwiedzanie wystawy w Domu Katechetycznym pt."Skarby sakralne Gminy Spytkowice i Doliny Karpia"


18 kwietnia 2013

Wyłączenie sygnału analogowego na terenie naszej gminy nastąpi w dniu 20 maja 2013 roku.Po tym okresie odbiór telewizji z odbiorników telewizyjnych (telewizorów) starszego typu bez stosownego dekodera nie będzie możliwy.


16 kwietnia 2013

Zapraszamy wszystkich członków oraz osoby zainteresowane dołączeniem do Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi na zebranie w starym ośrodku zdrowia - ŚRODA godz. 19.00
(K. Gierek)


15 kwietnia 2013

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Stanisławianka Stanisław Dolny (2:1)


14 kwietnia 2013

Dzisiaj Orzeł zaczyna rundę wiosenną rozgrywek A klasy. O 16.00 podejmie u siebie Stanisławiankę Stanisław Dolny. W ostatnim meczu sparingowym KS Chełmek pokonał Orzełka 5:0


7 kwietnia 2013

Zapraszamy wszystkich na spektakl pt. "Wybory" do Domu Parafialnego w Ryczowie o godzinie 16.00 i o 18.30. Przypominamy, że nadal można nabyć płytę DVD z Jasełkami oraz kilkoma innymi wydarzeniami z ostatnich miesięcy.


6 kwietnia 2013

Wszystkich zainteresowanych tym co się dzieje w powiecie zapraszamy na portal informacyjny powiatlive.pl. Adres do strony zagościł w naszym dziale "linki".(Adrian)
<-powiatlive.pl->


5 kwietnia 2013

Po raz kolejny krajowa 44 okazała się zbyt śliska dla TIR-ów. W środę rano, kolejny raz tej zimy, TIR wylądował w rowie. Na DK44 w Półwsi, samochód ciężarowy jadący z kierunku Krakowa wypadł na łuku z drogi i wylądował w rowie. Zimowe warunki znowu zaskoczyły kierowców. Wypadek miał miejsce w okolicach ul. Brzozowej. W czasie zdarzenia uszkodzony został "tylko" słup energetyczny, na szczęście nikt nie ucierpiał. Wyciąganie samochodu z rowu trwało około dwóch godzin. W tym czasie droga była zablokowana, co spowodowało utworzenie sie kilkukilometrowych korków. To kolejne w ciagu kilku tygodni zdarzenie, w którym samochody cieżarowe nie poradziły sobie z warunkami na 44-ce w Półwsi. 13 marca ciężarówka przewożąca butle z gazem, w okolicach ulicy Krótkiej miała problem z podjazdem i osunęła sie do rowu. Wówczas także do jej wyciągnięcia używany był specjalistyczny sprzęt, a droga była zablokowana. (Wojtek)


4 kwietnia 2013

Zmiany w rozkładzie Globusa, prosimy o nadesłanie tegorocznego rozkładu.


31 marca 201330 marca 2013

Witam w kolejnym rocznym nieco spóźnionym podsumowaniu. Przez 7 lat odnotowaliśmy 53.610 unikalnych odwiedzin. Przez ostatni rok odwiedziło nas 16 tysięcy gości co jest podwojeniem wyniku z ubiegłego roku a to głównie za sprawą wejścia naszej strony na Facebook :) . W rankingu stat24 awansowaliśmy o 400miejsc! Zajmujemy obecnie 1.290 pozycję na 240.255. W swojej kategorii wskoczyliśmy na 7 miejsce!


23 marca 2013

Dzisiaj odbyła się kolejna edycja uroczystości pt Tradycja Wielkanocna. Była ona okazją do tego, aby po raz kolejny pokazać bogate dziedzictwo i tradycje związane ze świętami wielkanocnymi w naszej gminie.


20 marca 2013

Przypominamy o obowiązku wypełnienia i przekazania w terminie do 31 marca 2013r. deklaracji o wysokości opłaty za godpodarowanie odpadami komunalnymi. Info na stronie Urzędu Gminy.
<-link->


11 marca 2013

W dniu : 17 marca 2013 roku tj. niedziela o godz. 10.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Ryczowie odbędzie się Zebranie wiejskie sołectwa Ryczów. W Półwsi zebranie o 14.00 w Domu Strażaka. Zapraszamy!


9 marca 2013

Gmina Spytkowice otrzymała promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 750 tysięcy złotych. Z tych pieniędzy w Ryczowie będzie remontowana ulica Starowiejska a w Półwsi Wąwozowa. (Adrian)


7 marca 2013

Strona Urzędu Gminy w Spytkowicach bierze udział w plebiscycie na najlepszą stronę samorządową. Dziennie można oddać klika głosów (Adrian)
<-link->


4 marca 2013

Wyniki meczów sparingowych:
SPRiN Regulice - Orzeł Ryczów (0:2)
Cedronka Wola Radziszowska - Orzeł Ryczów (3:3)


3 marca 2013

Walczmy o przywrócenie połączenia kolejowego Kraków-Oświęcim przez Spytkowice. Na załączonym formularzu można wpisywać swoje oczekiwania i propozycje dotyczące zarówno godzin odjazdu, jak i częstotliwości i czasu przejazdu pociągu oraz jego trasy. Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: rjp_malopolska@umwm.pl. W tytule e-maila należy wpisać: „Konsultacje społeczne – rozkład jazdy 2013/14”. Termin zgłaszania uwag upływa 8 marca 2013r. (Wojtek)
<-formularz->


2 marca 2013

"Skaby sakralne" będą dystrybuowane po mszasz Świętych w niedzielę. Koszt to datek 30zł, który zostanie przeznaczony na remont najbardziej zniszczonych kapliczek i pomników.


24 lutego 2013

Zapraszamy do oglądnięcia niedzielnego wydania Kroniki, ok. 17 minuty i 57 sekundy materiał o wydaniu " Skarbów sakralnych...".
(Wojtek)
<-kronika->


22 lutego 2013

Ukazała się nowa pozycja zw. z naszą okolicą pt "Skarby sakralne Gminy Spytkowice i Doliny Karpia". Zapraszamy do przeczytania artykułu i oglądnięcia zdjęć z promocji niniejszej publikacji.


<-artykuł->
<-galeria->


21 lutego 2013

Gminy Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich na koncert Malwiny Kusior z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca, o godz. 19.00 w GOK Spytkowice. Wstęp wolny.
(Adrian)
<-info->


20 lutego 2013

Terminarz spotkań A klasy, sezon 2012/2013 runda wiosenna.
<-zobacz->


18 lutego 2013

Aktualizacja rozkładu jazdy busa Globus.
<-zobacz->


17 lutego 2013

Wyniki meczów sparingowych:
Radziszowianka Radziszów - Orzeł Ryczów (0:1)16 lutego 2013

Program Rekolekcji Wielkopostnych
<-zobacz->


10 lutego 2013

Wyniki meczów sparingowych:
Liszczanka Liszki - Orzeł Ryczów (5:0)
Sokół Przytkowice - Orzeł Ryczów (5:0)


29 stycznia 2013

Zastanawiacie się na jaką organizację przeznaczyć 1% podatku? Podpowiadamy! Chcecie pomóc w leczeniu Bartka z Ryczowa? Wystarczy tylko w odpowiednią rubrykę wpisać odpowiedni nr KRS. Niby tak niewiele a znaczy tak wiele ;) Dziękujemy!
FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
KRS: 0000037904
1% BARTŁOMIEJ DRZAŁA.


17 stycznia 2013

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie zapraszają wszystkich na zabawę karnawałową organizowaną na rzecz szkoły, która odbędzie się 9 lutego 2013 o godz. 20.00 w Domu Kultury w Ryczowie.


15 stycznia 2013

W WDK w Spytkowicach odbył się II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W I gr. wiekowej solistów 1. miejsce - Dawid Gawęda, 3. miejsce - Gabriela Wawro. W II gr. wiekowej solistów 2. miejsce zajęła Zuzanna Krystian. W IV gr. wiekowej zespołów - 1. miejsce dla Kwartetu wokalnego z ZSP w Ryczowie.


14 stycznia 2013

Łączna kwota zebrana w naszej gminie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 15.239,54 zł. Natomiast wolontariusze w Ryczowie zebrali 4.298,33 zł!
(Adrian)


12 stycznia 2013

Dnia 12 stycznia w Spytkowicach obył się turniej halowy "O puchar Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice". Zwyciężył Beskid Andrychów, Orzeł Ryczów miejsce 8.


11 stycznia 2013

Zapraszamy wszystkich do oglądania reportażu pt.: "Parafia z sercem", poświęconemu naszej parafii. Najbliższe emisje na TVP Kraków w niedzielę o 17.05 oraz w sobotę 2 lutego o 19.05.
<-oglądaj->


6 stycznia 2013

W Kościele Parafialnym w Ryczowie odbył się Koncert Świąteczno - Noworoczny. Wystąpili: Gminna Orkiestra Dęta z Ryczowa, Zespół Oazowy wraz z chórem, solistka p. Karolina Kozińska oraz zespół wokalny ze Szkoły w Ryczowie pod opieką p. Adama Krystiana.


24 grudnia 2012

Wesołych, ciepłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich sympatyków strony ryczow.pl
( życzy admin ;) )


30 listopada 2012

Niedawno ukazało się wspólne dzieło członkiń Kół Gospodyń Wiejskich oraz Związku Emerytów i Rencistów pt. "Sukces na talerzu czyli w Gminie Spytkowice jemy z tradycją". Publikacja wydana została przez GOK Spytkowice w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
<-oglądaj->


23 listopada 2012

Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć poświęconą jubileuszowi 175-lecia szkoły w Ryczowie.
<-zobacz->


20 listopada 2012

12 listopada 2012r. odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ryczowie uroczystość jubileuszowa 175 -lecia istnienia szkoły. W programie święta znalazły się: Msza św. koncelebrowana przez kapłanów ryczowskiej parafii pod przewodnictwem ks. Adama Ogiegło, uroczysta akademia i zwiedzanie okolicznościowych wystaw.
<-czytaj->


14 listopada 2012

Zapraszamy do zapoznania się/nabycia niedawno wydanej książki A. Nowakowskiego "Zarys dziejów szkolnictwa w Ryczowie" wydanej z okazji 175-lecia powstania szkoły w Ryczowie (1837-2012).
<-czytaj->


11 listopada 2012

Gminne uroczystości rozpoczął przemarsz z Domu Strażaka w Spytkowicach do Kościoła Parafialnego. O godzinie 11:00 odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny. Calość odbyła się przy akompaniamencie orkiestry dętej. Płk Julian Zięba oraz kpt. Stanisław Michalec dokonali aktu przekazania Sztandaru Związku Kombatantów co symbolizuje wysiłek ludzi z naszej gminy i ich walkę o wolną Polskę. Po Mszy św. rozpoczęła się uroczysta XXVI Sesja Rady Gminy.


10 listopada 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Relaks Wysoka - Orzeł Ryczów (0:1)
Orzeł zakończył rundę na 10 miejscu.


8 listopada 2012

Otrzymaliśmy niepotwierdzoną informację, że na przejeździe kolejowym w Łęgu doszło do wypadku. Kierujący samochodem marki Fiat Panda prawdopodobnie nie zauważył sygnalizacji świetlnej i uderzył w przejeżdżający właśnie szynobus.


4 listopada 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Grom Grzechynia (2:2)


3 listopada 2012

W kweście zorganizowanej 1 listopada przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi udało się zebrać 3 769,17 złotych.


(kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej)


31 października 2012

Z małym opóźnieniem donosimy, że niedawno została ukończona modernizacja ulicy Parkowej. Wybierając się do szkoły lub ośrodka zdrowia warto zwrócić uwagę na poczynione zmiany.


28 października 2012

Jak donosi portal "ryczoworzel.futbolowo.pl" wszystkie mecze 12. kolejki A klasy zostały odwołane z powodu zalegającego na boiskach śniegu.


27 października 2012

1 listopada odbędzie się kwesta na ratowanie pomników.


(kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej)


21 października 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Naroże Juszczyn (3:0)


19 października 2012

Rada ds. Produktów Tradycyjnych -Urzędu Marszałkowskiego, wpisała na Listę Produktów Tradycyjnych znany na terenie Ryczowa od ponad 25 lat - Sernik Królewski. Wszystko to głównie dzięki zabiegom KGW Ryczów a w szczególności p. Janiny Koterwas. Słynny sernik zdobywał już wcześniej liczne certyfikaty i wyróżnienia.


16 października 2012

Jeszcze nie ucichły echa protestu na drodze krajowej nr 44 w Spytkowicach (artykuł | filmik) a już w środę szykowana jest kolejna blokada drogi na Kossowej w godzinach 15.00 - 17.00. Osoby wracające z Krakowa i Skawiny powinny pomyśleć o alternatywnej drodze.
(filmik 1 | filmik 2)


15 października 2012

Zarząd województwa w ramach oszczędności chce zamknąć trasę kolejową Kraków - Oświęcim. Miasta i gminy leżące przy trasie robią wszystko aby tak się nie stało. Nie wykluczają nawet dofinansowania linii. Na razie samorządy wystosowały odpowiedni apel.
<-czytaj->


14 października 2012

Od wczoraj w Ryczowie trwają uroczystości związane z peregrynacją obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Zapraszamy do artykułu i zapoznania się z najważniejszymi informacjami na ten temat.
<-czytaj->

***

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Wisła Łączany - Orzeł Ryczów (2:0)


9 października 2012

Już jutro w naszej parafii rozpoczną się Misje Miłosierdzia Bożego a w dniach 13-14.X będzie miała miejsce peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.


<-PROGRAM->


8 października 2012

Mieszkańcy Spytkowic zorganizowali 2 godzinną blokadę drogi krajowej nr44. W korkach z jednej i drugiej strony stało dziesiątki samochodów. Żądano poprawy bezpieczeństwa na głównej drodze i wyrażano niezadowolenie ze zwiększającej się liczby przejeżdżających tędy tirów. Jeśli GDDKiA nie usiądzie do rozmów, blokady będą powtarzać się w poniedziałki i piątki w godz. od 16-18 oraz od 10 do 11.


7 października 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Wieprz - Orzeł Ryczów (1:0)

***

Niedaleko parku doszło do potrącenia pieszego. Kierowca był trzeźwy. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.

***

Jak obiecało GDDKiA, niebezpieczny i śliski odcinek DK44 koło krzyża na Kądziołach został uszorstniony.


5 października 2012

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Jesienny pejzaż" oraz XII Festiwalu Artystycznym "Talenty 2012". Organizatorem jest GOK Spytkowice. Informacje:
Jesienny pejzaż
Talenty 2012


2 października 2012

Rozpoczął się remont ulicy Kwiatowej, możliwe utrudnienia w ruchu. Utwardzone zostały ulice Jutrzenki i Słoneczna. Nowe chodniki powstają także na Parkowej koło ośrodka zdrowia.

(kliknij aby wejść do galerii)


29 września 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Dąb Paszkówka (1:1)

***

Chodnik przy ulicy Sobieskiego w kierunku Łączan skończony. Pytanie tylko czy będzie nowy asfalt?


28 września 2012

Gmina Spytkowice została podzielona na nowe okręgi wyborcze. Wielomandatowe okręgi wyborcze zostały przekształcone na jednomandatowe co zwiększyło liczbę okręgów z 6 do 15. Dokładny podział i mapę znajdziemy na stronie gminy.
<-zobacz->


24 września 2012

Wszelkie prace i porządki w naszej okolicy idą pełną parą. Wyczyszczono już jakiś czas temu część Wilgoszczy zwaną "Kanałem" w okolicy ul. Starowiejskiej oraz teren wzdłuż torów PKP. Przy ulicy Parkowej powstaje nowa kanalizacja. Na ul. Sobieskiego w łęgu skończono budowę chodnika a na DK nr 44 (Spytkowice) położono już asfalt na jednym pasie. Nowy asfalt leży także na całej drodze na Wróblówki.


23 września 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Ryczów (4:0)


16 września 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów - Strzelec Budzów (0:2)

***

Dzisiaj w Ryczowie mamy odpust parafialny z okazji Podwyższenia Krzyża Świętego.


13 września 2012

Trzynasty okazał się pechowy dla młodej mieszkanki Ryczowskich Kądziołów i jej córki. Kierując samochodem marki Polonez zderzyła się z ciężarówką, która wpadła w poślizg. Do zdarzenia doszło ok godz. 13.00, niedaleko parku na łuku drogi nr 44. Poszkodowaną zabrał do szpitala śmigłowiec. Wg niepotwierdzonych informacji jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo a córkę po przebadaniu i opatrzeniu ran odwieziono do domu.

<-zobacz wideo->


11 września 2012

Wójt Gminy informuje, że dnia 24 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ryczowie odbędą się obchody 125-lecia Towarzystwa Sportowego "Sokół" i 125-lecia sportu w powiecie wadowickim wraz z zawodami "O najsprawniejszego Ucznia" w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.


9 września 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Błyskawica Marcówka - Orzeł Ryczów (7 miejsce) (1:1)


8 września 2012

Droga krajowa nr 44 jest remontowana nie tylko w naszej gminie o czym już wcześniej informowaliśmy. Jadąc w stronę Skawiny z utrudnieniami w ruchu spotkamy się już na Kossowej.


7 września 2012

Gminna Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na spektakle teatralne w wykonaniu aktorów Teatru „Moralitet” z Krakowa. Wtorek, godzina 9.00 GBP w Spytkowicach, ul. Zamkowa 8.
<-zobacz->


6 września 2012

Niestety Orzeł Ryczów odpadł z rozgrywek pucharowych przegrywając z IV ligową Iskrą 1:0 co nie jest tak złym wynikiem porównując do porażki Wysokiej z Kalwarią 10:0!


5 września 2012

Dzisiaj Orzeł Ryczów walczy u siebie o ćwiercfinał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wadowickiego. Pozostało już tylko 12 najlepszych drużyn. Nasz przeciwnik to bardzo mocna IV ligowa Iskra z Kleczy D. Mecz o 17.00.

***

Rozpoczęły się przygotowania do remontu ulicy Kwiatowej w Ryczowie. Być może już nidługo pojedziemy tam po całkiem nowej nawierzchni.


4 września 2012

Zastępca Dyrektora Generalnego GDDKiA poinformował, że w tym roku wyremontowany zostanie odcinek 2 km drogi biegnącej przez Gminę Spytkowice. Ponadto, feralne skrzyżowanie na Kądziołach zaplanowano do przebudowy na lata 2013 - 2015, a do tego czasu zostaną podjęte kroki dotyczące lepszego oznakowania oraz uszorstnienia bardzo śliskiej nawierzchni.


3 września 2012

Galeria zdjęć z wczorajszych gminnych zawodów strażackich.
(kliknij na obrazek)


2 września 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Orzeł Ryczów (5miejsce) - Halniak Targanice (b) (2:0)

***

W zawodach strażackich w Bachowicach zwyciężył zastęp ze Spytkowic, OSP Ryczów zajął 4 miejsce a OSP Półwieś, debiutujący w zawodach po odtworzeniu jednostki miejsce 5.

***

Przypominamy także, że rozpoczecie nowego roku szkolnego zainauguruje Msza Święta o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Ryczowie.

***

W Domu Kultury odbył się XIV Dzień Seniora zorganizowany przez KGW Ryczów.


31 sierpnia 2012

Możliwe utrudnienia w ruchu związane z remontem drogi nr44 do Spytkowic, między cmentarzem a drogą na Wróblówki. Prace remontowe prowadzone są także na drodze w Łęgu od granicy z Łączanami.


29 sierpnia 2012

W najbliższą niedzielę (2 września) na stadionie sportowym LKS Borowik Bachowice odbędą się gminne zawody sportowo - pożarnicze. Początek o godzinie 14:00 Wszystkich Mieszkańców serdecznie zaprasza Wójt Mariusz Krystian.


28 sierpnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasy:
Stanisławianka Stanisław Dolny (b) - Orzeł Ryczów (3:3)


27 sierpnia 2012

Przed południem doszło na Kądziołach do kolejnego (straciliśmy już rachubę)wypadku. Samochód dostawczy zderzył się z tirem. Uderzenie w naczepę było na tyle mocne, że kierowcę busa wycinali z kabiny wezwani na miejsce strażacy. Skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne a dodatkowo nawierzchnia w tym miejscu jest na tyle śliska, że wg okolicznych mieszkańców zdarzały się tam upadki rozpędzonych motocyklistów a także rowerzystów.


26 sierpnia 2012

Dzisiaj w Spytkowicach odbędą się Gminne Dożynki. Początek o 13.15 na placu OSP Spytkowice. Cały program do wglądu tutaj.
W Zatorze odbędą się również charytatywne koncerty o godz 18.


25 sierpnia 2012

W Ryczowie za kwotę 75091,50zł wremontowano 1500 mb drogi rolniczej wramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.


23 sierpnia 2012

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r., dofinansowanie zakupu podręczników będzie przysługiwało uczniom rozpoczynającym naukę w klasach: I - IV - szkoły podstawowej, oraz dla uczniów niepełnosprawnych (posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) uczęszczających do klas: I - VI szkoły podstawowej, I - III gimnazjum. Warunki oraz wnioski można znaleźć tutaj


18 sierpnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Orzeł Ryczów - Łysa Góra Zawadka (3:0)
Po meczu odbył się festyn sportowy.


16 sierpnia 2012

Kierujący samochodem ciężarowym (marki Mercedes) skrzynią ładunkową pojazdu zerwał znajdującą się nad jezdnią linię telekomunikacyjną, która spadając uderzyła w przechodzącą drogą pieszą (lat 79, mieszkankę Ryczowa) powodując jej upadek. W wyniku doznanych obrażeń piesza została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy.


14 sierpnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów (4:2)


12 sierpnia 2012

Przeciwnikiem Orła w IV rundzie Pucharu Polskki będzie IV ligowa Iskra Klecza.


3 sierpnia 2012

W meczu o Puchar Polski Orzeł pokonał Hat-Trick Łączany 2:0. Kolejna dobra wiadomość to otrzymanie wolnego losu i automatyczny awans do IV rundy!


28 lipca 2012

Dzisiaj mamy uroczystość poświęcenia średniego samochodu bojowego w jednostce OSP Ryczów, najprawdopodobniej uroczystości zakończą się zabawą taneczną.


27 lipca 2012

Boisko do siatkówki na Miasteczku coraz bardziej popularne. Dzisiaj padł rekord, udało się zebrać 4 pełne drużyny, łacznie z kibicami przybyło grubo ponad 30 osób. Najmłodszy kibic Kuba, miał niespełna miesiąc. Miejmy nadzieję, że powodem wysokiej frekwencji nie był dzisiejszy brak prądu;) Otrzymaliśmy także nową piłkę i dotarła nowa dostawa piasku za co można podziękować radnemu K. Gierkowi.


26 lipca 2012

Nieco spóźniona ale już jest, galeria zdjęć z otwarcia Izby Regionalnej w Ryczowie. Zapraszamy do oglądania.
<-galeria->


25 lipca 2012

Na łuku drogi, koło parku z tira wypadł ładunek. Jadący z naprzeciwka ford chcąc ominąć przeszkodę zjechał z drogi co zakończyło się uderzeniem w drzewo.


18 lipca 2012

W I rundzie Pucharu Polski Orzeł pokonał u siebie drużynę Przełęcz Kossowa 3:1. W drugiej rundzie zagramy na wyjeździe z Łączanami. Mecz w sobotę 28 lipca o godz. 17:00.


16 lipca 2012

Na Kądziołach przy krzyżu doszło do kolejnego wypadku. Ciężarówka Scania zmiażdzyła naczepą samochód osobowy marki Ford Escort. Po rozcięciu karoseri udało się wyciągnąć 61 letniego mieszkańca Rudy Śląskiej po czym przetranspotorwano helikopterem do szpitala.(wadowice24.pl)


15 lipca 2012

W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy okradli kościół w Ryczowie z miedzianych rynien. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.


14 lipca 2012

Dzisiaj przez naszą miejscowość przechodziła pielgrzymka Wadowicka. Powitano ich skromnym poczęstunkiem, przygotowanym przez niezawodne Koło Gospodyń, Wójta a także dzięki nielicznym ofiarodawcom z naszej parafii.


13 lipca 2012

W szkole, pod opieką naszego księdza zamieszka grupa niepełnosprawnych osób. Witamy ich serdecznie i życzymy udanego wypoczynku w naszej pięknej okolicy!


12 lipca 2012

Jak co roku w wakacje GOK zorganizował masę atrakcji w świetlicach w Ryczowie i Półwsi.
<-zobacz->


9 lipca 2012

U zbiegu ulic Tęczowej i Kwiatowej odnowiono boisko do siatkówki. Pojawiła się nowa siatka a zamiast trawy mamy piasek! Miejsce w sam raz na wakacyjne dni - polecamy. Parę lat temu niemal codziennie rozgrywano tutaj amatorskie mecze. Zbierały się nawet trzy pełne drużyny plus widzowie, ciekawe czy dzisiaj młodzież oderwie się od komputerów...


4 lipca 2012

Wczoraj po południu, podczas silnej ulewy doszło do wypadku na ulicy Oświęcimskiej, niedaleko piekarni. Kierowca samochodu marki Volkswagen, stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


1 lipca 2012

Zapraszamy na Turniej Sołectw. Bachowice, stadion LKS Borowik, dzisiaj o godzinie 14.00
<-zobacz->


30 czerwca 2012

Zapraszamy na stronę www Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachowicach. Można ją znaleźć także w dziale linki.
<-zobacz->


29 czerwca 2012

W dniu 27 czerwca br. w Urzędzie Gminy Spytkowice Jadwiga Sołtys oraz Andrzej Gruszczyński z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie otrzymali awans na stopień nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!


28 czerwca 2012

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 otrzymamy kwotę 200 tys. zł na rozbudowę sytemu zbiórki,segregacji i wywozu odpadów komunalnych. Dofinansowanie stanowi 60% kosztów kwalifikowanych.


27 czerwca 2012

Naszej gminie udało się pozyskać ogromną kwotę miliona złotych ze środków rządowych na usuwanie skutków powodzi. Dzięki tym pieniądzom remontowi poddane zostaną także ulice w Ryczowie(m.in. Kwiatowa). Początek prac remontowych powinien nastąpić w drugiej połowie sierpnia.


26 czerwca 2012

W niedzielę na boisku w Ryczowie odbył się I Festiwal Orkiestr Dętych Doliny Karpia. Impreza zorganizowana po raz pierwszy cieszyła się sporym zainteresowaniem. Otwarta została także Izba Regionalna, która jest dziełem Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa. Po więcej informacji odsyłam na stronę gminy.
<-galeria->


20 czerwca 2012

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zaprasza na wycieczkę do Szczawnicy w dniu 03.07.2012 (wtorek) o godz. 7.00. Cena 50zł.
<-szczegóły->


17 czerwca 2012

Po wczorajszym remisie
Wisła Łączany - Orzeł Ryczów 0:0
ostatecznie zajęliśmy 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 35pkt.


11 czerwca 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Tempo Białka (0:3)


8 czerwca 2012

Nasza gmina rozpoczęła nowy etap współpracy międzygminnej, w tym celu Wójt Gminy Mariusz Krystian udał się do Słowackiej gminy Divinka, która wyraziła chęć przystąpienia do projektu i nawiązania współpracy. Tym, samym spełniliśmy podstawowy warunek przy składaniu wniosku o dofinansowanie zadania w ramach Euroregionu Beskidy. Finał rozmów nastąpi podczas rewizyty Słowaków.


7 czerwca 2012

Zarząd LKS Orzeł Ryczów informuje,że dziś o godz. 18:00 w budynku klubowym odbędzie się pilne zebranie zawodników i sympatyków klubu. Prosimy o przybycie.


4 czerwca 2012

Zapraszamy do oglądania nowego albumu zdjęć z "Nocy muzeów" w Ryczowie z dnia 20 maja 2012. Zdjęcia autorstwa uczniów gimnazjum: Justyny, Piotra i Błażeja a także członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi Klaudii Czyżowskiej, którym gorąco dziękujemy za promowanie naszej miejscowości!


3 czerwca 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Huragan Skawica - Orzeł Ryczów (1:1)
Zremisowaliśmy z najsłabszym zespołem w tabeli, pozostały tylko dwa mecze. Za tydzień gramy z liderem (Tempo Białka) a na zamknięcie sezonu z Wisłą Łączany.


2 czerwca 2012

Na serwisie YouTube można już zobaczyć najnowszy oficjalny klip pochodzącej z Ryczowa Malwiny Kusior.<-więcej informacji->


28 maja 2012

Wczoraj nietrzeźwy 22-letni mieszkaniec Półwsi kierujący Oplem Vectrą spowodował kolizję drogową, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, uderzając w żywopłot prywatnej posesji.
***
W ostatnim czasie wyremontowana została ulica Długa na Chałupkach. Na ulicy Tęczowej wybudowano także nową kapliczkę, odbywają się przy niej "Majówki".
<-foto->


27 maja 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Dąb Paszkówka (2:2)
***
Dzisiaj Targi Doliny Karpia. Zapraszamy. Poniżej opis i godziny wszystkich atrakcji!
<-info->


25 maja 2012

Wójt gminy oraz GOK Spytkowice zapraszają na "Dzień Dziecka", niedziela 3 czerwca 2012 obok sali DS Bachowice.
<-info->


24 maja 2012

Targi Turystyczne w Dolinie Karpia - 27 maja, w niedzielę na Rynku w Zatorze oraz na terenie wszystkich 7 gmin Doliny Karpia. Szczególnie polecamy wystawę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi. Gorąco zapraszam, prezes SPRiP - Krzysztof Gierek.
<-info->


24 maja 2012

Wczoraj samorządowcy z gmin powiatu spotkali się w Lanckoronie, by podpisać deklarację utworzenia wspólnego konwentu. Celem, jest wypracowanie jednolitego stanowiska samorządów,które będzie reprezentowane na zewnątrz.
<-czytaj->


23 maja 2012

24 czerwca na terenie boiska LKS Orzeł odbędzie się I Festiwal Orkiestr Dętych Doliny Karpia. Start prawdopodobnie o godzinie 14:00. Dzień wcześniej (23.06)będzie miał miejsce festyn na w/w obiekcie. Gra zespół PRESTO od godz. 19.00. Drugi dzień festynu w niedzielę (24.06) od godz mniej więcej 19/20 do maksymalnie 23:00
(M. Gawęda)


20 maja 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Strzelec Budzów - Orzeł Ryczów (3:1)


17 maja 2012

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Ryczowie. Niedziela 20 maja 2012 rozpoczęcie o 15.00 w Pałacu , ul. Szkolna 30.
(Marta Tarabuła, Fundacja Pałac w Ryczowie)
<-program->


13 maja 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów(7m.) - Błyskawica Marcówka (2:2)


9 maja 2012

W najbliższy piątek po raz kolejny nasza gmina będzie gościć uczestników Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W Spytkowicach będzie zorganizowana "lotna premia" II etapu a nastepnie kolarze przez Ryczów i Półwieś (około godz 13.00) pojadą w stronę gminy Brzeźnica.
<-program->


6 maja 2012

Zapraszamy na konkurs plastyczny "Gmina moich marzeń". Prace dostarczamy do GOK-u Spytkowice, ul. Zamkowa 12 w terminie do 23 maja 2012 roku wraz z kartą zgłoszenia.
<-info->


5 maja 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Znicz Sułkowice-Bolęcina (3:0)
Relaks Wysoka - Orzeł Ryczów (0:3)
Orzeł zajmuje 7 miejsce, Łączany - 9, Spytkowice - 12.


3 maja 2012

Odpust parafialny w Ryczowie.


2 maja 2012

Stowarzyszenie Dolina Karpia serdecznie zaprasza do obejrzenia czterech odcinków "W Królestwie Karpia", które wyemitowane zostaną w TVP Kraków.
<-czytaj->


30 kwietnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Naroże Juszczyn - Orzeł Ryczów (4:1)


28 kwietnia 2012

W godzinach popołudniowych, w okolicy ul. Stadionowej zauważono pożar, który zbliżył się niebezpiecznie do pobliskich zabudowań. Sytuację opanowała dopiero interwencja straży pożarnej. Osobie, która podpaliła trawę, grozi kara od 5tys. zł do 10 lat więzienia.


27 kwietnia 2012

Za kwotę 2 mln 355 tys zł . Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie wyremontuje łącznie 1478 mb wału, w tym zniszczony wiosną 2010r. - wał w sołectwie Lipowa. Prace już trwają a zakończenie planowane jest na 31 październik 2012.
<-czytaj->


26 kwietnia 2012

Zuchwała kradzież mienia PKP, szajka z Jaworzna i Myszkowa przywłaszczyła prawie 1,5 tony metalowych śrub itp. z torowisk w okolicy Ryczowa, Półwsi i Kossowej. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Brzeźnicy i Spytkowic.


23 kwietnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Orzeł Ryczów - Żarek Stronie (5:3)


22 kwietnia 2012

W ubiegłą niedzielę, na Mszach Świętych w naszej parafii, udało się zebrać ponad 4 tys. zł. Kwota została przekazana na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej.
<-foto1-> <-www-><-foto2->


21 kwietnia 2012

Pojawiła się nowa strona z informacjami z regionu: "wdoliniekarpia24.pl". Aby ją odwiedzić, wystarczy kliknąć poniżej lub odwiedzić naszą bazę linków.
<-zobacz->


20 kwietnia 2012

W czwartek, przedsiębiorstwo Solartime organizuje spotkanie z mieszkańcami Gminy, poświęcone kolektorom słonecznym dofinansowanym z funduszy unijnych. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:00 w Domu Kultury w Ryczowie (ul. Szkolna 7).


19 kwietnia 2012

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi (SPRiP) otrzyma 6tys. zł od Wójta Gminy na realizację działań mającym przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom społecznym.


16 kwietnia 2012

Przypominamy! Jutro, 17 kwietnia (wtorek) w Ryczowie i Półwsi odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Już dzisiaj warto przeszukać składziki, piwnice i garaże. Przed 9.00 rano całość wystawiamy przed posesję.
<-czytaj->


16 kwietnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań A klasa:
Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Ryczów (2:0)


15 kwietnia 2012

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkie dzieci na spektakl teatralny pt. "CISZA". Odbędzie się w filii Bachowice na ul. Ks. Gołby 1B/1 w dniu 17.04.2012 r. (wtorek) o godz. 9.00
<-info->


14 kwietnia 2012

GOK Spytkowice zaprasza na konkurs recytatorski "Wiosna jest wśród nas". Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia 2012r.
<-info->


13 kwietnia 2012

Za dwa lata mogą ruszyć pierwsze linie krakowskiej szybkiej kolei aglomeracyjnej. Z pierwszej linii będą mogli korzystać mieszkańcy Wieliczki i podróżni odlatujacy z lotniska w Balicach. Druga połączy Trzebinię i Bochnię. Trzecia natomiast aż z Miechowa dojedzie tylko do Skawiny, a przecież mogłaby także ułatwić życie mieszkańców Gminy Spytkowice.(werbe)
<-czytaj->


12 kwietnia 2012

Jutro "piątek trzynastego" a już dzisiaj miał miejsce wypadek na słynnym skrzyżowaniu na Kądziołach.


11 kwietnia 2012

Ukazała się kolejna próbka możliwości Malwiny Kusior. Zapraszamy do posłuchania:
<-słuchaj->


9 kwietnia 2012

W Ryczowie nieznani sprawcy uszkodzili parasol ogrodowy oraz stół i dwie ławki, równocześnie dokonali kradzieży innego stołu i dwóch ławek. Straty oszacowano na 600 zł.


7 kwietnia 2012

Dzisiaj o 11.00 na stadionie w Ryczowie odbył się mecz Orła z Astrą Spytkowice. Wynik, niestety bezbramkowy 0:0


6 kwietnia 2012

Wszystkim sympatykom strony ryczow.pl życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!


2 kwietnia 2012

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Orzeł Wieprz - Orzeł Ryczów (0:0)


31 marca 2012

W WDK Ryczów odbyła się impreza "Tradycja Wielkanocna", prezentująca lokalną tradycję i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi


30 marca 2012

W Ryczowie doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem ciężarowym na łuku drogi zjechał na przeciwległy pad jezdni i zmusił kierującego samochodem marki Lexus do ucieczki, w wyniku czego uderzył on w barierę. Kierujący trzeźwy. W wyniku doznanych obrażeń kierwoca został przewieziony do szpitala.


27 marca 2012

Wójt Gminy w Spytkowicach Mariusz Krystian dokonał oficjalnego przekazania radiowozu oznakowanego marki Hyundai Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. Samochód będzie użytkowany przez Posterunek Policji w Spytkowicach. 50% kwoty przekazał UG w Spytkowicach.


8 marca 2012

Na Sali Wiejskiego Domu Kultury w Spytkowicach odbyły się eliminacje XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas "malują".
<-czytaj->


6 marca 2012

Złoża ropy w Ryczowie?
<-czytaj->


4 marca 2012

W dzisiejszym wyjazdowym sparingu Orzeł Ryczów pokonał Radziszowiankę Radziszów 3-2.


3 marca 2012

Wójt gminy i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na wystawę "Inwazja 1968". Czynna od 11.00-17.00 do 30 marca.
<-info->


2 marca 2012

Aktualizacja rozkładu jazdy busów. Zapraszamy do działu "komunikacja".
***
II edycja konkursu. Do wygrania wejściówki do Dinolandii! Więcej informacji na ryczow24.pl
<-konkurs->


Wioski w internecie - strony internetowe wiosek


1 marca 2012

Kolejny wypadek na Kądziołach w okolicy sklepiku Biks. Wypadki w tym miejscu to już niemal codzienność. Apelujemy do kierowców o rozsądek.

***

Po wniosku Wójta naszej gminie przyznano 850 tysięcy złotych na usuwanie szkód zaistniałych w wyniku klęsk żywiołowych. Do remontu ujęte m.in. zostały ul. Górna w Półwsi oraz ul. Długa w Ryczowie.
<-źródło->


29 lutego 2012

Zajęcia z języka Angielskiego dla dzieci lub przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego. Zapisy w GOK-u Spytkowice lub pod nr tel. (33) 8791555
<-info->


28 lutego 2012

Zapisy na Zajęcia Wokalne w GOK-u Spytkowice trwają jeszcze do 9 marca 2012r. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze GOK-u i pod nr tel. (33) 8791555
<-info->


27 lutego 2012

Zapraszamy do oglądania dużej galerii zdjęć z historii Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa!
<-zobacz->


26 lutego 2012

Orzeł Ryczów pokonał 2:0 w meczu towarzyskim drużynę z Kamienia. (BM)


25 lutego 2012

Do oddania trzy 6 tygodniowe jamniki. Odbiór w Ryczowie na ul. Kwiatowej. Więcej informacji i zdjęcia w rozwinięciu newsa.
<-czytaj->


24 lutego 2012

Mariusz Krystian zaprasza wszystkich miłośników piłki nożnej na turniej "O puchar Wójta Gminy Spytkowice",który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 25 lutego w hali sportowej przy ZSP w Spytkowicach.


23 lutego 2012

Znamy już terminarz rozgrywek w rundzie wiosennej A klasy. Najbliższy mecz rozegramy 31 marca o 15.00.
<-zobacz->


22 lutego 2012

Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem na naszej stronie - Koło Gospodyń Wiejskich (KGW). Szczególnie polecamy zapoznać się z bardzo boatą historią tej działającej od ponad 50 lat organizacji.
<-zobacz->


20 lutego 2012

W piątek odbył się w Spytkowicach "Świetlicowy turniej zimowy", z udziałem drużyn ze świetlic wiejskich Gminy Spytkowice. Zwyciężyła drużyna z Ryczowa! Gratulujemy!

***

W sobotnim meczu sparingowym Orzeł Ryczów zremisował 2:2 z Trzebolem Wielkie Drogi.

***

Nasz klub sportowy otrzymał dotację na "wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie wsi" w wysokości 30.000zł.


19 lutego 2012

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Ryczowie odbędą się 26 - 29 lutego 2012r.
<-program->


18 lutego 2012

Apelujemy o ostrożną jazdę. Po odwilży, nocą, przy ujemnych temperaturach na mokrej drodze powstaje lód. W ostanich dniach miało miejsce kilka wypadków. Koło parku zderzyły się dwa samochody ciężarowe a na Kądziołach samochód zniszczył przydrożny krzyż.


17 lutego 2012

Zaskakująca wiadomość, wg ryczoworzel.futbolowo.pl Marcin Ciemiera najprawdopodobniej nie trafi do Relaksu a do Cedronu Brody. Negocjacje transferowe nadal trwają.


16 lutego 2012

W ubiegłym roku w naszej gminie zrealizowano zrealizowano inwestycje za ponad 4,2 mln zł. Z czego 41% to środki zewnętrzne. Dzięki temu udało się zmniejszyć zadłużenie gminy. Wyremontowano 4 budynki komunalne na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł. Poprawiony został stan nawierzchni dróg gminnych, na długości ponad 6 km została położona nowa nawierzchnia asfaltowa. W ciągach 4 dróg powiatowych wybudowano nowe chodniki.


15 lutego 2012

Prokuratura zarzuca dwóm mężczyznom, jednemu z Choczni, drugiemu z Ryczowa, że wymyślili patent na oszukiwanie sklepów ze sprzętem elektronicznym. Zdaniem śledczych ryczowianin, który prowadził działalność gospodarczą, wystawiał nierzetelne zaświadczenia na które mieszkaniec Choczni kupował sprzęt na kredyt, zaciągał pożyczki. Więcej w "Wiadomościach Powiatowych".

***

Przedwczoraj, funkcjonariusze Policji z Brzeźnicy zatrzymali poszukiwanego 29 letniego mieszkańca Łączan. W trakcie zatrzymania mężczyzny, w miejscu jego pobytu odnaleziono amfetaminę.


14 lutego 2012

Przypominamy, w czasie ferii świetlice wiejskie czynne:
Półwieś: poniedziałek, środa w godz. 10.00-16.00 piątek w godz. 10.00-13.00 Ryczów: wtorek, czwartek w godz. 10.00-16.00 piątek w godz. 13.00-16.00

***

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Zakochanych i tych, którzy ciągle szukają miłości!
<-walentynki->


11 lutego 2012

O wielkich pokładach czarnego złota na terenie gminy Spytkowice wiemy od dawna. Niedawno zaś Australijska firma otrzymała zgodę na odwierty.
<-czytaj->

***

Nowe zdjęcia w działach "historia" i "szkoła" oraz dodatkowe informacje z czasów II Wojny Światowej. W dziale "osp" stare zdjęcia związane z OSP Ryczów.
<-galeria OSP->

***

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego przez portal ryczow24.pl!
<-Konkurs->


10 lutego 2012

I nadszedł ten długo wyczekiwany przez każdego ucznia moment - ferie! Dwa tygodnie wolnego! Dla aktywnych mamy kilka propozycji przygotowanych przez GOK Spytkowicie i Bibliotekę publiczną. Zapraszamy w dniach 13-24.II.2012 do świetlic i bibliotek!
Ferie z GOKiem
Ferie z książką


9 lutego 2012

Recital "Śladami kobiet" w dniu 11.03.2012r.o godz. 16.00 sala WDK Spytkowice w wykonaniu Agnieszki Wajs.


7 lutego 2012

Sprawozdanie za 2011 rok z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi (SPRiP). Zobacz jak dużo się działo i zastanów się czy nie warto zostać nowym członkiem!
<-warsztaty malarskie->
<-sprawozdanie->


6 lutego 2012

Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu informacyjnym w sprawie 60% dofinansowania do kolektorów słonecznych! Spytkowice, Dom Strażaka - ul. Zamkowa 14. Godzina 17.00 dnia 7 lutego 2012.


5 lutego 2012

Chcesz łatwo i szybko skontaktować się z urzędnikami z naszej gminy? Nic trudnego! Kliknij na poniższy link i znajdź odpowieni mail.
<-zobacz->

***

Z cyklu znalezione w sieci. Bardzo ciekawy artykuł o pani Janinie Koterwas, która działa w KGW Ryczów od 37 lat!
<-zobacz->


2 lutego 2012

"Koncert, jakiego jeszcze nie było". Przeczytaj recenzję i zobacz galerię z koncertu chóru i orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.
<-czytaj->
<-galeria->

***

Jak donosi strona ryczoworzel.futbolowo.pl - nasz najskuteczniejszy napastnik, Marcin Cemiera został wypożyczony na pół roku do Relaksu Wysoka.


1 lutego 2012

W poniedziałek odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Spytkowice. Ważniejsze z uchwał to wyrażenie zgody na przystąpienie do Stowarzyszenia " Region Beskidy". Kolejna stwierdziła pomoc Powiatowi Wadowickiemu, w formie wykonania w 2012 roku robót drogowych w ciągach dróg powiatowych do wysokości 600 tys. zł ich łącznej wartości.


30 stycznia 2012

Strona ryczow.pl na facebooku!
<-zobacz->


29 stycznia 2012

Dzisiaj o godz. 15.00 w budynku LKS Orzeł Ryczów odbędzie się zebranie sprawozdawczo - wyborcze. Zapraszamy członków i sympatyków.

***

W kościele parafialnym w Ryczowie, również o 15.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Kameralnej i chóru Państwowej Szkoły Muzycznej z Wadowic.


28 stycznia 2012

Zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Spytkowicach na wystawę: "Kardynał Adam Stefan Sapieha: człkowiek, duszpasterz, mąż stanu" opracowaną przez IPN Kraków. Czynna do dnia 29 lutego w godz. 11.00 - 17.00


27 stycznia 2012

Informacja dla czytelników biblioteki w Ryczowie Do dnia 4 lutego 2012r. filia będzie NIECZYNNA z powodu choroby pracownika.


26 stycznia 2012

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła artystycznego do udziału w warsztatach w ramach Akademii Rękodzieła Artystycznego prowadzonej w okresie luty - listopad 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia Dolina Karpia przy ul. Rynek 2 w Zatorze.
<-zobacz->


25 stycznia 2012

W I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek z 22 stycznia 2012, kilka nagród przypadło Ryczowianom.

W kategorii soliści, I grupa wiekowa:
II miejsce dla Gabriela Wawro
III miejsce dla Kacpra Brani

W kategorii zespoły, I grupa wiekowa:
III miejsce dla ZSP Ryczów . Gratulujemy!


24 stycznia 2012

Z cyklu znalezione w sieci, mecz sprzed 20 lat.
Paszkówka - Ryczów z 1992r.!
<-oglądaj->


23 stycznia 2012

Wczoraj w Domu Katechetycznym w Ryczowie o godzinie 15.00 i 18.30 odbyły się przedstawienia jasełkowe przygotowane przez młodzież z naszej parafii.
<-sprawozdanie->
<-galeria->


22 stycznia 2012

W finale halowego turnieju juniora starszego Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice rocznik 1993 i młodsi rozegranego 21.I.2012 w Świnnej Porębie - Orzeł Ryczów zajął trzecie miejsce. Zwyciężył i awansował dalej Halniak Maków Podhalański.


21 stycznia 2012

Dzisiaj na naszej stronie pojawił się profil Ochotniczej Straży Pożarnej z Ryczowa. Aby zapoznać się z podstawowymi informacjami i filmami z 90-lecia klikamy tutaj. Na stałe link do podstrony znajdziecie w menu po lewej stronie w dziale: "organizacje"!
OSP Ryczów


20 stycznia 2012

Z powodu trudnych warunków na drodze, doszło do groźnie wyglądającego wypadku niedaleko stacji PKP w Ryczowie. Samochód osobowy uderzył w tył busa. Na miejce wezwano karetkę pogotowia.


19 stycznia 2012

Jak podaje strona "ryczoworzel.futbolowo.pl" LKS Orzeł ma nowego trenera. Został nim Tomasz Gwiżdż były zawodnik Wiślanów Jaśkowice a obecny CDO Izdebnik.


18 stycznia 2012

Warto znać historię swojej miejscowości, polecam dział "historia" na naszej stronie a także zapraszam do zapoznania się z ciekawym artykułem o gen. Zygmuncie Piaseckim.
<-czytaj->


17 stycznia 2012

Budynek LKS "ORZEŁ" został wyremontowany za kwotę 265 686,06 zł. W tym 173 930 zł to pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej za pośrednictwem Stowarzyszenia " Dolina Karpia", którego nasza Gmina jest członkiem.

***

Polecamy zapoznanie się z lokalną atrakcją turystyczną - Ścieżką Ornitologiczną na zbiorniku Łączany. Lektura w sam raz na długie zimowe wieczory. Samo miejsce jest idealne na spacer, wycieczkę czy piknik - ale to już zaplanujmy na wiosnę!
<-zobacz->


16 stycznia 2012

Sąsiednia gmina - Brzeźnica, została zwycięzcą edycji konkursu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2011". Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów naszej gminie.
<-oglądaj->

***

GOK Spytkowice zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na Bal Karnawałowy dnia 21 stycznia 2012r. Miejsce - świetlica w Półwsi.
<-info->

***

W sobotnim turnieju rozgrywanym na hali sportowej w Spytkowicach Orzeł Ryczów zajął czwarte miejsce. Zwyciężyła drużyna z Makowa Podhalańskiego.
<-info->


15 stycznia 2012

I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. "Śpiewajmy Małemu" odbędzie się 22 stycznia 2012, sala WDK Spytkowice godz. 14.00

***

Zapraszamy na Zabawę Karnawałową, organizowaną na rzecz szkoły która odbędzie się 11 lutego 2012r. o godz. 20.00 w Domu Kultury w Ryczowie. Cena biletu 75zł/os.
<-info->

***

Tegoroczne jasełka odbędą się 22 stycznia 2012r. w Domu Katechetycznym o godzinie 15.00 i 18.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!


14 stycznia 2012

Z powodu śliskiej nawierzchni doszło do wypadku w Półwsi. Tir zablokował drogę na stromym podjeździe, doszło też do kilku drobnych stłuczek. Droga jest już przejezdna. Prosimy zachować szczególną ostrożność!

***

Dzisiaj w Spytkowicach odbędzie się turniej halowy piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice.
<-więcej->


13 stycznia 2012

Dzisiaj na łamach naszej strony pojawił się profil Gminnej Orkiestry Dętej. Aby posłuchać muzyki lub zapoznać się z informacjami na temat muzyków, kliknij tutaj. Na stałe link do podstrony znajdziecie w menu po lewej stronie w dziale: "organizacje"!

orkiestra dęta


12 stycznia 2012

Podsumowanie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie. Całkowita kwota, która została przekazana do Sztabu głównego to 15.865,63zł. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.


11 stycznia 2012

Nowy teledysk Edyty Kusior z Ryczowa:


<-więcej informacji->


10 stycznia 2012

Protest pieczątkowy lekarzy nadal trwa. W naszym powiecie protestuje już 250 medyków. Istnieje duża szansa, że na naszej recepcie pojawi się słynne: "Refundacja leku do decyzji NFZ".


9 stycznia 2012

W Domu Katechetycznym w Ryczowie na ulicy ks. Kani 1 organizowane jest Niepubliczne Przedszkole "PROMYCZEK". Nabór trwa cały rok.
<-info->


8 stycznia 2012

Czas na małe roczne podsumowanie. W ostatnim roku odwiedziło nas prawie 8500 nowych gości. Łącznie od 6 lat zebrało się 37487 unikalnych odwiedzin. Napisaliśmy 305 newsów. W 2011 otrzymaliśmy dodatkową, trzecią gwiazdkę w katalogu Onet.pl. W rankingu stat24 znowu awansowaliśmy o 1133 miejsca!! Zajmujemy obecnie 1.687 pozycję na 235.959. W swojej kategorii jesteśmy na 9.


7 stycznia 2012

Co jest lepsze od dobrej strony o Ryczowie? Dwie dobre strony o Ryczowie! Oto całkiem nowa witryna o naszej miejscowości:
<-ryczow24.pl->


6 stycznia 2012

Nowe strony www związane z naszą okolicą! ZSP Bachowice, ZSP Spytkowice i Parafia Spytkowice dostępne w internecie. Polecamy i zapraszamy do odwiedziń! (Odnośniki te dostępne są na stałe w dziale "linki").
<-ZSP Bachowice->
<-ZSP Spytkowice->
<-Parafia Spytkowice->


5 stycznia 2012

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia czynnego udziału w zbliżającym się XX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już 8 stycznia na ulicach naszej gminy i na placach kościelnych pojawi się 40 wolontariuszy. Dodatkowe atrakcje przygotował GOK Spytkowice - start niedziela godz 18.00!
<-więcej informacji->


4 stycznia 2012

Wójt, M. Krystian podał na swojej stronie informacje o budżecie naszej gminy na rok 2012. Planowane dochody zamykają się w kwocie 24 621 799,52 zł a wydatki w kwocie 24 137 167,52 zł. Różnica przeznaczona będzie na spłatę kredytów. <-mariuszkrystian.pl->


2 stycznia 2012

Na sam koniec ubiegłego roku udało się zakończyć remont WDK w Ryczowie. Koszt to 353 308,53 zł ( w tym środki z UE: 264 326 zł). W okolicy, radykalnej przemianie uległ także budynek dawnego GS-u, w którym znajduje się "Wizan", apteka i "Żelaźniak". Wspomnieć należy także ocieplanie i ogólny remont budynku LKS-u.


1 stycznia 2012

Szczęśliwego Nowego Roku 2012!


24 grudnia 2011

Wesołych, ciepłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich sympatyków strony ryczow.pl
( życzy admin ;) )


15 grudnia 2011

W Półwsi przebudowano ul. Widokową. Poszerzono ją i wykonano nową nawierzchnię z kruszywa na odcinku 130 mb wraz z wykonaniem odwodnienia. W Ryczowie na ul.Jana III Sobieskiego zakończono pracę przy budowie chodnika (258 mb) i kanalizacji burzowej (157,9 mb). Wyremontowano nawierzchnię ul. Stadionowej ( 800 mb)wraz z poboczami i przepustem mostowym.
(źródło: spytkowice.net.pl)


13 grudnia 2011

Nowy foto album na stronie - zdjęcia z historii naszej miejscowości w dziale "galeria".
<-zobacz->


11 grudnia 2011

Nowy, zaktualizowany rozkład jazdy PKP na stronie w dziale "komunikacja".
<-zobacz->


18 listopada 2011

Remont mostka i odcinka drogi w łęgu na ulicy Stadionowej i Sobieskiego, możliwe utrudnienia ruchu i objazdy.


10 listopada 2011

W Łączanach trwa rozbudowa elektrowni wodnej. Obok obecnego 2,5MW bloku powstaje nowy 1,3MW turbozespół. Prace zakończą się w 2012roku.


6 listopada 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Orzeł Ryczów - Relaks Wysoka (3:1)
Błyskawica Marcówka - Orzeł Ryczów (4:1)
Orzeł Ryczów - Strzelec Budzów (2:0)
Dąb Paszkówka - Orzeł Ryczów (1:0)
Orzeł Ryczów - Huragan Skawica (4:0)
Tempo Białka - Orzeł Ryczów (4:0)
Orzeł Ryczów - Wisła Łączany (1:3)
C klasa:
Huragan Inwałd - Victoria Półwieś (3:1)
Victoria Półwieś - Skawa Witanowice (2:6)
Orzeł Radocza - Victoria Półwieś (5:0)
Victoria Półwieś - Spartak Przybradz (3:0)


29 października 2011

Nowy odnośnik w dziale linki! Do strony Gminnej Biblioteki Publiczej w Spytkowicach.
<-zobacz->


19 października 2011

Od kilku dni w Ryczowie mamy możliwość odbierania cyfrowej tv naziemnej. Posiadacze nowych telewizorów z dekoderem DVB-T mogą odbierać sygnał na częstotliwości 818Mhz. Na razie jest to emisja testowa, z dodatkowych kanałów mamy tvp kultura i historia, Tvn 7, TV6, Polsat sport news. Anteny i podłączeń nie zmieniamy.


16 października 2011

Dzisiaj Dzień Papieża Jana Pawła II - polskie święto państwowe, ustanowione w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.


6 października 2011

Strona, na której można znaleźć kandydatów do Sejmu i Senatu, na których możemy zagłosować w nadchodzących wyborach.(werbe)
<-zobacz->


2 października 2011

Obchody 90 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczowie.


19 września 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Orzeł Ryczów - Naroże Juszczyn (3:2)
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów (3:3)
C klasa:
Płomień Sosnowice - Victoria Półwieś (6:2)
Victoria Półwieś - Gronie Zagórnik (1:4)


14 września 2011

Kolejny wypadek i kolejne dwa tiry...


7 września 2011

Wieczorem, podczas opadów deszczu, doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na kądziołach, czołowo zderzyły się dwa tiry. Na szczęście nikt nie zginął. Policja zorganizowała objazd.


4 września 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Astra Spytkowice - Orzeł Ryczów (0:1)
Orzeł Ryczów - Sosnowianka Stanisław Dolny (1:1)
Żarek Stronie - Orzeł Ryczów (0:4)
C klasa:
Victoria Półwieś - Borowik Bachowice (0:9)
Wikliniarz Woźniki - Victoria Półwieś (2:5)
Victoria Półwieś - Strzelec Bęczyn (1:0)


28 sierpnia 2011

Dzisiaj, na boisku klubu piłkarskiego w Bachowicach, odbędą się Gminne Dożynki!!!
Zapraszamy!


22 sierpnia 2011

Dnia 15 sierpnia miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego promu "Drogowiec". Po usunięciu kilku nieprawidłowości i przeprowadzeniu drugiej kontroli, Urząd Żeglugi Śródlądowej dopuścił prom do eksploatacji. Tym samym przywrócono połączenie między gminami Alwernia i Spytkowice.


17 sierpnia 2011

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zorganizowało wycieczkę do Ojcowa i Pieskowej Skały dla 40 dzieci wraz z opiekunami i przewodnikiem.


14 sierpnia 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
A klasa:
Orzeł Ryczów - Orzeł Wieprz (2:3)
C klasa:
Start 21 sierpnia.


12 sierpnia 2011

28 sierpnia (niedziela) na boisku klubu piłkarskiego w Bachowicach odbędą się Gminne Dożynki. Wieczorem zabawa taneczna na której gra zespół PRESTO. (info by Marcin)


30 lipca 2011

Dzisiaj FESTYN!!! Zapraszamy na stadion Orła Ryczów.


29 lipca 2011

Aktualizacja rozkładu busa Globus. Za materiały dziękujemy Panu Markowi z Półwsi.
<-zobacz->


26 lipca 2011

Przypominamy o zbliżającym się festynie a w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową zespołu PRESTO! (odnośnik dostępny również w dziale "linki").
<-zobacz->


23 lipca 2011

UWAGA! 30 lipiec - stadion LKS Orzeł Ryczów - FESTYN!
Godz. 15.30 mecz trampkarzy, 17.00 mecz seniorów Orzeł Ryczów - Sokół Chrząstowice. Godz. 19.00 zabawa taneczna, gra zespół Presto. Ponadto bogato zaopatrzony bufet. WSTĘP - dowolne wpłaty, które w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego!


1 lipca 2011

1-3 lipca w Zatorze Święto Karpia 2011. Zapraszamy!
<-info->


23 czerwca 2011

Na kanale Łączany - Skawina w dniu 19 czerwca (niedziela) odbyły się V Integracyjne Spławikowe Zawody Wędkarskie Doliny Karpia.


20 czerwca 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Nadwiślanka Brzeźnica - Orzeł Ryczów (1:5)
AWANS ORŁA DO A KLASY!!!

C klasa:
Victoria Półwieś - Strzelec Bęczyn (0:6)
Victoria Półwieś - Wikliniarz Woźniki (0:6)
Borowik Bachowice - Victoria Półwieś (9:0)


16 czerwca 2011

Polecamy kolejną stronę internetową związaną z naszą okolicą. Jest to witryna Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach. Od dziś do znalezienia w dziale "linki"
<-zobacz->


15 czerwca 2011

W ostatnią niedzielę odbył się najważniejszy mecz w tym sezeonie. Orzeł pokonał Halniaka Targanice 4:2. Tym samym zapewnił sobie awans do A klasy! Sam mecz był bardzo emocjonujący, kibice dopisali, bramek nie zabrakło. Przyśpiewki, race, dodatkowe patrole policji - czego chcieć więcej? :) Przed nami ostatni mecz z Brzeźnicą.


5 czerwca 2011

29 maja w naszej gminie zorganizowano Dzień Dziecka. Imprezę prowadzona była przez "Scena Juno" z Lublina. Najmłodsi mogli za darmo skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni , wieży spinaczkowej , przejażdżki ciuchcią, kulkolandu, ale także zjeść loda lub watę cukrową.


31 maja 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) (4:1)

C klasa:
Spartak Przybradz - Victoria Półwieś (6:3)


29 maja 2011

Dzisiaj w Ryczowie odbywa się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Zapraszamy!


28 maja 2011

W czwartek udało mi się wreszcie wybrać na wycieczkę rowerową do Ryczowa w gminie Ogrodzieniec (śląskie). Cała trasa to 155km, nie licząc odpoczynków sama jazda zajęła mi 8h i 22minuty. Zrobiłem kilka zdjęć. Zapraszam do galerii! (mario)
<-zobacz->


27 maja 2011

Na stronie gminy Spytkowice można znaleźć bardzo ciekawą audycję Radia Kraków z dnia 29 kwietnia 2011r. Dotyczy ona uszkodzenia wałów w miejscowości Lipowa. Warto posłuchać. Polecamy!
<-zobacz->


26 maja 2011

Dzisiaj przypadkiem odkryłem, że miejsce w którym byłem nie tak dawno, przeszło metamorfozę. Za sprawą Unii Europejskiej po drugiej stronie Wisły niedaleko zapory powstała ścieżka ornitologiczna z tarasem widokowym i idealnym miejscem na piknik. Polecam wybrać się tam na rowerze.
<-czytaj->


25 maja 2011

We wtorek Komisja Europejska poinformowała o włączeniu karpia zatorskiego na listę produktów o chronionej nazwie pochodzenia. Więcej informacji w portalu gazeta.pl (werbe)
<-czytaj->


24 maja 2011

Nie widziałeś wystawy przygotowanej przez SPRiP na Dni Dziedzictwa? Nic straconego! Dzisiaj pierwsza część fotek: "Stary kościół z Ryczowa". Kliknij poniżej lub przejdź do galerii .
<-zobacz->


23 maja 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Płomień Sosnowice (3:1)
Skawa Jaroszowice - Orzeł Ryczów (1:1)

C klasa:
Przełęcz Kossowa - Victoria Półwieś (7:2)
Victoria Półwieś - Leskowiec II Rzyki (0:2)


20 maja 2011

Czas na podsumowanie ubegłego weekendu i imprez w Ryczowie, które odbyły się z okazji Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i galerią zdjęć!
<-zobacz->


19 maja 2011

Aktualizacja na stronie. Zmiania na stanowisku sołtysa wsi Ryczów oraz nowy skład rady sołeckiej Ryczowa i Półwsi.
Ryczów
Półwieś


18 maja 2011

Bardzo ciekawy i pouczający filmik o pałacu w Ryczowie. Znajdziesz go także w dziale "historia". Polecamy!!!
Oglądaj!


17 maja 2011

Polecamy stronę Międzyszkolnego Klubu Kajakowego Łączany. Odnośnik można znaleźć w dziale "linki".
MKKŁ


14 maja 2011

Aktualizacja rozkładu jazdy firmy Malbus. Szczegóły w dziale "komunikacja".


9 maja 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Gród Grodzisko (2:1)
Sokół Frydrychowice - Orzeł Ryczów (1:2)

C klasa:
Victoria Półwieś - Orzeł Radocza (4:7)
Victoria Półwieś - Sokół Chrząstowice (1:8)


8 maja 2011

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi (SPRiP) bierze udział w XIII Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego w Ryczowie 14,15 maj 2011 od godz.10,00 do godz.18,00 Wiejski Dom Kultury (szkolna 7) Organizujemy wystawę starych zdjęć i przedmiotów wychodzących z użycia. Wystawę dzieci i młodzieży prac plastycznych z starego kościółka z Ryczowa obecnie znajdującego się w SKANSEN Wygiełzów. Spacer po najciekawszych miejscach związanych z Ryczowem. Zapraszamy !!!! (prezes Stowarzyszenia)
=Informacje o SPRiP=
=Majówka w Ryczowie=
=Dni dziedzictwa=


24 kwietnia 2011

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Relaks Wysoka (2:1)
Łysa Góra Zawadka - Orzeł Ryczów (0:1)
Orzeł Ryczów - Dąb Tomice (0:2)

C klasa:
Victoria Półwieś - Gronie Zagórnik (1:7)
Skawa Witanowice - Victoria Półwieś (3:0)
Victoria Półwieś - Orzeł Radocza (4:7)


6 kwietnia 2011

XIII edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zawita do Ryczowa. W dniach 14 i 15 maja 2011 roku udostępniony zostanie zwiedzającym Pałac w Ryczowie, należacy do córki generała Zygmunta Piaseckiego Pani Zofii Piasekciej - Tarabuły. W tych dniach w Ryczowie przewidziano wiele atrakcji. (werbe)
=Pałac w Ryczowie=
=Program=


1 kwietnia 2011

Wyniki ostatnich sparingowych spotkań Orła Ryczów:

Start Kamień - Orzeł Ryczów (3:2)
Orzeł Ryczów - Borowik Bachowice (3:1)
Orzeł Ryczów - Victoria Półwieś (6:2)


23 marca 2011

W Ryczowie kierowca volkswagena golfa "zapomniał", że jedzie po śliskiej drodze. Nie zwolnił i w rezultacie auto zjechało na lewy pas jezdni, gdzie czołowo zderzyło się z oplem astrą. Interwencja lekarzy nie była potrzebna, gdyż nikt nie odniósł obrażeń. (Anonim)


19 marca 2011

Na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie w zakładce Polityka społeczna- Osoby niepełnosprawne została stworzona Internetowa Baza Informatorów dla Osób Niepełnosprawnych.
=www.rops.krakow.pl=


18 marca 2011

Zaktualizowany nowy skład Rady Gminy oraz godziny pracy Urzędu Gminy.
=zobacz=


17 marca 2011

Rozwinięcie newsów, dodatkowe informacje i możliwość ich skomentowania! Tylko na naszym forum!
=kliknij tutaj=


16 marca 2011

W dniu 13 marca 2011 r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Spytkowice w sołectwie Ryczów. Frekwencja wyniosła 15,71%. Zgłoszonych było 2 kandydatów Andrzej Wiesław Podolski oraz Krzysztof Gierek. Radnym został wybrany Krzysztof Gierek. Gratulujemy!(Anonim)


15 marca 2011

Od poniedziałku rozpoczęły funkcjonowanie świetlice wiejskie dla dzieci. W Ryczowie świetlica czynna jest we wtorki i czwartki od 16:00 do 20:00 oraz w piątki od 16:30 do 18:30. W Półwsi w poniedziałki i środy od 16:00 do 20:00 oraz w piątki od 14:00 do 20:00.(Anonim)


14 marca 2011

Zapraszam do przeczytania Raportu Otwarcia Kadencji 2010-2014, który przygotował Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian. (Anonim)
=czytaj=


13 marca 2011

W dniu 7 kwietnia 2011 roku tj. czwartek w sali WDK Spytkowice o godz. 10:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z gminy Spytkowice dotyczące możliwości ubiegania się o dotacje unijne na realizację : projektów inwestycyjnych przez firmy produkcyjne i usługowe. (Anonim)


10 marca 2011

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny!
Przy tej okoliczości chciałem podziękować kilku Panom, którzy aktywnie współtworzą ninejszą witrynę :)


9 marca 2011

W dniu wczorajszym., funkcjonariusze PP w Spytkowicach zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ryczowa, który kierował samochodem (marki Skoda Felicja), będąc w stanie nietrzeźwym (0,54 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) - kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy.


8 marca 2011

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Przykro nam jednak z tego powodu, że dotychczas żadna z przedstawicielek płci pięknej nie uczestniczy w tworzeniu serwisu. Czyżby drogie Panie nie korzystały z internetu? :)


4 marca 2011

Przypominamy mieszkańcom o całkowitym zakazie wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów.


2 marca 2011

Posterunek Policji w Spytkowicach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży. Wczoraj, sprawca po wyłamaniu zamka wlewu paliwa dokonał kradzieży 250 l oleju napędowego z samochodu Scania. W tym samym miejscu i czasie z niezabezpieczonego baku samochodu Renault sprawca dokonał kradzieży 60 l oleju napędowego powodując straty w wysokości 1580 zł.


27 lutego 2011

Informujemy o powstaniu pierwszego stowarzyszenia w naszych miejscowościach: "Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi". Zainteresowanych zapraszamy do zapozniania się z ważnymi informacjami:
=czytaj=


26 lutego 2011

W dniu 6 marca 2011 roku tj. niedziela, I termin -o godz. 10.00, II termin -o godz. 10.15 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Ryczowie odbędzie się Nadzwyczajne zebranie wiejskie sołectwa Ryczów w sprawie przyjęcia Aktualizacji Planu Odnowy Miejscowości Ryczów na lata 2007 - 2015


22 lutego 2011

Wójt Gminy Spytkowice na podstawie czynności wynikających z Zarządzenia Wojewody Małopolskiego informuje, że w dniu 13 marca 2011 roku tj. niedziela odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Spytkowice w okręgu wyborczym nr 2 jakim jest Sołectwo Ryczów.


21 lutego 2011

Wójt Gminy Spytkowice uprzejmie informuje, że w ramach pracy Urzędu Gminy będzie można uzyskać bezpłatną konsultację prawną. Radca prawny będzie przyjmował mieszkańców w każdy piątek w pokoju nr 10 w godzinach od 12:00 do 15:00


20 lutego 2011

Starostwo Powiatowe podało do publicznej wiadomości rozkłady jazdy przewoźników prywatnego transportu na trasach w powiecie wadowickim. Uruchomiono także specjalną infolinię (tel. 33 823 26 40), gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia i skargi na przewoźników.
=czytaj=


12 lutego 2011

Posterunek Policji w Spytkowicach prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12.02.2011r., gdzie sprawca uszkodził parasol firmowy Browarów Tyskich, umieszczony przed lokalem w Ryczowie. Straty oszacowano na 2000 zł.


9 stycznia 2011

Czas na małe podsumowanie. Niedawno naszej stronie "stuknął" czwarty roczek. Odwiedziło nas do tej pory 29.000 osób!!! W rankingu stat24 przez ten czas awansowaliśmy z 7415 na 2820 miejsce (na 222.263 stron!) Dziękujemy za odwiedziny!


8 stycznia 2011

W niedzielę, w naszym kościele, odbędzie się koncert kolęd. Start około godziny 12.00 po Mszy Świętej. Dodatkowo zbierane są pieniądze na budowę kościoła a także na 19. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


2 stycznia 2011

Aktualizacja rozkładu jazdy PKP. Do Krakowa dodano jeden pociąg po godz. 6 rano, łącznie mamy 6 kursów na Kraków i 5 na Oświęcim. Czas przejazu wydłużył się o 10min. (werbe)
=zobacz=


24 grudnia 2010

Wszystkim czytelnikom życzymy zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!


8 grudnia 2010

Wyniki drugiej tury głosowania na wójta:
Jan Chlebicki 1365głosów - 43,61%
Mariusz Krystian 1765 głosów - 56,39%
Zwyciężył oczywiście Mariusz Krystian - Gratulujemy!
Frekwencja w Ryczowie i Półwsi wyniosła ok. 52,5%.


5 grudnia 2010

Dzisiaj odbędzie się druga tura wyborów, wybieramy wójta gminy Spytkowice. Wszystkich zapraszamy do urn!


23 listopada 2010

W niedzielę 21 listopada odbyły się wybory samorządowe. Frekwencja w Ryczowie wyniosła 54.77%, w Półwsi 50.94%. Wyniki w wyborach na wójta:

Błaszczyk Sławomir 21.88%
Chlebicki Jan 23.25%
Dziuba Robert Stanisław 16.59%
Krystian Mariusz Tomasz 38.29%

Frekwencja w gminie wyniosła 49.85%. Poniżej link do listy z wynikami głosowania na radnych.
=zobacz=


1 listopada 2010

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Halniak Targanice - Orzeł Ryczów (1:1)
Orzeł Ryczów - Nadwiślanka Brzeźnica (4:2)

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Wikliniarz Woźniki - Victoria Półwieś (1:3)
Victoria Półwieś - Borowik Bachowice (0:1)


30 października 2010

Zapraszamy na nową stronę www Mariusza Krystiana, kandydata na wójta gminy Spytkowice.
Zobacz!


23 października 2010

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Płomień Sosnowice - Orzeł Ryczów (0:2)
Orzeł Ryczów - Skawa Jaroszowice (5:0)
Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) - Orzeł Ryczów (1:4)
Orzeł Ryczów - Leskowiec Rzyki (1:4)

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Victoria Półwieś - Przełęcz Kossowa (2:7)
Leskowiec II Rzyki -Victoria Półwieś (4:1)
Victoria Półwieś - Spartak Przybradz (2:2)
Strzelec Bęczyn - Victoria Półwieś (0:3)


23 października 2010

Jutro wielki liczenie w kościołach w całej Polsce. W Ryczowie także zostaniemy "policzeni" na niedzielnych mszach.
Czytaj więcej


22 października 2010

Akcja kontrolowania busów w naszej okolicy. Rekordzista w Tomicach przewoził o 23 osoby za dużo - mandat to tylko 100zł.
Czytaj więcej


19 września 2010

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Relaks Wysoka - Orzeł Ryczów (2:0)
Orzeł Ryczów - Łysa Góra Zawadka (4:3)
Dąb Tomice - Orzeł Ryczów (1:2)
Gród Grodzisko - Orzeł Ryczów (2:1)
Orzeł Ryczów - Sokół Frydrychowice (2:0)

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Gronie Zagórnik - Victoria Półwieś (5:1)
Victoria Półwieś - Skawa Witanowice (0:5)
Orzeł Radocza - Victoria Półwieś (4:1)
Sokół Chrząstowice - Victoria Półwieś (6:1)


15 września 2010

Puchar Polski. Porażka Orła w IV rundzie z V-ligowym Sokołem Przytkowice (2:6)


29 sierpnia 2010

GMINNE DOŻYNKI! Dziś od godziny 14.00 na boisku LKS Orzeł w Ryczowie. Zabawa taneczna od godz. 20.00. Zapraszamy!


21 sierpnia 2010

Sensacyjna informacja - Orzeł jednak zagra w IV rundzie Pucharu Polski. W drużynie Cedronu zagrali nieuprawnieni zawodnicy.


18 sierpnia 2010

Od dziś mamy w Ryczowie kolejne odnowione odcinki dróg. Nowy asfalt położono na części ul. Parkowej oraz na Chałupkach w okolicy "przepompowni".


8 sierpnia 2010

Porażka Orła w III rundzie Pucharu Polski:
Cedron Brody - Orzeł Ryczów ( 5:2 )
Tym samym żegnamy się z turniejem.


2 sierpnia 2010

Akcja "Odkomarzanie" - przeprowadzona została na terenie naszej gminy w godzinach 17.30 - 20.00. W akcji wzięły udział samoloty An-2 Antonow. Koszt to 124.949, 25 zł.
Foto


1 sierpnia 2010

Zwycięstwo Orła w II rundzie Pucharu Polski:
Amator Babica - Orzeł Ryczów (1:5)
Trzecia runda już 8 sierpnia! Rywal to Cedron Brody z ligi okręgowej.


30 lipca 2010

W naszej okolicy pojawił się nowy dostawca internetu w technologii AirMax. Więcej informacji na stronie:
WIRNET
(Uwaga! Szukamy jeszcze min. 3 zainteresowanych osób na terenie Miasteczka Nowego i Starego. Nie masz jeszcze internetu lub masz dość dotychczasowego dostawcy? ) Napisz!


29 lipca 2010

w dniu 1 sierpnia ( niedziela ) o godz. 17.00 na terenie Gminy zostanie upamiętniona 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z powyższym we wszystkich Sołectwach uruchomione zostaną syreny alarmowe na okres 1 minuty.


27 lipca 2010

Na stronie w dziale sport: tabela z wynikami z sezonu 2009/2010
<-zobacz->


26 lipca 2010

W dniu 1 lipca br. w Gminie Spytkowice nastąpiło otwarcie i przekazanie do użytkowania siedmiu ogólnodostępnych placów zabaw. W Ryczowie znajdują się one przy ul. Parkowej (obok przedszkola) i ul. Starowiejskiej, w Półwsiu przy ul. Świętego Floriana (obok budynków WDK). Koszt 7 obiektów wyniósł 270.585,02zł


25 lipca 2010

Zwycięstwo Orła w rozgrywkach Pucharu Polski:
Strzelec Bęczyn - Orzeł Ryczów (0:8)
Druga runda już 1 sierpnia!


19 lipca 2010

Nowe adresy w dziale "linki":
Ryczow24.pl
Strona klasy 3A


18 lipca 2010

Sprawdź jak głosowała nasza gmina w wyborach prezydenckich 2010!
Kliknij tutaj!


2 lipca 2010

Nieco spóźnione wyniki z majowego XV Bieg Konstutucji 3Maja - Rudze 2010:
29. Dariusz Młodzik 21lat (Ryczów) (kat M1)
33. Zygmunt Gębczyk 49lat (Ryczów) (kat M3)


27 czerwca 2010

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Przełęcz Kossowa (4:1 )
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów (4:1)
Orzeł Ryczów - Chełm Stryszów (2:0)
Watra Zawoja - Orzeł Ryczów (0:0)
Orzeł Ryczów - Lachy Lachowice (2:2)
Żuraw Krzeszów - Orzeł Ryczów (1:0)
Ryczów zajął III miejsce w klasie B (gr. Wadowice II)!
Ze stratą 2pkt-ów do lidera.


Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Victoria Półwieś - Sokół Chrząstowice (2:3)
Spartak Przybradz - Victoria Półwieś (3:2)
Victoria Półwieś - Strzelec Bęczyn (0:0)
Victoria Półwieś - Wikliniarz Woźniki (2:1)
Gronie Zagórnik - Victoria Półwieś (8:2)
Victoria - miejsce 9.


20 czerwca 2010

Odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Lokal wyborczy mieścił się w budynku szkoły w Ryczowie. Frekwencja wyniosła prawie 51%. Uprawnionych do głosowania było 2023 osób.


17 czerwca 2010

48. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Start godzina 11.30 Spytkowice ul. Zamkowa 12.


20 maja 2010

Sytuacja normuje się. Przejazd przez Łączany możliwy na własną odpowiedzialność, nadal zalany jest krótki odcinek drogi k/ kościoła.


19 maja 2010

Rano, główny front walki z falą powodziową przeniósł się do Łączan i Spytkowic. W Spytkowicach zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców Lipowej, Chałupek i Przewozu


18 maja 2010

Sytuacja pogarsza się, zamknięty zostaje przejazd przez zaporę i całe Łączany. Występują lokalne podtopienia.


17 maja 2010

Ogłoszono stan zagrożenia powodziowego w regionie. Padający obficie deszcz powoduje, iż znacznie podniósł się poziom Wisły i lokalnych rzek. Boisko sportowe i budynek wodociągów w Łęgu, znalazły się pod wodą.


15 maja 2010

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Dąb Tomice (2:0)
Gród Grodzisko - Orzeł Ryczów (0:1)
Orzeł Ryczów - Huragan Inwałd (4:0)
Sokół Frydrychowice - Orzeł Ryczów (0:0)
Orzeł Ryczów - Płomień Sosnowice (7:2)
Ryczów liderem! Prowadzimy w klasie B (gr. Wadowice II)!

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Leskowiec II Rzyki - Victoria Półwieś (2:0)
Victoria Półwieś - Nadwiślanka Brzeźnica (4:5)
Orzeł Radocza - Victoria Półwieś (2:0)


13 kwietnia 2010

Aktualizacja rozkładu jazdy busów Bako.


10 kwietnia 2010

Wielka tragedia pod Smoleńskiem. W katastrofie lotniczej polskiego samolotu rządowego zginął prezydent Lech Kaczyński i 87 innych, najważniejszych w państwie, osób.


5 kwietnia 2010

Życzmy Wam, drodzy czytelnicy, zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Wielkiejnocy.Mokrego dyngusa i Wesołego Alleluja!


14 marca 2010

Pojawiała się w internecie nowa strona firmy z Ryczowa zajmująca się wycinką i przycinaniem drzew.
<-zobacz->


2 lutego 2010

Wszystkie rozkłady jazdy busów uaktualnione! Dodano także pierwszy rozkład busów na Wadowice - Romanbus. Zobacz w dziale komunikacja.
<-zobacz->


1 lutego 2010

Wreszcie doczekaliśmy się! Link do naszej strony pojawił się na witrynie naszej gminy!!!. Równocześnie przypominam, że na stronach gmin Brzeźnica i Zator widniejemy już od 2 lat!
<-zobacz->


29 stycznia 2010

Dwa nowe linki na stronie! Prowadzą do portali z bieżącymi informacjami z naszego powiatu.
<-linki->


25 stycznia 2010

"Gang z maczetą" grasujący pod koniec roku na terenie naszej i sąsiedniej gminy złapany przez policję.
<-czytaj->


23 stycznia 2010

17 stycznia odbyło się zebranie klubu Orzeł Ryczów. Wybrano nowy zarząd. Dodatkowo na stronie zaktualizowano skład drużyny!
<-zobacz->


21 stycznia 2010

Od dziś na stronie - godziny przyjęć i rejestracji w Ośrodku Zdrowia w Ryczowie!
<-zobacz->


17 stycznia 2010

Aktualizacja rozkładu jazdy "Bako" bus. Sprawdź w dziale komunikacja! Uwaga! od kilku dni nie obowiązuje stary rozkład jazdy busów "Gołba".


3 stycznia 2010

Duże zmiany na stronie! Nowe działy i zmieniony układ menu widoczny po lewej. Aktualizacja rozkładu jazdy "Malbusa". A na dole strony pogoda na jutro dla naszej okolicy!
<-spis treści->


3 stycznia 2010

Nowy dział na stronie. Dowiedz się więcej o swojej parafii! <-zobacz->


2 stycznia 2010

W linkach dodano odnośnik do strony miasta Skawina.
<-www->


1 stycznia 2010

Mamy już trzy lata! Odwiedziło nas 21 tysięcy osób!!!
Pierwsza aktualizacja w tym roku: zmiana rozkładu jazdy pociągów PKP. (patrz dział "komunikacja")


24 grudnia 2009

ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
życzą redaktorzy strony: Mariusz i Wojciech.


19 grudnia 2009

W Spytkowicach rozgrywany był turniej halowy piłki nożnej. Nasza drużyna zajęła 1 miejsce z wynikiem 14pkt. Udział wzięło siedem drużyn. Zdobyliśmy 15 bramek tracąc 9. Gratulacje!


10 listopada 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Znicz Sułkowice Bolęcina (2:0)
Chełm Stryszów - Orzeł Ryczów (0:5)
Orzeł Ryczów - Watra Zawoja (4:2)
Lachy Lachowice - Orzeł Ryczów (1:0)
Orzeł Ryczów - Żuraw Krzeszów (2:1)
Ryczów liderem! Prowadzimy w klasie B (gr. Wadowice II)!

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Sokół Chrząstowice - Victoria Półwieś (3:3)
Victoria Półwieś - Spartak Przybradz (1:3)
Strzelec Bęczyn - Victoria Półwieś (4:2)
Wikliniarz Woźniki - Victoria Półwieś (4:1)
Victoria Półwieś - Gronie Zagórnik (3:1)


10 października 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Sokół Frydrychowice (7:0)
Płomień Sosnowice - Orzeł Ryczów (1:2)
Przełęcz Kossowa - Orzeł Ryczów (3:4)


8 października 2009

Możliwe utrudnienia na trasie do Krakowa przez Czernichów. Powodem są trwające już dłuższy czas prace remontowe w Rusocicach. Powstają nowe chodniki i miejmy nadzieję doczekamy się nowej nawierzchni, gdyż jest to najgorszy odcinek na tej trasie (patrz dziury ;).


13 września 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Dąb Tomice - Orzeł Ryczów (1:5)
Orzeł Ryczów - Gród Grodzisko (6:0)
Łysa Góra Zawadka - Orzeł Ryczów (1:0)
Orzeł Ryczów - Huragan Skawica (2:1)
Huragan Inwałd - Orzeł Ryczów (3m.) (1:3)

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Halny Andrychów - Victoria Półwieś (7:2)
Nadwiślanka Brzeźnica - Victoria Półwieś (8:2)
Victoria Półwieś (10m.) - Orzeł Radocza (1:3)


13 września 2009

Odpust parafialny.


7 września 2009

Rozgrywki Pucharu Polski:

I runda: Skawa Witanowice - Orzeł Ryczów (0:5)
II runda: Orzeł Ryczów - Astra Spytkowice (3:0 wo)
III runda: Orzeł Ryczów - Skawa Wadowice (0:2) i tu niestety koniec przygody.


1 września 2009

Skończyły się wakacje nadzszedł czas szkoły, czas też najwyższy na kolejne wieści z naszej małej wioski :)Pierwsza z nich to nowy asfalt na krótkim odcinku ul. Starowiejskiej koło przejazdu kolejowego.Doczekaliśmy się.


22 czerwca 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Huragan Inwałd - Orzeł Ryczów (4:3)

C klasa:
Skawa Witanowice - Victoria Półwieś (5:0)


19 czerwca 2009

W sieci pojawiła się nowa inicjatywa - stronka klubu Orzeł Ryczów. Gorąco polecam:
<-zobacz->


18 czerwca 2009

W godzinach popołudniowych w Ryczowie można było obserwować finish Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Uczestnicy mieli do pokonania 147km odcinek z Gdowa do Spytkowic.


17 czerwca 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Jałowiec Stryszawa(1:4)
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów(3:1)
Orzeł Ryczów - Chełm Stryszów (5:0)
Leskowiec Rzyki - Orzeł Ryczów (8:1)
Orzeł Ryczów -Płomień Sosnowice (2:0)
Dąb Tomice - Orzeł Ryczów (2:1)
Orzeł Ryczów - Halny Andrychów (3:0)


15 czerwca 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
C klasa:
Victoria Półwieś - Nadwiślanka Brzeźnica (1:3)
Wikliniarz Woźniki - Victoria Półwieś (2:2)
Victoria Półwieś - Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) (1:1)
Amator Babica - Victoria Półwieś (3:0)
Victoria Półwieś - Spartak Przybradz (1:0)
Gronie Zagórnik - Victoria Półwieś (5:0)
Victoria Półwieś - Strzelec Bęczyn (4:3)


3 maja 2009

W galerii nowe zdjęcia drewnianego kościoła z Ryczowa znajdującego się w skansenie w Wygiełzowie.
<-zobacz->


1 maja 2009

Wielkie otwarcie w naszej okolicy parku rozrywki "Dino Zator Land" <-zobacz->


27 kwietnia 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Sokół Frydrychowice - Orzeł Ryczów (2:2)

C klasa:
Victoria Półwieś - Leskowiec II Rzyki (3:4)


22 kwietnia 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Łysa Góra Zawadka (2:0)
Orzeł Ryczów - Żuraw Krzeszów (1:4)

C klasa:
Victoria Półwieś - Sokół Chrząstowice (1:3)
Orzeł Radocza - Victoria Półwieś (4:1)


11 kwietnia 2009

Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa
życzą Mariusz i Wojtek.


10 kwietnia 2009

W dziale sport uaktualniono skład drużyny Orzeł Ryczów. Najbliższy mecz w Ryczowie, 11 kwiecień 2009 godz 14.00 (Wielka Sobota). Zapraszamy!


9 kwietnia 2009

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Przełęcz Kossowa - Orzeł Ryczów (1:3)


24 stycznia 2009

Dzisiaj oddano do użytku i poświęcono nową salę gimnastyczną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ryczowie


20 stycznia 2009

Pojawił się trzeci przewoźnik na trasie Zator - Kraków. W sumie do Krakowa możemy dotrzeć czterema różnymi busami i pociągiem.
<-zobacz rozkład->


15 stycznia 2009

Na rynek internetu radiowego w Ryczowie i okolicach wchodzi kolejna firma ze Spytkowic - Kępek. Więcej informacji już wkrótce.


1 stycznia 2009

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Stronka ryczow.pl ma już dwa lata! Odwiedziło nas prawie 15.000 osób!


29 grudnia 2008

Oddano do użytku nową placówkę służby zdrowia w Ryczowie. Budowa trwała od 26 lipca 2007 r. do 30 września 2008 r. Odbioru budynku na kwotę 1.494.300,00 zł dokonano 14 października.


24 grudnia 2008

WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
życzą redaktorzy strony: Mariusz i Wojciech.


17 grudnia 2008

Na stronie zaktualizowany został rozkład pkp. Pojawiły się także loga/grafiki związane z Victorią i Orłem.


7 grudnia 2008

Obiecują naprawę krajówek. Zobacz artykuł!
<-zobacz więcej->


3 grudnia 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Halny Andrychów - Orzeł Ryczów (1:1)
Orzeł Ryczów[10m] - Huragan Inwałd (3:2)


28 października 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Płomień Sosnowice - Orzeł Ryczów (1:4)
Orzeł Ryczów [10m.] - Dąb Tomice (3:1)

C klasa:
Strzelec Bęczyn - Victoria Półwieś (2:1)
Victoria Półwieś [11m.] - Skawa Witanowice (3:1)


27 października 2008

Mały apel. Zastanówmy się gdzie wyrzucamy śmieci na cmentarzu. Powstał nowy śmietnik a niektórzy, chyba z lenistwa, wyrzucają śmieci przy bramie głównej. Pierwsze co widzą przejezdni to kupa śmieci...
<-zobacz zdjęcie->


16 października 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Chełm Stryszów - Orzeł Ryczów (2:0)
Orzeł Ryczów[14m.] - Leskowiec Rzyki (1:3)

C klasa:
Spartak Przybradz - Victoria Półwieś (2:3)
Victoria Półwieś[11m.] - Gronie Zagórnik (2:0)


12 października 2008

Remontu drogi 44 ciąg dalszy. Nowe zdjęcia w galerii.
<-zobacz więcej->


1 października 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:

B klasa:
Orzeł Ryczów - Znicz Sułkowice Bolęcina (1:2)

C klasa:
Victoria Półwieś - Amator Babica (1:7)


30 września 2008

Na stronie uzupełniono informacje na temat składu rady gminy oraz sołectw Ryczów i Półwieś. Dodatkowo wprowadzono dane kontaktowe sołtysów. Zmiany można znaleźć po kliknięciu na link "informacje".


27 września 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Żuraw Krzeszów - Orzeł Ryczów (2:1)
Orzeł Ryczów - Sokół Frydrychowice (5:0)
Jałowiec Stryszawa - Orzeł Ryczów (6:0)

C klasa:
Nadwiślanka Brzeźnica - Victoria Półwieś (2:3)
Victoria Półwieś - Wikliniarz Woźniki (0:2)
Zaskawianka Zaskawie - Victoria Półwieś (5:1)


6 września 2008

Witam! Bardzo proszę o pomoc wszystkich sympatyków serwisu i wypełnienie ankiety. Zajmie 3 minuty, bez pisania - tylko zaznaczamy odpowiedzi. Sprawa dotyczy metali toksycznych i pomoże w walce z moją magisterką - z pozdrowieniami admin.
<-Ankieta->


5 września 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Lachy Lachowice - Orzeł Ryczów (3:1)
Orzeł Ryczów - Przełęcz Kossowa (3:3)
Łysa Góra Zawadka - Orzeł Ryczów (8:1)

C klasa:
Sokół Chrząstowice - Victoria Półwieś (2:0)
Victoria Półwieś - Orzeł Radocza (2:2)
Leskowiec II Rzyki - Victoria Półwieś (5:1)


1 września 2008

Dzisiaj pierwszy dzień szkoły. W okolicy kościoła prowadzony jest remont drogi i chodnika. Prosimy zachować ostrożność.


26 sierpnia 2008

Niemal ku końcowi chyli się budowa nowego, zgodnego ze standardami unijnymi, ośrodka zdrowia w Ryczowie.


24 sierpnia 2008

W ostatnim czasie prowadzone były prace mające na celu przywrócenie dawnej świetności murom wokół kościoła. Zamierzony efekt osiągnięto, co można zobaczyć na własne oczy.


22 sierpnia 2008

GMINNE DOŻYNKI odbędą się w dniu 31.08.2008r.tj. niedziela o godz. 11.30 w Bachowicach.
<-program->


2 sierpnia 2008

Zbliża się kolejny sezon rozgrywek ligowych. W poprzednim Orzeł zajął 10 miejsce (29pkt). W pierwszym meczu zmierzy się z Lachowicami, które także zajęły 10 miejsce ale w grupie I Wadowickiej B-klasy. W C-klasie Victoria zajęła także 10 miejsce (21pkt.) a w pierwszym meczu zmierzy się z Chrząstowicami.


28 lipca 2008

Kolejne informacje na temat planowanego remontu krajowej 44.
<-zobacz więcej->


27 lipca 2008

Dzisiaj do naszej miejscowośći zawiatał cyrk. Dodatkową niedzielną atrakcją był piknik w Półwsi.


19 lipca 2008

Dzisiaj odbył się od dawna oczekiwany festyn w Ryczowie.


13 lipca 2008

W dniu 20 lipca, w niedzielę o godz. 9.30 w sali WDK w Ryczowie odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Ryczów. Zebranie sołectwa Półwieś odbędzie się w Domu Strażaka w Półwsi o godzinie 14.00


7 lipca 2008

Na forum można już zobaczyć plan przebudowy drogi obok kościoła. Prace mają się rozpocząć jeszcze w lipcu.
<-zobacz->


3 lipca 2008

Dziękujemy za pomoc w opłaceniu domeny ryczow.pl na kolejny rok firmie BIKS z Ryczowa. Zapraszamy Wszystkich do zapoznania się z ofertą firmy klikając w reklamę na górze strony.


27 czerwca 2008

Na boisku sportowym w Spytkowicach odbyły się Gminne Zawody Strażackie. Udział wzięły drużyny z gminy Brzeźnica i gminy Spytkowice. W sumie osiemnaście drużyn.
<-zobacz->


25 czerwca 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Znicz Sułkowice Bolęcina - Orzeł Ryczów (4:2)
Leskowiec Rzyki - Orzeł Ryczów (9:0)
Orzeł Ryczów - Zryw Lanckorona (3:0)

C klasa:
Wikliniarz Woźniki - Victoria Półwieś (1:1)
Victoria Półwieś - Gronie Zagórnik (1:1)
Leskowiec II Rzyki - Victoria Półwieś (5:1)


7 czerwca 2008

Czy Półwieś odzyska tereny położone po drugiej stronie torów kolejowych. Wydaje się, że pojawiła się iskierka nadziei i po blisko dwudziestu latach odzyska utracone ziemie. Wówczas można będzie planować rozwój boiska i zaplecza sportowego WKS Victoria Półwieś leżącego, o ironio, w sąsiedniej gminie. O próbie zmiany granic Półwsi pisze Dziennik Polski.
<-czytaj->


30 maja 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Orzeł Ryczów - Amator Babica (3:0)
Sokół Frydrychowice - Orzeł Ryczów (2:0)
Orzeł Ryczów - Huragan Inwałd (1:5)

C klasa:
Spartak Przybradz - Victoria Półwieś (3:2)
Victoria Półwieś - Płomień Sosnowice (2:2)
Victoria Półwieś - Zaskawianka Zaskawie (Wadowice)(1:1)


29 maja 2008

Ekspozycja "Przebaczam zamachowcowi", multimedialne prezentacje papieskich encyklik, sale poświęcone pierwszym latom kapłaństwa Jana Pawła II, ludyczny teatrzyk dla dzieci - tak ma wyglądać po przebudowie wadowicki dom Jana Pawła II. Projektanci zapowiadają, że muzeum zyska światowy standard.
<-zobacz->


15 maja 2008

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Dąb Tomice - Orzeł Ryczów (8:2)
Orzeł Ryczów - Relaks Wysoka (0:5)
Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Ryczów (5:0)

C klasa:
Victoria Półwieś - Strzelec Bęczyn (4:0)
Skawa Witanowice - Victoria Półwieś (1:1)
Victoria Półwieś - Sokół Chrząstowice (2:3)


14 maja 2008

Kilka dni temu została pokonana granica 10000 unikalnych odwiedzin!!! Wszystkim gościom i sympatykom ryczow.pl. dziękujemy za każdą wizytę na naszej stronie oraz za udział w dyskusjach na forum.


7 maja 2008

Od kilku dni na stronie można zobaczyć nowy herb Półwsi. Znajduje się on w dziale: Półwieś :)lub na naszym forum.


30 kwietnia 2008

Na stronie została zaktualizowana kadra zespołu Orzeł Ryczów. Szczegóły w dziale sport. W galerii zdjęcia z meczu z Targanicami.
<-zobacz->


27 kwietnia 2007

Wyniki ostatnich ligowych spotkań:
B klasa:
Skawa Jaroszowice - Orzeł Ryczów (1:0)
Orzeł Ryczów - Łysa Góra Zawadka (1:4)
Halny Andrychów - Orzeł Ryczów (3:2)
Orzeł Ryczów - Halniak Targanice (1:2)

C klasa:
Victoria Półwieś - Orzeł Radocza (1:1)
Przełęcz Kossowa - Victoria Półwieś (3:2)


19 kwietnia 2008

Dnia 17 kwietnia został zburzony blok kolejowy znajdujący się niedaleko Miasteczka Nowego.


16 kwietnia 2008

Pojawiła się nowa strona www Koła Łowieckiego "Hubert" w Ryczowie. Na niej można znaleźć informacje o kole, jego historii i działalności. Zapraszamy do odwiedzin.
<-www->


13 kwietnia 2008

W niedzielę (13 kwietnia 2008r.) o godzinie 14.30 W Domu Strażaka w Półwsi odbędzie się Zebranie Wiejskie. W porządku Zebrania między innymi zatwierdzenie herbu sołectwa, sprawozdanie Sołtysa z działaności za 2007r. i plany na 2008r.


13 kwietnia 2008

Jak wykorzystujemy środki z Unii Europejskiej. Ranking Gazety Prawnej. Zobacz jak wypadła nasza gmina!
<-zobacz więcej->


9 kwietnia 2008

Przejazd kolejowy obok stacji PKP w Ryczowie jest już od kilku dni przejezdny. Do wykonania zostały tylko drobne prace kosmetyczne.


1 kwietnia 2008

Z dniem dzisiejszym strona ryczow.pl zostaje zamknięta nieodwołalnie. Od jutra zniknie z internetu.
(Wyjaśnienie: informacja była oczywiście Prima Aprillisowa ;) Udało mi się kogoś nabrać?)


31 marca 2008

Na stronie: artykuł i zdjęcia poświęcone tradycji Wielkanocnej..
<-zobacz więcej->


24 marca 2008

Uwaga! W ostatnich dniach marca przejazd kolejowy w Ryczowie koło stacji PKP będzie zamknięty z powodu prowadzonego remontu.


17 marca 2008

W niedzielę Palmową wieczorem spod kościoła wyruszyła procesja Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie przeszła ulicami Ryczowa. Prowadzona przez księży, przy akompaniamencie i śpiewie oazy...
<-zobacz więcej->


6 marca 2008

Dostaliśmy informację o zapotrzebowaniu na pracowników przy zbiorach truskawek w niemczech. Zapisy trwają do końca marca. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.
<-zobacz->


2 marca 2008

Wójt Gminy Spytkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na imprezę "TRADYCJA WIELKANOCNA", która odbędzie się dnia 16.03.2008 rok tj. niedziela godz. 15.00 w Sali WDK Ryczów.
<-zobacz->


24 lutego 2008

Już niedługo pojawią się do nabycia zegary z wizerunkiem naszego kościoła. Cena wyniesie około 35zł za sztukę.


4 lutego 2008

Wybrano nowy zarząd!W dniu 3 lutego zostały wybrane nowe władze LKS Orzeł Ryczów prezes - Józef Jędra, vice prezes - Edward Gierek, vice prezes - Krzysztof Srokosz, sekretarz - Mieczysław Czyżowski, skarbnik - Sebastian Sołtys, członek zarządu - Andrzej Podolski, członek zarządu - Krzysztof Nowak
(dostarczył: sebek)


3 lutego 2008

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na "ferie z GOK". Dokładny harmonogram znajduje się na stronie gminy.
<-zobacz->


27 stycznia 2008

W dniu 3 lutego (tj. niedziela) o godzinie 16 w pawilonie przy ul. Stadionowej 23 odbędą się wybory do władz Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Ryczów. Wszystkich członków i sympatyków, a także chętnych do podjęcia się działalności społecznej w klubie serdecznie zapraszamy i prosimy o liczny udział. Brak nowych władz będzie skutkował rozwiązaniem klubu. Ze sportowym pozdrowieniem: Zarząd LKS Orzeł Ryczów
(dostarczył: sebek)


22 stycznia 2008

Ruszył remont drogi krajowej nr 44. Na razie będzie on utrudniał życie tym mieszkańcom Ryczowa i Półwsi, którzy dojeżdżają do pracy oraz szkół w Skawinie i Krakowie. Droga jednak nie zostanie zamknięta, a ruch odbywał się będzie wahadłowo...
<-czytaj->


21 stycznia 2008

W dniach od 22 do 27 stycznia odbędą się uroczystości jubileuszowe 170-lecia Szkoły w Ryczowie. Dokładny program znajduje się na stronie szkolnej.
<-zobacz->


20 stycznia 2008

Zmianie uległa szata graficzna witryny www naszej gminy. Komentarze mile widziane na naszym forum.
<-zobacz->


19 stycznia 2008

Od teraz aby trafić na naszą stronę wystarczy wpisać w przeglądarce adres ryczow.pl Domena została opłacona na rok.


1 stycznia 2008

Mieszkańcy Półwsi mogą zamawiać tabliczki na budynki z nowymi numerami domów i nazwami ulic. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Panem Stanisławem Maśloną - Sołtysem Półwsi, osobiście lub telefonicznie (tel. 033-87-90-341, 512 24 40 94. Zamówienia można składać do 5 stycznia 2008 roku. Szacowany koszt tabliczki około 25 złotych. Zaliczkę w wysokości 10 złotych należy wpłacić przy zamówieniu. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.


31 grudnia 2007

SYLWESTER
Dzisiaj Sylwester - z tej okazji życzymy Wszystkim szampańskiej zabawy i jak najwięcej dobrego w Nowym 2008 Roku! Aby każdy miał bezpłatny dostęp do internetu i mógł często odwiedzać naszą stronę i forum! ;)


27 grudnia 2007

Nowość na stronie! Po lewej obok herbu od dzisiaj znajduje się licznik. Pokazuje on ( a przynajmniej powienien ;) ile osób jest online w danej chwili. Przypominam także, że na samym dole po prawej mamy licznik unikalnych odwiedzin. Już prawie 7000! Przy czym "unikalny" oznacza, że wchodząc 100 razy i tak podbijasz licznik o jedno oczko.


24 grudnia 2007

Trwają prace nad herbem sołectwa Półwieś. Obecnie zostały przedstawione jego propozycje graficzne. Zapraszam na nasze forum - zagłosuj na opcję która najbardziej Ci się podoba!
<-zobacz->
<-zagłosuj->


23 grudnia 2007

Zaktualizowany rozkład pociągów PKP znajdziesz
<-tutaj->


22 grudnia 2007

Z okazji zbliżających się Świąt życzymy wszystkim użytkownikom dużo miłości, ciepła i spokoju.


28 listopada 2007

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Eduseek. Liczymy na to, że ryczowscy internauci wesprą ją swoimi głosami. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć na "głosuj", następnie szukamy szkoły i klikamy w trójkącik po prawej stronie. Uwaga, można oddać tylko jeden głos dziennie!
<-głosuj->


25 listopada 2007

Wójt Gminy Spytkowice uprzejmie informuje, że do dnia 31 grudnia 2007r. należy wymienić wszystkie książeczkowe dowody osobiste, ponieważ z dniem 1 stycznia 2008r. tracą swą ważność, co uniemożliwi załatwianie wszelkich spraw urzędowych i bankowych.


10 listopada 2007

Otrzymaliśmy właśnie nową mapę gminy uwzględniającą Półwieś.
<-zobacz->


29 października 2007

B klasa: Zryw Lanckorona - Orzeł Ryczów(5m.) (3:2)
C klasa: Victoria Półwieś(8m.) - Leskowiec II Rzyki (2:5)


27 października 2007

Z sieci: ostatnio w internecie pojawiła się strona klubu piłkarskiego z Łączan - Wisły.
<-zobacz->


23 października 2007

Jak głosowaliśmy w wyborach do Sejmu i Senatu? Jaka była frekwencja w naszej gminie?
<-czytaj->


23 października 2007

mapka1 - mapka2 - mapka3
Ważna informacja dotycząca konsultacji społecznych w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 44 na odcinku Oświęcim - Skawina - Kraków.
<-czytaj->


22 października 2007

Aktualizacja rozkładów jazdy busów "Gołba" i "Bako". Reszta już wkrótce.
<-zobacz->


21 października 2007

W niedzielę 22.X.2007 odbyły się wybory parlamentarne 2007. Siedziby obwodów znajdowały się w Zespole Szkolnym w Ryczowie oraz w Domu Strażaka w Półwsi.


21 października 2007

B klasa: Orzeł Ryczów(5m.) - Leskowiec Rzyki (0:1)
C klasa: Gronie Zagórnik - Victoria Półwieś(8m.) (1:5)


18 października 2007

Lista obwodów do głosowania.
<-zobacz->


12 października 2007

Właśnie otrzymaliśmy informację, że herb miejscowości Półwieś i nowy herb gminy Spytkowice będą wykonane prawdopodobnie do 15 listopada 2007r. Opracowywana także jest mapa gminy zawierająca Półwieś.


11 października 2007

Nowe zdjęcia na stronie!
<-zobacz->


6 października 2007

B klasa: Huragan Inwałd - Orzeł Ryczów (1:2)
C klasa: Płomień Sosnowice - Victoria Półwieś (5:2)
Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) - Victoria Półwieś (4:3)


2 października 2007

Na kogo będziemy mogli głosować w najbliższych wyborach do Sejmu? Lista kandydatów zarejestrowanych w Okręgu Wyborczym nr 12, obejmującym również Ryczów i Półwieś, do pobania poniżej. Do Senatu RP z okręgu 12 kandyduje 13 osób. Do obsadzenia są 4 mandaty senatorskie. Listy:

Kandydaci do Sejmu
Kandydaci do Senatu


29 września 2007

B klasa: Orzeł Ryczów - Sokół Frydrychowice (5:2)


24 września 2007

Już ponad 5000 unikalnych odwiedzin!
Szczególnie dziękuję tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do rozbudowania i ulepszenia strony oraz stałym gościom naszej witryny. Zapraszam wszystkich na forum, gdzie można wypowiedzieć się na dowolny temat, porozmawiać z twócami strony, poplotkować ze znajomymi, czy też dowiedzieć się wszystkiego o naszych pięknych wioskach ;)Pozdrawiam wszystkich użytkowników i zapraszam ponownie na nasze strony!


23 września 2007

B klasa: Amator Babica - Orzeł Ryczów (0:4)
C klasa: Victoria Półwieś - Spartak Przybradz (7:1)


18 września 2007

Nowe zdjęcia na stronie!
<-zobacz->


16 września 2007

B klasa: Orzeł Ryczów - Sosnowianka Stanisław Dolny (2:1)
C klasa: Sokół Chrząstowice - Victoria Półwieś (2:3)


4 września 2007

B klasa: Halniak Targanice - Orzeł Ryczów (1:0)
Orzeł Ryczów - Dąb Tomice (2:2)
C klasa: Victoria Półwieś - Przełęcz Kossowa (3:4)
Strzelec Bęczyn - Victoria Półwieś (0:3)


2 września 2007

8-9 września na zamku Lipowiec w Babicy odbędzie się I Turniej rycerstwa XIII-wiecznego.
<-zobacz->


29 sierpnia 2007

W sobotę 1 września w Ryczowie odbędą się dożynki gminne.


29 sierpnia 2007

Informacja dotycząca zmian adresu w zwiąku ze zmianą nazw ulic w Półwsi.
<-zobacz->


26 sierpnia 2007

Dzisiaj odbyło się uroczyste przywitanie nowego księdza w naszej parafii. Serdecznie witamy księdza Rafała Żelaznego!


24 sierpnia 2007

Już od 25 sierpnia 2007 dostaniemy się z Brzeźnicy do Krakowa za jedyne 1,25zł (bilet ulgowy) lub 2,5zł (normalny). MPK Kraków przedłużyło linię nr 223 aż do Brzeźnicy, może i my doczekamy kiedyś przedłużenia lini nr 223 lub 229 aż do Ryczowa... ;)


23 sierpnia 2007

Na stronie: Nowy artykuł o szkole w okresie II wojny światowej.
<-zobacz->


21 sierpnia 2007

Na stronie: 3 nowe linki oraz informacje o bojownikach PPS (1940-45r.).
<-zobacz->


19 sierpnia 2007

B klasa: Dzisiaj Orzeł Ryczów pokonał Halny Andrychów 3:2
W ostatnich meczach wygraliśmy z Zawadką 3:0 i przegraliśmy 1:2 ze Skawą Jaroszowice.
C klasa: Victoria Półwieś przegrała 1:2 z Orłem Radocza.


2 sierpnia 2007

Przez naszą miejscowość przechodziła trasa 45 Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Przejazd zawodników można było obserwować w godzinach 14.00 - 16.30


8 lipca 2007

8 lipca, w niedzielę, mieszkańcy Półwsi bawili sie na Pikniku Rodzinnym. Na zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną i Radę Sołecką Półwsi imprezie, bawili się mali, młodzi i dorośli półwsianie. A że pogoda i humory dopisały, zabawa była udana.


19 czerwca 2007

20 maja br. odbył się Pierwszy Ryczowski Rodzinny Spacer na Orientację.


15 czerwca 2007

Zobacz odnowioną i ulepszoną mapę ryczowa!
<-zobacz->


14 czerwca 2007

Boże Ciało - zdjęcia z procesji by werbe.
<-zobacz->


5 czerwca 2007

Wyniki ostatnich spotkań ligowych:
skawa jaroszowice - orzeł ryczów (3-0)
orzeł ryczów - znicz sułkowice bolęcina (4-3)


1 czerwca 2007

Już 3000 unikalnych odwiedzin!
Z tej okazji dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i za wsparcie jakim nas obdarzacie. Miejmy nadzieję, że stronka będzie się dalej rozwijać i zadowoli nawet najbardziej wymagających. Dziękujemy także wszystkim odwiedzającym i piszącym do nas ryczowianom pracującym na obczyžnie. Tym w Szwecji, Islandii, Angli, Niemczech i w całej Europie. Pozdrawiamy wszystkich użytkowników i zapraszamy ponownie na nasze strony!


31 maja 2007

Nowy artykuł na stronie: "półwieś ma ulice".
<-czytaj->


23 maja 2007

Wyniki ostatnich spotkań ligowych:
sokół frydrychowice - orzeł ryczów (3-1)
orzeł ryczów - żarek barwałd górny (2-1)


18 maja 2007

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy, rada rodziców oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w ryczowie mają zaszczyt zaprosić mieszkańców wsi Ryczów i Półwieś oraz rodziców uczniów ZSP w ryczowie na Święto rodziny 2007, które odbędzie się w dniu 20 maja 2007 r., od godz. 14.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ryczowie.
<-więcej->


18 maja 2007

Dnia 12 maja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy historycznej poświęconej gen. Z. Piaseckiemu.
<-więcej->


17 maja 2007

W maju swój 100 jubileusz obchodziła filia szkoły w Chałupkach.
<-więcej->


8 maja 2007

Remisem 1:1 zakończył się mecz z huraganem inwałd. (6.05.2007)


4 maja 2007

Wczorajszy mecz orła z targanicami zakończył się porażką 1:0


3 maja 2007

Dziś, 3 maja, Święto narodowe oraz odpust parafialny.


1 maja 2007

Nowym sołtysem została Anna Maślona! Gratulujemy!


29 kwietnia 2007

Dzisiejszy dzień nie był najlepszym dla Orzełka, porażka 7:0 z Roczynami, które tym samym umocniły się na pozycji lidera.


29 kwietnia 2007

Dnia 6 maja na stadionie Astry Spytkowice odbędzie się Majówka. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00, organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji.


29 kwietnia 2007

W maju odbędzie się jubileusz 100lecia szkoły w Chałupkach.


27 kwietnia 2007

Od dziś na stronie Ryczowa i Półwsi znajdziecie aktualny rozkład jazdy pociągów!
<-zobacz->


24 kwietnia 2007

Nowa postać w dziale sławni! Sprawdź to!
<-zobacz->


23 kwietnia 2007

Nowy konkurs gminny:
"Piękna wieś dziełem jej mieszkańców"
<-więcej->


22 kwietnia 2007

Po ostatnim zwycięstwie w Babicy, Orły sprawiły nam kolejny prezent wygrywając 3:0 z Radoczą. Oby tak dalej! Victoria niestety nie miała tyle szczęścia i uległa Kossowej 1:0


18 kwietnia 2007

Polska i Ukraina otrzymały organizację Mistrzostw Euro 2012!!!
YES YES YES!!!


17 kwietnia 2007

15 kwietnia odbyło się Zebranie Wiejskie, na którym przedstawiono sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej.
<-czytaj->


13 kwietnia 2007

Link do strony znalazł się w Wikipedii pod hasłem "Ryczów". Oby na stałe :)


12 kwietnia 2007

Na niedzielę 22.IV planowane jest zebranie mieszkańców Półwsi w sprawie planowanych nazw ulic.


9 kwietnia 2007

15 kwietnia w WDK w Ryczowie odbędzie się spotkanie wiejskie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału. Więcej informacji na forum.


8 kwietnia 2007

1 kwietnia rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej B klasy. Dwa pierwsze mecze rundy wiosennej mamy już za sobą... Więcej w dziale sport i na forum.


7 kwietnia 2007

Z okazji Świąt życzymy wszystkim sympatykom strony tęczowych pisanek, na stole pyszności, mokrego dyngusa i wspaniałych gości.


5 kwietnia 2007

Zakończyło się dyktando ortograficzne o "Pióro Wójta". Wyłoniono zwycięzców spośód 111 uczestników. Treść dyktanda oraz lista zwycięzców znajduje się na stronie portalu gminy.
<-więcej->


4 kwietnia 2007

Zapraszam do odwiedzin nowego działu, poświęconego znanym ludziom z Ryczowa oraz do spisu treści, który pozwoli "ogarnąć" całość serwisu.
<-zobacz->


3 kwietnia 2007

Z informacji znalezionych na forum wynika, że kasa biletowa PKP w Ryczowie została zamknięta dnia 30.03.2007


2 kwietnia 2007

Czas na wiosenne porządki! Zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem na stronie!
<-czytaj->


28 marca 2007

Pojawiły się nowe zdjęcia Półwsi by werbe. Zapraszam do galerii!


27 marca 2007

Powstało nowe forum dyskusyjne mieszkańców i sympatyków Ryczowa i Półwsi. Jest już po wstępnej fazie testów. Zapraszamy do rejestracji i udziału w dyskusjach!
<-forum->


25 marca 2007

Na dzień 29 kwietnia tj. niedziela, zarządzone zostały przez Wójta Gminy wybory Sołtysów i Członków Rad Sołeckich we wszystkich Sołectwach Gminy Spytkowice. Wybory są powszechne, równe, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu tajnym, które odbędzie się w każdym Sołectwie i będzie trwało od godz. 8. 00 do 14.00.
<-więcej->


21 marca 2007

W związku ze zjawiskiem wiosennego wypalania traw oraz apelem pani Wójt w tej sprawie. Administracja serwisu zwracają się z prośbą o zaprzestanie takich działań. Są one niezgodne z prawem, bardzo niebezpieczne a także szkodliwe dla środowiska.


15 marca 2007

Urząd Gminy Spytkowice i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają gimnazjalistów z gminy Spytkowice do udziału w konkursie na tytuł gminnego kwartalnika, którego pierwszy numer ukaże się na przełomie kwietnia i maja.
<-więcej->


11 marca 2007

Od dziś na parafialnej stronie znajdziecie link do naszego serwisu!


9 marca 2007

Wczoraj (8 marca) drogowcy ustawili nowe znaki przy drodze krajowej nr 44. Tuz za skrzyżowaniem koło kościoła na ul. Krakowskiej i przed Krzyżem w Półwsi, wstawiono znaki ostrzegające kierowców o wypadkach z udziałem pieszych. Inne znaki ostrzegawcze, tym razem o stromym wzniesieniu, umiejscowiono w Półwsi koło mostu i w okolicach Skotnicy. Akcja ta to kontynuacja ustaleń w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej.


8 marca 2007

Wszystkim paniom życzymy wszystkiego najlepszego!


5 marca 2007

Pokonana granica 1000 unikalnych odwiedzin!!! (Licznik znajduje się w prawym dolnym rogu strony głównej)


4 marca 2007

Doszły do nas słuchy, że powoli rusza remont krajowej 44 biegnącej przez naszą miejscowość. A dokładnie, mają to być prace przgotowawcze i pomiarowe. Mamy nadzieję, że to "ruszanie" nie potrwa kilkanaście lat ;D


27 lutego 2007

Od dziś na stronce można sprawdzić rozkład jazdy busów. Tylko MAL-BUS ale niedługo pojawią się inne.


16 lutego 2007

Wójt Gminy Spytkowice informuje, że począwszy od dnia 21.02.2007 roku Urząd Gminy Spytkowice będzie czynny w każdą środę w godzinach od 9.00 do 17.00 , co umożliwi pracującym mieszkańcom korzystanie z usług Urzędu w godzinach popołudniowych. W pozostałe dni tygodnia godziny pracy Urzędu pozostają bez zmian.


15 lutego 2007

Dziś Tłusty Czwartek! Życzymy smacznych pączków!


Walentynki

Dzisiaj święto zakochanych! Jak wiadomo św. Walenty jest patronem ludzi chorych. A czyż miłość nie jest chorobą? Kochani Ryczowianie, Półwsianie i kochani goście - życzymy wam duuużo miłości i ciepła. Nie tylko dzisiaj ale zawsze!


14 lutego 2007

To był bal...Zobacz relację z imprezy karnawałowej w Ryczowie.
<-czytaj->


14 lutego 2007

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach ogłasza Gminne Dyktando Ortograficzne o "Pióro Wójta". Konkurs odbędzie się 16.03 2007 roku. GOK przyjmuje zgłoszenia do 7 marca br.
<-więcej->


13 lutego 2007

Dostaliśmy oficjalne zaproszenie od Forum Powiatu Wadowickiego. Można się wypowiedzieć w wielu tematach lub zaproponować własny. Tematy naszych okolic można poruszać w dziale "Gminy wiejskie z pow. Wadowickiego" Zapraszam do rejestracji i wypowiedzi na temat naszej strony!
<-wejdź->


13 lutego 2007

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach i podległe jej jednostki nie prowadzą kontroli legalności oprogramowania, na zasadzie "akcji" czy rutynowych sprawdzeń. Pojawiające się na ten temat nieformalne informacje wskazują, iż może dochodzić do oszustwa ze strony osób podających się za legalnie działające i uprawnione instytucje. Jeżeli takie osoby pojawią się w rejonie zamieszkania, należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy policji (997).


13 lutego 2007

Stronka jak widać cieszy się dobrą oglądalnością. Po 1,5 miesiąca działalności mamy 450 unikalnych odwiedzin i 1557 odsłon. Średnio stronę odwiedzało 25 użytkowników dziennie. Z czego ok 2/3 stanowili nowi goście. W rankingu stat24 awansowaliśmy na 7415 miejsce z 46.961 serwisów !!! Odwiedzili nas już goście z USA, Islandii, Kanady oraz Białorusi. Wiernym czytelnikom dziękuję za to że jesteście z nami a innych gorąco zapraszam! A już niedługo nowy dział!


11 lutego 2007

W niedzielę, 28 stycznia 2007 r. odbyło się w Domu Katechetycznym przedstawienie jasełkowe. Artykuł i zdjęcia są już w portalu gminy.
<-zobacz->


9 lutego 2007

Dzięki odpowiednim zabiegom (SEO) nasza strona , po wpisaniu hasła "Ryczów" wyświetlana jest na pierwszym miejscu w największej światowej wyszukiwarce: Yahoo.com !!!


9 lutego 2007

"Tajemnicza Rzeka" - Wilgoszcz.
<-więcej->


8 lutego 2007

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Eduseek. Liczymy na to, że ryczowscy internauci wesprą ją swoimi głosami. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć na "głosuj", następnie szukamy szkoły i klikamy w trójkącik po prawej stronie. Uwaga, można oddać tylko jeden głos dziennie!
<-głosuj->


8 lutego 2007

"Dbamy o bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 44"
<-więcej->


7 lutego 2007

Straty jakie wyrządziła styczniowa wichura w gminie, oszacowano na 255.750 zł!


7 lutego 2007

Odbyła się msza święta w kościele parafialnym w Spytkowicach oraz okolicznościowa impreza dla małżeństw z naszej gminy, które obchodzą 50 lecie pożycia.
<-zobacz->


6 lutego 2007

Dyrekcja i Rada Rodziców ZS-P zapraszają na zabawę karnawałową 10 lutego 2007r. godzina 19.00
Menu: danie głowne, danie gorące, kawa i ciasto, zimna płyta ( galaretka, sledź po japońsku), ciastka.
Wstęp 45,00 PLN/osoba.


5 lutego 2007

Podpisano umowę o budowie sali gimnastycznej w Ryczowie. Powodem jest nie spełnianie wymogów przez starą salę a także jej stan - zagrażający zdrowiu i nie nadający się do remontu. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.


5 lutego 2007

Zapraszam do wpisów w nowej Księdze Gości !!!


5 lutego 2007

Konkurs "Folklor mojego regionu - Ocalić od zapomnienia..."


4 lutego 2007

Link do naszej strony znalazł się na stronie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ryczowie!


1 lutego 2007

Nowy dział - "publikacje". W nim prezentacja opracowania pt. "Ryczów. Z dziejów wsi i parafii"
<-więcej->


31 stycznia 2007

Nasza strona zdobyła 1 gwiazdkę w jednym z największych katalogów: gwiazdor.pl!


30 stycznia 2007

Pojawił się nowy dział "telefony". Znajdziesz w nim bazę ważnych adresów i telefonów.


29 stycznia 2007

7378923
oficjalny nr GG
To oficjalny nr. GG serwisu. Dodaj go do listy znajomych a będziesz informowany o nowościach na stronie!


28 stycznia 2007

Od dziś aby się z nami skontaktować korzystaj z formularza w dziale "kontakt"


24 stycznia 2007

Dzięki przyłączeniu Półwsi, liczebność naszej gminy przekroczyła 10.000 mieszkańców.


14 stycznia 2007

W dziale info - nowe informacje o położeniu wsi.


13 stycznia 2007

Ryczow.ovh.org zgłoszona do wyszukiwarki Google.


1 stycznia 2007

Sąsiednia miejscowość - Półwieś jest od dziś oficjalnie częścią naszej gminy. Serdecznie witamy!


1 styczeń 2007

Stronka działa już od 2006 roku ale oficjalny start miała 1 stycznia 2007. Została też dodana do wyszukiwarki Onetu (katalog).parafia ryczów

Miejsce na Twoją reklamę!

"Ryczów i Półwieś" designed by Mariusz Bryła
Created & Copyright(C) by M.B.
2006-2017