Ryczów logo

ryczów - herbik

web stats

Ryczów

Sławni Ryczowianie

ryczowski

Grzegorz Piętak


ryczow


piętak Mieszkaniec Ryczowa. Urodzony 9 sierpnia 1968 r. w Wadowicach.. W 1994 r. ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Uczelni. Jego pierwsze próby profesjonalnego grania związane są z zespołem bluesowym Dekiel, z którym grał kilka lat . Nabywał doświadczenie koncertowe i poznawał tajniki pracy w studio szlifując swój warsztat muzyczny. Kolejnym etapem w karierze był zespół "Little Egoists" Marka Stryszowskiego, z którym koncertował w Polsce jak również z wielkim powodzeniem niemal w całej Europie. Efektem tej współpracy jest płyta "Two Fingers". Przez okres studiów fascynował się jazzem, kontrabasem. W 1992 r. z zespołem Jazz Trio zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Grał także z takimi muzykami jak: Adam Kawończyk, Marek Bałata, Wojciech Groborz, Leszek Szczerba, Adam Buczek, Marcin Jahr, Beal Street Band. Brał udział w Festiwalach "Solo, Duo, Trio" a także "Jazz nad Odrą". W latach 1995 - 2000 pracował w zespole akompaniującym Maryli Rodowicz. Nagrał z nią dwie płyty: "Przed zakrętem" i "Karnawał 2000". W międzyczasie pracował także jako muzyk sesyjny, między innymi z Anną Szałapak z Piwnicy pod Baranami. Razem z kolegami założył zespół Brathanki w 1998r. a debiut sceniczny przypadł na rok 2000. Do dziś utożsamiany jest głównie z tym zespołem. Ostatnio gra nie tylko w Bratankach ale także z zespołem Moonlight Walk Jazz Quartet oraz Kreszendo. Od ponad ośmiu lat współpracuje również z Piwnicą Św. Norberta, grupą artystów muzyków, śpiewaków, aktorów.

Grzegorz jest cenionym muzykiem sesyjnym oraz lubianym kolegą ze względu na swą skromność i małomówność.
Kreszendo


Adam Niedzielin - klawisze
Marek Olma - perkusja
Jacek Królik - gitara
Grzegorz Piętak - gitara basowa
Leszek Szczerba - saksofon


Zespół powstał w 2003 roku w Krakowie. Wywodzi się z zespołu Jazz Trio (Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk) który w 1993 roku sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie. Kolejnym etapem było poszerzenie składu o saksofon i zmiana nazwy na Jazz Sound Quartet. Zagrali wiele koncertów w klubach jazzowych całego kraju w ramach recitali dyplomowych Grzegorza Piętaka i Adama Niedzielina. Po tym drogi muzyków rozeszły się. Ogrom zebranego materiału i chęć realizacji nowych pomysłów poskutkowały ponownym zejściem się muzyków i utworzeniem zespołu Kreszendo, z silnym zamiarem wydania płyty. Swoje możliwości prezentowali w Krakowskich klubach a w 2003 roku udało się nagra pierwszą płytę "Stało się" (Sony Music). Utwory tam zawarte mają charakter akustyczno-swingowy oraz funkowy. Muzyka tworzona przez zespół zaliczana jest do nurtu smoothjazzowego.

ryczow

Malwina Kusior


ryczow


malwina kusior Malwina Kusior jest bardzo charakterystyczną postacią polskiej sceny muzycznej. Urodziła się w Ryczowie koło Krakowa. Miłością do muzyki zaraziła ją starsza siostra-Edyta. Malwina od dziecka jeździła na różne konkursy wokalne, natomiast w podstawówce i gimnazjum była solistką szkolnego zespołu. W wieku 17 lat wzięła udział w Twojej Drodze do Gwiazd i wygrała odcinek programu. Jako laureatka jednego z konkursów(Złota OKARYNA), wzięła udział w warsztatach wokalnych prowadzonych w Bielsku Białej przez Grażynę Łobaszewską i dyrektora muzycznego Teatru Roma w Warszawie Macieja Pawłowskiego . Maciej Pawłowski dostrzegł jej talent i zaproponował pracę sopranistki w chórku Romy.

Rola SARY- głównej bohaterki spektaklu Taniec Wampirów jest jej debiutem scenicznym. Malwina zachwyca nas naturalnością, mocnym, pięknym głosem i niesamowitym urokiem osobistym. Wykreowała Sarę na urocza kokietkę, pełną wdzięku dziewczynę, która chce stać się kobieta i zasmakować wolności. Patron artystyczny spektaklu, Roman Polański, który osobiście wytypował Malwinę do premierowej obsady, miał podobno powiedzieć o niej "właśnie jesteście państwo świadkami narodzenia wielkiej gwiazdy". I najwyraźniej wiedział, co robi, rzucając ja na tak głębokie wody, bo Malwina świetnie sobie poradziła. "www.musical.pl"

"Malwina to wulkan energii, pomimo długich prób do spektaklu cały czas tryskała energią". W pracy potrafi połączyć niespotykany temperament z wielką pracowitoscią i pokorą wobec sztuki. Niewątpliwie jest jedna z najlepszych Sar w całej historii Tańca Wampirów-radosna, energiczna. Aktualnie studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Razem z zespołem nagrywa swoja pierwszą płytę, na której zaprezentuje szeroki repertuar stylów, począwszy od rhythm and bluesa, przez pop, po elementy jazzu.Świetnie operuje głosem, za jego pomocą wyraża najróżniejsze emocje, nie można jej odmówić talentu i profesjonalizmu.

Młoda, ambitna, posiada piękny głos (i duże możliwości)-doskonały materiał na gwiazdę. Niedawno nagrała dwa cudowne single,które można posłuchać na www.pawlowski.art.pl Jej fani z niecierpliwością czekają na premierę płyty. Malwina wytępuje także w najnowszym spektaklu Teatr Roma "Akademia Pana Kleksa". Dokonalne kreuje w nim rolę pieknej Królowej Aby wykonując m.im pzebój "Meluzyna".


(aklina)Powyższy tekst pochodzi ze strony www.malwinakusior.prv.plryczow

Edyta Kusior


ryczow


malwina kusior Studentka Stosunków Międzynarodowych w Krakowskiej Szkole Wyższej w Krakowie. Jest wielokrotną laureatką Ogólnopolskich Konkursów Poezji Śpiewanej. Występowała w "Piwnicy pod Baranami" w Krakowie. W 2003 roku wygrała 8 odcinek programu "Twoja droga do gwiazd". Od 2004 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma śpiewając w chókach do musicalu "Koty".
Powyższy tekst pochodzi ze strony www.teatrroma.pl


parafia ryczów

Miejsce na Twoją reklamę!

"Ryczów i Półwieś" designed by mgr inż. Mariusz Bryła
Created & Copyright(C) by M.B.
2006-2017